vand palinca si alcool dublu

Creat de catel, Mai 08, 2009, 07:48:35 PM

« precedentul - următorul »

catel

vand 500 litri palinca la pretul de 13 lei/litru
vand 500 litri alcool la pretul de 15 lei/litru.
comisionul imi revine de la cel care vinde nu de la voi :smile:
*alcoolul s-a vandut !
*din palinca mai sunt 300de litri.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

D006

Pai parca pica mai bine la vanzari anuntul asta dar ...... palinca vor mai toti.

catel

sincer, nu am gasit subiectul anunturi pe acest forum, daca il gasesti il mutam cu cea mai mare placere.
:wink2:
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

catel

slab.economia asta de piata vad ca tine de foame si de sete.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

Bătrânul

Citat din: catelvand 500 litri palinca la pretul de 13 lei/litru
vand 500 litri alcool la pretul de 15 lei/litru.
comisionul imi revine de la cel care vinde nu de la voi :smile:
:rotfl: Eu vind enzima nemteasca cu ajutorul caruia obtii in patru zile din 3 kg porumb un Kg alcool etilic de 96 grade si mamaliga dai la dobitoace.  :rotfl:  :hi:  Ai uitat sa mentionezi daca alcoolul este :-alcool etilic?- alcool metilic,-alcool brut sau chiar cu mai multi atomi de carbon !!! Cite grade are palinca ? din ce este facut ? Cind te-ai inbatat din ei te a durut capul , dar stomacul ?  :rotfl:  :rotfl: Toate detalii importante ! Salutari COOH -iste adica Bachice :hi:  :wink:

catel

da mare dreptate mai ai. sa vede ca nu ai "imbatranit " degeaba.
no apai io stiu ca palinca are 51-52 de grade. de baut beau numai ca medicament din ea (palinca+miere+tinctura de propolis) de beat nu am fost niciodata sa vad urmarile (desi am incercat de vreo doua ori cu vin). sincer cati au gustat din ea majoritatea au spus ca se simte pruna. unii zic ca paaaaarca se simte si ceva mar in ea.
alcoolul atat stiu ca ii alcool dublu din bucate, porumb. nu l-am masurat cat are.
se poate trimite mostra, binenteles contracost.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

D006

Citat din: catel
sincer cati au gustat din ea majoritatea au spus ca se simte pruna. unii zic ca paaaaarca se simte si ceva mar in ea.
alcoolul atat stiu ca ii alcool dublu din bucate, porumb. nu l-am masurat cat are.
Pai nu e facut de tine?
Esti doar comerciantul?

Cristian IONITA

:rotfl: - "bijnita" cu alcool .... io-te unde a ajuns tara asta

Bătrânul

Numai dupa ce am marit am inteles CE AM POZAT. Tocmai prinsese iepurele linga mine.

D006

Citat din: Cristian IONITA:rotfl: - "bijnita" cu alcool .... io-te unde a ajuns tara asta
Multe tari traiesc din comertul cu alcool si mi se pare o afacere onorabila .
  Numai cineva fara initiativa pune semnul egal intre comert si  "bijnita". Si apoi se vaita ca traim greu ...

catel

Citat din: Cristian IONITA:rotfl: - "bijnita" cu alcool .... io-te unde a ajuns tara asta
cand doua parti se inteleg dupa o scurta negociere se numeste COMERT, targ, bijnita, cum vrei. atunci ii mai nasol cand tre sa vinzi la un pret mic, sub pretul pietei.
si ce mult mi-as dori sa am atatia bani sa fac BIJNITA cu miere. nu as fi nevoit sa-mi intind urechile dupa toate ... bonusurile ca sa intregesc venitul. :smile:
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

catel

a mai ramas valabil doar anuntul de la palinca. inca 300 de litri.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

catel

Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

catel

gata. nu mai este palinca de vanzare
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

andrei_salaj

deja?
ti-am luat-o inainte...chiar acum curge cred primul L peste 1000 pe anu' asta. :zzz: