centriguga FINANS DOO ce marca?

Creat de bogdan moldovean, Aprilie 16, 2014, 10:23:20 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

#15
Azi am reusit sa-mi iau una de 6 rame acelasi model. Sunt curios daca merge si reversibil, daca e full automata. Are manual si motor si programator. O luase cineva de la apiluk pe fonduri acum 5-7  ani. Noua, cu caneaua nemontata. Abia astept sa o pun la treaba.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

MirceaCalin


dan sebastian

#17
Am chinuit la greu cu ea. Abia astăzi am reușit să dau de cei de la Apiluk, să îmi explice montarea motorului. Ea are 3 papuci tata pe motor și 2 fire care ies din montaj. Trebuie puse pe primul și pe al 3 lea pin, cu omisiunea celui de al 2 lea. Prima data le-am pus greșit și se învârtea și manivela, rotație invers ace ceasornic. Apoi le-am inversat și a funcționat bine. Problema an avut-o din electronică, butonul de start fiind defect. Am pus eu piesele in el, un arculeț și o bucșă dar rămâne pe blocat. O sa iau alt buton săpt. viitoare. Mulțumit de cum funcționează însă nu e complet automata. Trebuie întoarse ramele.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.