Lucruri Slabe

Creat de Muntoiu Radu, Martie 08, 2015, 06:04:07 PM

« precedentul - următorul »

Muntoiu Radu

altele :

Muntoiu Radu

Inca un fund rupt in doua si lipit. Asta nu avea sipca pusa sa nu se dezlipeasca pe drum, ca "tamplarul" a taiat urdinisul prea mare si nu se potrivea sipca. Am taiat din sipca pusa la celalalt stup cu fundul rupt si am pus-o oblic :

Muntoiu Radu

Si inca un fund crapat, dar nu rupt de tot inca. Astia 3 cu funduri rupte trebuie aruncati direct pe foc, ca nu rezista la greutatea unui stup normal vara...

Muntoiu Radu

altele :

Muntoiu Radu

De la un moment dat nu am mai fotografiat decat defectele interesante, cum e aceasta mini-aerisire :

Muntoiu Radu

Ghicitoare :

Muntoiu Radu

Intrebare :

Muntoiu Radu

Urdinis superior :

Muntoiu Radu

altele :

Muntoiu Radu

inca un urdinis :

Muntoiu Radu

altele :

Muntoiu Radu

urdinisul asta superior e facut prost - nu pot iesi albinele pe el ca e facut pe falt :

Muntoiu Radu

#57
Gata, ca va plictisesc :

Muntoiu Radu

Daca se ridica bunica-mea moarta din mormant, si o imbat bine de tot si o leg la ochi, face stupi mai buni... Nu cred sa fi existat vreo tentativa mai jenanta de a face stupi in istoria omenirii. Problema e ca unele defecte nu aveau cum sa scape neidentificate. Aici e vorba nu numai de nepricepere, ci si de rea-intentie. Vom lamuri lucrurile...

MirceaCalin

Îţi doresc din tot sufletul să reuşeşti să-i "regularizezi" pe nesimţiţii care s-au apucat de "afaceri" FURÂND bani din buzunarul cumpărătorului de bună credinţă !!!