noi vrem pa neamt!

Creat de grigore, Octombrie 26, 2009, 03:48:39 PM

« precedentul - următorul »

grigore


stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

milu56

Citat din: stefan1Fain!
Dar nu stiu daca asta i-si doresc!

ioanardelean55

ar fi   c,m,m,n c,   la ora actuala ...

milu56


stefan1

c.m.m.n.c. - cel mai mic numitor comun (de la Mate'). Si eu zic ca nu poate nimeni sa asigure ca o anumita persoana va scoate tara din criza si cine isi va pune toate sperantele in oricare om, va fi dezamagit. Dar Iohanis cred ca e un om destul de echilibrat si rational, care sigur va face mai mult ca altii daca va fi ales. Nu e numitor comun, dar e numit comun de majoritatea parlamentara de care iti trebuie o mare doza de iresponsabilitate ca sa nu tii cont.
Chiar acum ascult la TV cum Basescu se lamenteaza:"Cum e posibil ca un consilier prezidential sa fie inregistrat nelegal?" (Referire la cazul Haisam, de care am scris de mult ca este motivul real al demiterii ministrului de Interne). Dar nu a scos un cuvant cand mai multi parlamentari au fost inregistrati nelegal chiar in cladirea Parlamentului, in cazul Udrea. Dovada de presedinte impartial.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

milu56

Ar fi prea frumos ca un om sa poata scoate tara di criza! :nono:

costoiuaurel

Cind vrem un conducator iubit (presedinte sau prim ministru) ar trebui inainte de a vota( sau numi in functie) in functie de conjuctura, sa vedem daca putem rosti 33.....33....33.....
1) modest
2) cumpătat
3) realizat profesional
4) cu reputaţie
5) cinstit
6) drept
7) nici prea tînăr
8) nici prea bătrîn
9) integru
10) patriot
11) devotat
12) hotărît
13) altruist
14) perseverent
15) pragmatic
16) bun familist
17) moral
18) credincios
19) om de caracter
20) chibzuit
21) omenos
22) răbdător
23) prevăzător
24) sănătos
25) simpatic
26) cu stăpînire de sine
27) ferm
28) harnic
29) ordonat
30) bine-crescut
31) demn
32) energic
33) recunoscător
Acesa este un" Pat al lui Procust" pentru politica unde de 20 de ani nu a reusit nimeni sa intre si ne-au condus tot felul de Evanghelisti......vanghelisti.......angelisti...si prescurtarile pina la terminarea mandatului au ramas cu denumirea functiei indiferent de prostiile facute ex. Remes a ramas d-nul ministru Remes,etc...iar de averea economica a tarii nu a avut grija nimeni si nimeni nu raspunde penal ptr.aceasta,
Dacă trecem şcolăreşte de la problemele de conţinut la stil, gramatică şi aritmetică, frapează cifra atîtor adjective şi bunătăţi căzute sub ochii noştri: 33, bob cu bob. Cifra e magică şi intimidantă.  :hi:

ioanardelean55

Citat din: milu56Nu inteleg acele litere!
adica ...la matematica am invatat de  cel mai mare numitor comun ..si ..cel mai mic numitor comun,, si mai clar la ora actuala D,,ul IOHANIS are cea mai mare sustinere in prlament cel putin teoretic ,, Croitoru la polul opus.