Offtopic la Pustu stuparul

Creat de marian sima, Ianuarie 10, 2016, 01:22:45 PM

« precedentul - următorul »

marian sima

Citat din: RazvanTi din Ianuarie 09, 2016, 07:23:03 PM
Citat din: marian sima din Ianuarie 08, 2016, 06:57:08 PM
Tu crezi ca noi avem timp si rabdare cu carul sa stam sa vedem aproape 4 ore filmuletul tau?Spune si tu de la minutul x pana la minutul y se dezbate subiectul cutare,de la z pana la q subiectul cutare.Asa poate ma uit la ceva ce ma intereseaza.

mah.... asa ziceam si eu mai deunazi.... si imi sustin in continuare parerea... timp, sa stai sa asculti 5 ore ce spun unii sau altii fara subiect si predicat, se gaseste FOARTE greu spre DELOC. cel putin in cazul meu.

dar mai nou stii ce?!?!?!
is NELIPSIT  de la toate live-urile.
de ce?!?!?!?
pai, pe de o parte oricum intram in casa de la un 7-8 din cauza anotimpului si pe de alta parte mai "agati" cate una alta de care nu stiai, nu citisei, nu auzisei.

deci pe scurt: TE CONTRAZIC!!!
este FOARTE utila aceasta "emisiune".

ia zi pustiule ai fi crezut ca o sa auzi de la mine asta?!?!?!?  =)) :rotfl: =))

I-am zis Pustului  sa-ntinda si la mine un fir,nu a vrut,probabil i-a fost frica sa nu monopolizez si sa nu mai apucati voi sa vorbiti. :zzz:

De privit in reluare nu are nici un farmec ,am vazut doar filmuletul pus de Dragos pe grupul Regine ,ala in care alde winnetou erau hotarati sa se inarmeze cu arme de pe la sarbi.

Esti pretenul meu :) cum te-ai  inspirat tu cu sablonul de silicon asa ma voi inspira si eu din cea ce tu prinzi de pe acolo.Daca voua va va merge bine in urma cunostintelor acumulate imi va merge si mie, sanatosi sa fim. :)




D006

winnetou   ...   e cam cosmobulache respectivul .

Pustu

Citat din: Dragos G. din Ianuarie 10, 2016, 07:53:50 PM
winnetou   ...   e cam cosmobulache respectivul .
Leonard e prietenul meu
Citat din: marian sima din Ianuarie 10, 2016, 01:22:45 PM
I-am zis Pustului  sa-ntinda si la mine un fir,nu a vrut,probabil i-a fost frica sa nu monopolizez si sa nu mai apucati voi sa vorbiti. :zzz:
M-am ferit cat am putut sa fac invitatii nominale . Toata lumea este invitata . Nu trebuie decat sa iti doresti . Nu sunt chiar asa greu de gasit . M-a gasit el Dan Margarit dapai ...  =))
Multa sanatate
ps: nu mi-e frica de monopolizare . butonul de MUTE e la mine . cred . nu l-am cautat pana acum  =))

marian sima

Pe bune ala e prietenul tau?
Daca era prietenul tau te respecta atat pe tine cat si pe participanti la dialog,fotografia lui nu demonstra decat lipsa de respect,ti-am mai spus in urma unor declaratii facute la tine pe canal (sau ce este) puteai sa ai dea face cu politia.

Stii doar ca facebook-ul este considerat spatiu public si unele afirmatii facute in spatiu public pot fi tratate ca atare,comertul ilegal cu arme si instigarea la crima intra la o anumita categorie.

Am mai vazut indivizi care au tras-o urat cu politia datorita prietenilor,un individ care la 110 kg nu se bazeaza pe el si se bazeaza pe puscoace spune multe.

Poate am sa intru si eu in direct baiul este ca nu am timp sa stau 4 ore si trebuie sa-mi redotez computerul cu microfon si ce mai trebuie,mi-e urat sa intru dupa telefon sau tableta.

apintin

#4
Citat din: marian sima din Ianuarie 11, 2016, 08:56:21 AM
Pe bune ala e prietenul tau?
Daca era prietenul tau te respecta atat pe tine cat si pe participanti la dialog,fotografia lui nu demonstra decat lipsa de respect,ti-am mai spus in urma unor declaratii facute la tine pe canal (sau ce este) puteai sa ai dea face cu politia.

