Sa radem putin

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2009, 06:41:57 PM

« precedentul - următorul »

jenica67

   Domnilor, va reamintesc ca tema este "Sa radem putin", nu sa plangem mult !!    =))
Ar fi simplu, daca nu ar fi asa de complicat, sau ne pare numai noua ?

marius_vfp

Citat din: RazvanTi din Iunie 16, 2014, 08:28:43 AM
analfabetism doar la primar?!?!?!?
sa vezi retarzi in licee marius...
hai sa nu aruncam cu pietre pana nu stim BINE ceea ce vorbim...

ce e mai sus de primar , sunt in necunostinta de cauza , sunt ferm convins ca sunt destui
am avut un prof de fizica care mi-a pus 2 ca nu stiam o lege a termodinamicii , acum cochetez cu motorul stirling (pe care l-am si construit)care merge prin acea lege , insa nu am renuntat niciodata sa-l salut e singurul prof care mi-a ramas la suflet ,era si este o valoare.
domnule jenica , scuze pentru poluare, ce sa-i faci ne mai plangem si noi  , macar de-ar ajunge la urechile care trebuie.
spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

vranceanul

Sunt inca in pat si nu-mi pot lua gindul de la
tine, de la noaptea trecuta ... Mi-as dori atit de
mult sa te strivesc la pieptul meu! In noaptea
calda, ai venit la mine pe neasteptate ... si ceea
ce s-a intamplat a lasat in mine senzatii de
neuitat. Ai aparut de nicaieri si fara sa-ti fie
teama sau rusine, te-am surprins atingind trupul
meu gol ... mi-ai simtit indiferent si m-ai
muscat fara mila, innebunindu-ma ... ne-am
zvircolit toata noaptea intr-un joc nebunesc! In
zori am adormit in sfirsit, obosit ... Astazi,
cind m-am trezit, te-am cautat indelung, dar nu
te-am mai gasit ... cearsafurile cazute de pe pat
sint singurele martore ale noptii trecute. In
noaptea asta ma voi preface ca dorm si te voi
astepta sa reapari ...
tantar nenorocit!!!

Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

vranceanul

Un cuplu intr-o discutie: - Hai draga, te rog incearca! - Nu, nu vreau s-o fac! - De ce? - Uita-te si tu cat de urat arata si pe deasupra mai si miroase.........- Hai ca nu patesti nimic, macar cu limba, inchizi ochii,
deschizi gura... si gata.
Iti promit ca dupa asta o sa-ti placa si n-o sa te mai saturi de ea.
- Nu... nu pot!
- Femeie, eu alta ciorba de burta nu mai fac!

Are omu* ceva in cap, doar nu se scarpina degeaba!

Stefan Madalin

Azi dimineata, la bar, un batranel s-a uitat la mine si m-a intrebat: Tu stii ce inseamna "prietenia"? Vroiam sa raspund, dar m-a intrerupt: Vezi domnul ala care sta la masa? El este prietenul meu cel mai bun, ne-am nascut in '39 si am crescut impreuna. Am cumparat amandoi o bucata de pamant si in fiecare zi veneam in acest bar, beam o tuica si citeam ziarul. De fapt, el imi citea ziarul, pentru ca eu nu stiu sa citesc. Eram mereu impreuna. In '78 ne-am certat, ne-am batut. De atunci, nu am mai vorbit, nici nu ne-am mai salutat, dar in ciuda faptelor intamplate, in fiecare zi venim aici, la aceeasi ora. Ne vedem in fiecare zi, nu ne salutam si ne asezam la mese diferite. Amandoi luam o tuica. In fiecare zi, ia ziarul si citeste stirile cu voce tare: lumea crede ca e nebun, dar o face pentru mine... din 1978!

Kov iulian

#2105
la minutul 1:45 mi-a placut :) :) :) :)

Asa de mult era ala indragostit de aia ca ii face vant sa se " salveze " pe el :) :) :) :)

http://youtu.be/m-z9OVBmLTA

oroles

Citat din: romikele din Iunie 13, 2014, 10:59:08 PM
Poate vei fi dezamagit, dar ORGANUL nu e obligatoriu sa fie de la rutiera pentru a te intreba de sanatate.  :wink2:
Organul chiar daca nu e de la rutiera nu are dreptul sa te opreasca pentru depasirea vitezei pentru ca 1. nu poate sa iti prezinte ordin de deplasare, 2. nu este autorizat sa lucreze cu radarul. Ca in filmuletul de mai sus...


Despre sanatate poate sa ma intrebe... :P

La vreo cateva saptamani am gasit un articol despre cum erau trimis la produs politisti de alte specializari cu radarul politiei Moinesti. Au fost si anchetati.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

pharaonu75

Cu radarul nu lucreaza decat cei autorizati, iar daca un aparat radar nu are aviz metrologic, nu iese pe poarta politiei.
Nu isi mai asuma nimeni riscurile pe care si le asumau in urma cu ani buni.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

marius_vfp

Citat din: pharaonu75 din Iunie 19, 2014, 03:04:03 PM
Cu radarul nu lucreaza decat cei autorizati,

nu fi atat de sigur , fraiestenii pun botul si la un simplu baston sau o uniforma .

in ziua de azi , poate iesi pe strada oricine imbracat in haine de politist , le faci la comanda la croitoriile specializate , insa daca pe pune pacatul sa opresti pe cineva si sa te recomanzi ca politist ai "belito" , si nu spun asta ca sa ma aflu in treaba ,cunosc situatii.

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

pharaonu75

Radarul nu il foloseste oricine!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

marius_vfp

perfect adevarat , dar asta nu e litera de lege , mai sunt si exceptii, ca de , s-au cam saturat tot sa piarda procese prin tribunale   ))/ =))
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

stefan1

 
     Ii zice "Capra nebuna" dar e de fapt tap.
   Se vad acolo si cativa arbori faini de Paulownia
http://kompactplay.ro/videoclipuri-hd-2014/player/funny/capra-nebunaataca-lumea.html
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

sorinma

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

oroles

În fața unui magazin de materiale de construcții se oprește un Mercedes ultimul model. Din mașină coboară un domn îmbrăcat la cinci ace și se adresează vânzătoarei:
- Aveți în vânzare distanţiere în formă de cruce pentru realizarea rosturilor la faianță?
- Desigur.
- Dați-mi vreo 20 - 30 de mii.
- ???? Pentru ce va trebuie atâtea?
- Șefului i-au murit albinele și ne-a ordonat să le îngropăm creștinește.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani