Apicultura incotro?

Creat de filip, Noiembrie 03, 2009, 11:14:42 AM

« precedentul - următorul »

filip

Ieri am depus actele pentru SUBVENTIA de MIERE,de asemeni am incasat SUBVENTIA pe MEDICAMENTE de la ACA.
Stand de vorba cu fata de la APIA am prins o informatie.
Se incearca sa se continue si anul viitor sub o forma ori alta predarea unei cantitati de miere catre procesatori .Cu alte cuvinte trebuie sa predai miere procesatorului pentru a beneficia de acei bani.
O fi avand procesatorii ceva interese ,nu?
De ce sa apeleze procesatorii la bunavointa guvernului cand mult mai simplu ar fi sa se aplece spre apicultori .
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

milu56


valter

Ei cunosc faptul ca munca producatorului este platita intr-o anumita masura, sigur mai mica masura decat ar trebui.Primul semn de bunavointa al stimabililor ar fi pura sinucidere. Si asa se dau de ceasul mortii cand vorbesti cu ei de preturi, modul de plata si corectitudine.
Nu-i mai bine o ladita de borcane de miere, jumate chinezeasca, la directia zoo din minister. Ba mai promit si ceva sponsorizari in campaniile electorale,''sa se schimbe in partile esentiale, da sa ramana ca inainte''.
Filipe tu esti un baiat simpatic, da subectul e mic pentru noi, las ca-l manevreaza titirca de la Bla.;Dobre de la Bai.coi; Chirca de la zoo ca noi punem capu' in pamant...si speram sa ne salveze ACA condusa de tatae Jenu, Fetus sa.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

milu56

O sa se puna lucrurile la punct:fiecare apicultor poate sa vanda mierea direct la magazin,numai sa fie ambalata,eu vreau sa iau legatura cu cei care fac cumparari-vanzai pe net,acestia o sa ajunga incurand si iu Romania.
http://www.hispanianet.net/
Posibil sa cada multe magazine,acesti oameni au inceput cu o f.mare corectitudine.