prezentare

Creat de Paraschivescu Teodor, Ianuarie 11, 2016, 05:49:50 PM

« precedentul - următorul »

Paraschivescu Teodor

Dl Dan va pot spune cu certitudine azi  matcile ierau toate prezente la apel asa ca afost o reusita .An rest sanatate multa va doresc tuturor.

dan sebastian

A mea care era iesita acu 3 saptamani tot neimperecheata a ramas. I-am rupt gatul si l-am unificat.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Paraschivescu Teodor

Buna seara dupa o perioada lunga de cand nu am mai postat vreau sa va spun ca lucrurile nu se prezinta foarte bine ,familiile de albine s-au depopulat drastic, nu stiu care ar fi cauza concreta cu toate ca tratamentele au fost facute destul de bine cu exceptia ultimului pe care nu am putut sal mai fac din cauza timpului nefavorabil si alipsei de timp plus distanta pana la stupina .Poze nu am mai facut va dati seama ca din 30 mai am doar 20 dupa toate unificarile si nici acestia nu se ridica la asteptarile mele sunt pe 4,5 intervale de albina uni pe mai putin sper sa trecem cu toti cu bine peste iarna si sa ne reluom cu bine activitatea in stupina .O iernare cat mai usoara tuturor.

NYK74

Este ceva si cu tratamentele facute în acest an ,plus culesurile principale.Sau poluarea tot mai accentuată în colaborare cu ceilalti factori care continuu slăbesc sistemul imunitar al albinei.

oroles

Am vorbit azi cu un stupar din zona mea. A pierdut 40 din 150. Matcile nu mai erau in stup. A spus ca gasea 20-30 de albine la fiecare. Si cei pe care ii mai avea merg destul de slab. Pastorale a facut in multe zone.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Paraschivescu Teodor

Nici un pastoral doar stationar dar ma omoara un vecin cu vreo 150 de familii iau in calcul sai mut de acolo in primavara ceo mai ramane sper ca toti .

NYK74

Abea astept să vad cum se prezintă cei de acasă din Ro.La ăstia am trecut si azi,momentan stau bine,azi noapte a fost -3,iar azi după amiază la 8-10grade la soare unele erau pe la urdiniš,nu se încumetau să zboare.

Paraschivescu Teodor

Buna seara tuturor .Craciun fericit si multa sanatate sarbatori minunate si La multi ani la toata lumea.

romikele


Paraschivescu Teodor

#99
Buna seara .Dupa o perioada indelungata am reusit sa recuperez parola tin sa multumesc pe aceasta cale adminului pentru ajutor .Butoaie pilne de miere la toata lumea.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

roi_ag


Paraschivescu Teodor

An zona mea rapita merge destul de bine numai ca nu am io stupi asa cum mias fi dorit oricum altul ie scopul meu anul acesta nu mierea sasi adune iele suficient cat sa nu fiu obligat sa le hranesc io in rest numai bine si butoaie pline cu miere va doresc .

dan sebastian

Sa pui niste poze cu Vatra stupinei, sa vad daca ai ales-o bine.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Paraschivescu Teodor

Danut, vatra e aceeasi, rapita e la maxim 2 km, eu sunt situat in marginea comunei si foarte aproape de camp.