BARFE,DISCUTII CONTRADICTORII etc aici,ca sa nu deviem de la subiect!

Creat de dragos2006, August 27, 2009, 09:43:09 AM

« precedentul - următorul »

D006

Cui ii place barfa,tot felul de discutii aici e mai indicat,nu mai schimbam subiectele din topic,va rog.Sa va amintesc celor ce nu ma agreati,nu va mint nu vam mintit cu nimic si nici nu va voi minti,ma asteptam sincer ca si stupari sa aiba un pic de respect fata de o femeie,dar am observat si ca nu toti sunt stupari.

valter

Papuso ai nimerit momentul potrivit sa conversezi despre apicultura si automania lu' Ionita, in sensul ca de multisor timp nu au mai sticat baietii starea de spitit a multimii cu supozitii, banuieli, barfe si rafuieli.
La cati non stupari cunosc pe taramuri patriei noastre nu e de mirare ca si printre forumistii lu' peste hamsie sunt cazaturi, lingai, barfitori, carcotasi, fixisti, jegosi sa.
Cum doritori de scandal sunt garla, scoate pagaia din apa repejor si nu fa valuri adanci ca vin taberele beligerante si-ti strica reputatia.
pa pa.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

milu56

CE SPUNE AMERICANU!
Domnilor!
Ceva e putred la mijloc. Adica daca "doamna" gaby venea si ne spunea ca "uite dragilor, sunt aici la milu in spania, si vroiam sa aud si parerea voastra in legatura cu planul meu diabolic sa fac din 10, 100... avem clima bizonica, flora 'spontana', chef de munca cat cuprinde..." era altceva. Dar nu, "ea" vine si ne da de inteles ca e din romanica, milu baga raspunsuri ca si cum nu ar cunoaste'o... si ce bine ne distram.
AMERICANE! Dece te bagi in familia mea,vrei sa fi martor in vreo instanta?Ai vazut pe aceasta doamna cumva sa stea la mine?Sa i-ti fie rusine.Am tot respectul pentru aceasta doamna,desi nu o cunosc in felul cum crede AMERICANUL,stiu ca este din Arad si ca are 10 stupi cumparati,model layens si ca vrea sa faca stuparit aici in Spania,a fost si mi-a vazut stupii am vorbit cu dansa i-am urat succes,atat altceva nimic.sa ai noroc Americane si lasate de poante.

Guist Ioan

Doamna,
Uite ce ati postat la un moment dat pe stuparitul:
"In mare am inteles dar pentru mine nu e chiar simplu. Voi incerca la primavara si atunci o sa-ti cer chiar detalii, sau poate chiar o vizita fiind din acelas judet."Mesajul era destinat Domnului Filip.
Nu ca ar fi neadevarat.Dar ce sa creada apicultorul din romanica?
De asemenea in dialogul dumneavoastra cu apicultorii , pe teme de cules sau starea familiilor nu ati avut placerea sa subliniati diferentele de clima si cules intre familiile ce le detineti in Spania si familile colegilor din Romania.Asa ar fi fost mai elocventa dezbaterea si implicit sfaturile pe care le asteptati  si  cerut de la ei.
De asemenea in datele dumneavoastra scrie ca sunteti din ARAD.Foarte bine.
Va urez doar sanatate.
Sanatate

D006

Domnule pupemea sa stiti ca am tot respectul pentru dumneata,nu te supara pe mine,sunt din Arad si nu vreau sa uit de Romania,cum sa scriu ca sunt din Spania din moment ce sunt din Romania Arad si pe forum romanesc?Mie mi se pare ca uni apicultori se cam grabesc sa jigneasca sa condamne sa arunce ocari etc...nu au un pic de rabdare,sa i-mi fi pus intrebari referitor la viata mea si puteau sa afle totul despre mine,cu dl Filip,am toata stima pentru dansul,cand merg in tara vreau sa ma intalnesc cu dansul daca i-mi accepta bineinteles,am inteles de undeva ca face si rame,poate fac targu cu dansul,va doresc multa sanatate si cel de sus sa ne poarte la toti de grije.

Guist Ioan

Doamna,
Daca in discutiile cu apicultorii ,dumneavoastra ati fi mentionat unde aveti familiile,ce fel de cules aveti,cunostinte, etc etc astazi nu ar fi fost ...suspiciuni.
Asa insa, apicultorii de aici sau dincolo, au ramas cu un gust amar.Au scris una si de fapt au scris lucruri nepotrivite zonei ,stilului dumneavoastra.
Nu cunosc scopul si logica omisiunilor facute in postarile dumneavoastra.
Dar nu va asteptati la o deschidere din partea oamenilor daca voit sau din neglijenta acestia sunt dusi, apoi lasati in ...eroare.
Eu va urez sa aveti reusite in tot ce intreprindeti.
Sanatate

D006

Da i-mi cer scuze,desi nu vad o mare diferenta,culesul aici sa terminat mult mai repede ca in Romania,nu m-a intrebat nimeni despre aceasta ii spuneam nu am nimic de ascuns,UNA SI BUNA,AM FOST PE NEDREPT OPRITA PE stuparitul.