Stii doar ca facebook-ul este considerat spatiu public si unele afirmatii facute in spatiu public pot fi tratate ca atare,comertul ilegal cu arme si instigarea la crima intra la o anumita categorie.

Am mai vazut indivizi care au tras-o urat cu politia datorita prietenilor,un individ care la 110 kg nu se bazeaza pe el si se bazeaza pe puscoace spune multe.

Poate am sa intru si eu in direct baiul este ca nu am timp sa stau 4 ore si trebuie sa-mi redotez computerul cu microfon si ce mai trebuie,mi-e urat sa intru dupa telefon sau tableta.

haha.din cauza unora ca dumneata si altora care cred ca le stiu pe toate si ca live-urile lui Pustu`ar trebui sa inceapa si sa se termine cu ei,apicultori ca Dan Margarit nu mai sunt disponibili.eu nu am auzit asemenea afirmatii de care pomenesti tu! 

romikele

Citat din: marian sima din Ianuarie 11, 2016, 08:56:21 AM
Pe bune ala e prietenul tau?
...
Mariane, am avut rugamintea ca astfel de postari sa se faca in alta sectiune. Nu mai polua topicul paginii personale a lui Pustu... prea iei in serios orice se dicuta si nu stii dw gluma... am urmarit acea discutie si te ambalezi degeaba.
Toate postarile de acest gen vor fi sterse, ca si comentariile sau citatele la acestea...

marian sima

Zi zau cu limba scoasa. :)

Stii Dumnezeu cand dorea sa distruga o anumita natiune un om ia dat un sfat ,daca Dumnezeu a acceptat sfatul unui om oare ingeri aia apicoli nu pot sa asculte si ei un om ?

Unii dintre domniile voastre a-ti sunat noaptea prin canada ,ba Dan sa trezit cu unii care vor sa-l viziteze si nu prea a avut chef de voi asa ca a cautat o motivatie.

Despre alde winnetou poti sa-l intrebi pe Pustiu daca e asa sau nu,stiu unii au ochelari de cal si vad doar ce le convine.

Cat despre live-urile lui Pustiu nu stiu las cine te referi , ,te-a enervat cineva ca a vorbit mai mult ca tine,i-ati o pusca de la sarbi si rezolva-l. :D. =)).



marian sima

Dupa declaratiile lor eu m-am inarmat si inca mai fac achizitii. :zzz: :zzz: :zzz:

marian sima

Citat din: romikele din Ianuarie 11, 2016, 11:57:52 AM
Citat din: marian sima din Ianuarie 11, 2016, 08:56:21 AM
Pe bune ala e prietenul tau?
...
Mariane, am avut rugamintea ca astfel de postari sa se faca in alta sectiune. Nu mai polua topicul paginii personale a lui Pustu... prea iei in serios orice se dicuta si nu stii dw gluma... am urmarit acea discutie si te ambalezi degeaba.
Toate postarile de acest gen vor fi sterse, ca si comentariile sau citatele la acestea...


Daca nu eram instiintat de acele declaratii nu urmaream acea discutie,cand altii vorbesc cu tine (apicultori romani) si tu le bagi in imagine picioarele puse pe masa ale unuia care doarme e o totala lipsa de respect,si ii tratezi pe ceilalti ca pe .............

Nu mai spun ca pe ce.

marian sima

Romikele ce vezi tu offtopic nu stiu,a facut publice acele filmulete ,e normal ca cineva care a vazut un filmulet sa-si spuna parerea.
Eu nu-l critic ca cei de pe stuparitul,serios pentru unii poate fi ceva constructiv si unele idei sa le ajute,insa pe mine ma frapat lipsa de respect a unui personaj.

Eram hotarat sa intru si eu pe acolo pentru a mai discuta pe viu cu tine,cu Bio,Razvan,Janese si altii,dar unora ca apintin o sa li se para ca vreau ca discutia sa inceapa si sa se termine cu mine asa ca mai bine lipsa.Nu ma mai intereseaza apicultura canadeza si nici protagonisti ei , am eu alte idei si planuri pe cap ,decat sa stau sa ma gandesc cum mamarea iese din iarna o familie de albine canadeza care are puiet in decembrie mai bine imi pun mintea la contributie sa realizez lucruri care-mi sunt de un real folos aici. :)

Cipi

Leonard este un om de mare caracter si bine educat pentru care eu am toata stima, ca are un simt al umorului mai greu de inteles de unii ca dumneavoastra, este o alta problema.

romikele

Citat din: marian sima din Ianuarie 11, 2016, 01:57:52 PM
Romikele ce vezi tu offtopic nu stiu,...
Mai baiatule, ce nu pricepi?
Este PAGINA PERSONALĂ a lui Pustu, doar el are dreptul sa accepte postari care nu-i apartin.
Cat timp am primit raportari de la mai multe persoane ca agiti spiritele, trebuie sa iau masuri.
Am creat acel topic special pentru tine, baga acolo ce te nemultumeste, oricum esti singurul de pe planeta pe care l-a "deranjat" Leonard.

