autopavilion

Creat de istodorescu vasile, Octombrie 06, 2013, 08:28:00 PM

« precedentul - următorul »

istodorescu vasile

iata va prezint si eu una dintre stupinele mele fiindca am vazut ca multi apicultori vor sa isi cumpere camioane pe care sa le transforme in pavilioane si cauta informatii in acest sens. nu prea ma pricep cu tastele pentru a posta imagini dar ma straduiesc.va prezint acum exteriorul urmind ca pe viitor sa pun niste poze si cu interiorul pentru cei interesati.

bio

Ce model de stup folositi...??

istodorescu vasile

vertical 10 rame dadant in pat rece cu magazii 3/4

istodorescu vasile

alta poza

istodorescu vasile

alta

SPYKAL


mosunick

De cand m-am apucat de apicultura (nu demult... de un an- jumate) astept pe cineva care sa ma ajute sa fac o configuratie fix ca si cea a dvs. :bravo: :yes:
Am un Iveco cu bena de 6m lungime, stupi dadant + caturi 3/4 de 10 rame, evident pat rece, corpuri cu falt.
Din cate inteleg o sa ne aratati si interiorul?  :thanks:
Ma intereseaza stelajul - materiale folosite, mod de asigurare pentru transport, cum ati reusit sa faceti gaurile in peretii benei fara a deteriora stalpii care in mod normal sustin peretele si alte MULTE sfaturi la ce sa fiu atent cand il realizez. :thanks:
Merci anticipat!
  :thanks: :thanks: :thanks:
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

istodorescu vasile

sa le luam pe rind; primul lucru o sa chem un prieten care se pricepe sa filmeze, voi face un filmulet cu interiorul sa explic pentru a putea sa intelegeti ceva. in al doilea rind cred ca am niste poze cu interiorul cind lucram la rafturi , o sa fac o lista cu materialele folosite.gaurile la urdinisuri au fost usor de facut fiindca duba este din material lemnos ,lemn stratificat si nu avea stilpi.asa este facuta de fabrica cu acest material.deocamdata am de impachetat stupii de pe vatra din cealalta stupina si nu prea am mult timp la dispozitie dar promit ca vin cu lamuriri cu interiorul

istodorescu vasile

iata poze cu interiorul

istodorescu vasile

alta poza cu interior

sandupop

Nu trageti!! ...Sunt incepator.

feerary

Ce  masina ai? trage bine? nu derapeaza pe iarba daca e putin rampa?

istodorescu vasile

nu derapeaza are cauciucuri de iarna si se comporta impecabil.la intoarcerea din pastoral pe 14 septembrie de la menta, am transportat 140 de stupi;72 in sertare+68 incarcati pe interval si rulota remorcata si urc penti inclinate pe drum de tara fara probleme.

xvader

foarte frumos....felicitari

istodorescu vasile

iata imagini cu o parte din stupii varsati