D006

Citat din: valterPapuso ai nimerit momentul potrivit sa conversezi despre apicultura si automania lu' Ionita, in sensul ca de multisor timp nu au mai sticat baietii starea de spitit a multimii cu supozitii, banuieli, barfe si rafuieli.
La cati non stupari cunosc pe taramuri patriei noastre nu e de mirare ca si printre forumistii lu' peste hamsie sunt cazaturi, lingai, barfitori, carcotasi, fixisti, jegosi sa.
Cum doritori de scandal sunt garla, scoate pagaia din apa repejor si nu fa valuri adanci ca vin taberele beligerante si-ti strica reputatia.
pa pa.
Domnule Valer,esti simpatic,vreau sa demonsrez tuturora ca fac stuparit desi sunt femeie,desi sunt barfita,desi ma alunga uni tot nu ma las de stuparit,stiu ca majoritatea sunt de stimat sunt amabili,au si codul bunelor maniere,sunt asa de amabili si de admirat,dau dovada ca iubesc albinele si pe cei ce au rabdare si sunt devotati acestora.SI DACA AM INTERDICTIE SA POSTEZ PE FORUMUL stuparitul TOT NU MA LAS,POATE O SA MA AJUTE DUMNEZEU SA PROSPERR,SINCER MI-AR FI PLACUT SA POT VEDEA POSTARILE UNORA CARE I-MI DAU SFATURI BUNE PE ACEST FORUM,DAR SUNT MULTUMITA IN SUFLET CA AM ACEASTA INTERDICTIE PE NEDREPT,ACEASTA MA FACE SA FIU SI MAI AMBITIOASA.....PA!

D006

Citat din: gaby de apit
UNA SI BUNA,AM FOST PE NEDREPT OPRITA PE stuparitul.
Pai cam asa este pe forumul dictatorial si nu esti singura.

D006

Citat din: gaby de apit
Citat din: valterPapuso ai nimerit momentul potrivit sa conversezi despre apicultura si automania lu' Ionita, in sensul ca de multisor timp nu au mai sticat baietii starea de spitit a multimii cu supozitii, banuieli, barfe si rafuieli.
La cati non stupari cunosc pe taramuri patriei noastre nu e de mirare ca si printre forumistii lu' peste hamsie sunt cazaturi, lingai, barfitori, carcotasi, fixisti, jegosi sa.
Cum doritori de scandal sunt garla, scoate pagaia din apa repejor si nu fa valuri adanci ca vin taberele beligerante si-ti strica reputatia.
pa pa.
vreau sa demonsrez tuturora ca fac stuparit desi sunt femeie,
40% din membri clubului meu apicol sunt femei.

D006

Citat din: milu56
Ceva e putred la mijloc.
Ai vazut pe aceasta doamna cumva sa stea la mine?
Am tot respectul pentru aceasta doamna,
am vorbit cu dansa i-am urat succes,atat altceva nimic.
Hmmmm, pe alt forum parca zicea ca va este fica.
Mai si folositi aceeasi conectie de net.
Da, ceva nu este clar la mijloc.
:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

dedu

Domnule Andrei aveti club a apicultorilor?Unde aveti?
Va rog frumos imi puteti zice daca stiti si ma puteti ajuta sa gasesc un astfel de club ori o simpla adunare a apicultorilor din Alba????Vreau sa mai vorbesc si eu fata in fata cu alti apicultori!!!
Va rog frumos ajutati-ma care stiti si cunoasteti in Sebes-Alba!!!!!
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

centrifuga

Citat din: gaby de apitCui ii place barfa,tot felul de discutii aici e mai indicat,nu mai schimbam subiectele din topic,va rog.Sa va amintesc celor ce nu ma agreati,nu va mint nu vam mintit cu nimic si nici nu va voi minti,ma asteptam sincer ca si stupari sa aiba un pic de respect fata de o femeie,dar am observat si ca nu toti sunt stupari.
LASA-NE!!!!!

D006

Citat din: deduDomnule Andrei aveti club a apicultorilor?Unde aveti?
Va rog frumos imi puteti zice daca stiti si ma puteti ajuta sa gasesc un astfel de club ori o simpla adunare a apicultorilor din Alba????Vreau sa mai vorbesc si eu fata in fata cu alti apicultori!!!
Va rog frumos ajutati-ma care stiti si cunoasteti in Sebes-Alba!!!!!
In seara asta o sa ne intalnim la club.
http://www.apiardeal.3xforum.ro/viewtop ... 7365#27365

dedu

http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!