Am sa redenumesc topicul BULĂ, daca nu-ti place "offtopic"  :D

marian sima

Nu,Strula. :D.
Ai mai baiatule sa fie ca tine ca prea spui cu foc. :)


D006

In sfarsit am aflat cine este Leonard , a luat legatura cu mine pe YT.

Stuparul NILO - Naiv, Ignorant, Lenes si OrgoliosAcum 4 zile
Eu sunt Leonard ... Vrei sa sti mai multe? Intraba!

Dragos GavrilaAcum 2 zile
Lucrezi la stupi in Austria ?
Răspunde     
Stuparul NILO - Naiv, Ignorant, Lenes si OrgoliosAcum 23 de ore
In granita dintre Elvetia Austria si Germania . Am o stupina in fiecare din cele trei tari!

Gemelu

Cer scuze tuturor, dar nu mai pot trebuie să mă descarc...

Citat din: Cipi din Ianuarie 11, 2016, 02:14:46 PM
Leonard este un om de mare caracter si bine educat pentru care eu am toata stima, ca are un simt al umorului mai greu de inteles de unii ca dumneavoastra, este o alta problema.
Și eu sunt printre cei care au aceiași părere. Toată stima și respectul pentru Leonard.
Nu pot spune același lucru despre Dragoș. Dar poate eu sunt prea mic și prost ca să mă ia in seamă unul de talia lui. Dar sunt unul din cei care am raportat prima postare a lui Dragoș, prin care rugam moderatorii să ceară arțăgoșilor sa folosească un limbaj mai civilizat. Acest forum dar și altele merită mai mult de la și pentru membri săi.

Dragoș, in măreția ta ai arătat încă odată de ce ești în stare. Ai publicat o discuție privată fără acordul interlocutorului. Și pentru a arăta și mai mult despre tine, nici măcar nu ai avut bunul simț să duci conversația pâna la capăt. Te-ai grăbit ca un copil să ne arăți ce descoperire ai facut... :new:

Citat din: Dragos G. din Ianuarie 11, 2016, 04:41:27 PMIn sfarsit am aflat cine este Leonard , a luat legatura cu mine pe YT.

Stuparul NILO - Naiv, Ignorant, Lenes si OrgoliosAcum 4 zile
Eu sunt Leonard ... Vrei sa sti mai multe? Intraba!

Dragos GavrilaAcum 2 zile
Lucrezi la stupi in Austria ?
Răspunde     
Stuparul NILO - Naiv, Ignorant, Lenes si OrgoliosAcum 23 de ore
In granita dintre Elvetia Austria si Germania . Am o stupina in fiecare din cele trei tari!

Dar hai să te mai informăm noi, cei care ne "pierdem" timpul ascultând emisiunile lui Dan Pustu:
Leonard este UN OM originar din România care a reușit să facă profit dintr-un hoby ca apicultura tocmai undeva fără bază meliferă, și dintr-un produs al albinelor pe care mulți, din comoditate nu îl luăm în seamă: CEARA. Cred ca deține mai multe familii ca tine. Și cred că lucrează el însuși, nu are oameni pe care să-i muncească asemenea "negrilor pe plantație". Apropo' de când nu ai mai pus mâna pe un stup să-l deschizi cu mâinile tale?
Cât despre numele NILO, cred că este mai curând descrierea exactă a persoanei tale.

Și nu uitați vă rog, cu toții, cei care căutați gâlceava peste tot, și nu lăsați niște oameni pregătiți și cu experiență, care  vor sa ne invețe pe noi, ăștia mici și proști câte ceva, deci nu uitați cuvintele lui Alexandru Lăpușneanu când a căzut capul lui Moțoc:
PROȘTI DAR MULȚI!!!

:stop_the_war:
Cand nu ai ce-ti place, sa-ti placa ce ai!