Nea Costica din Buzau

Creat de Nea Costica din Buzau, Ianuarie 19, 2012, 03:39:28 PM

« precedentul - următorul »

Nea Costica din Buzau

salut phara!!in legatura cu cresterea ciupercii pleurotus;ce am zis mai devreme, era unul din  motivele care m-a oprit din entuziasm, dar mai sunt si altele,stii cat de greu e sa convingi oamenii din zona mea sa consume ciuperci pleurotus? [te avertizez ca ciperca alba agaricus sau de baligar,cultivata in ciupercarii,are o mare doza de toxicitate{afectand mai ales copii si batranii}dar e gustoasa :uimit:[fructul interzis].In privinta micelului, n am facut am multiplicat,mai discutam. ps pe alt forum [ii salut pe toti forumistii] m-a rugat un forumist sa detaliez [nu m-a crezut] cum am procedat? si i-am ideplinit dorinta, pana la coada mi-a multumit,daca doresti sa afli mai multe inntri acolo si citesti de la Cine sunt eu?l Titlul,Ajutor!!! daca doresti sa afli in direct o sa-mi fac timp.ps1 ma ajuti sa pun si eu o poza la avatar?cu respect!!!nea costica din Buzau.
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

pharaonu75

Citat din: Nea Costica din Buzau din Ianuarie 19, 2012, 10:27:41 PM
...ps1 ma ajuti sa pun si eu o poza la avatar?cu respect!!!nea costica din Buzau.

Cu cea mai mare placere!
Incarca poza aici si o pun eu la avatarul tau!

Daca vrei sa atasezi singur poza la avatar, intra la Profil - Modificare profil - Profil pe forum apoi la Imagine personalizata selectezi Incarcati un avatar, iar de la Rasfoire cauti poza in calculator!

P.S. Poti pune pe acest forum orice link doresti, nu avem restrictii (bineinteles sa nu fie "obscene") :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Nea Costica din Buzau

#17
Bne v-am regasit pe toti!! :hi: salut postasule!! hai ca mai spart :smile: l-m ascultat aseara,  in surdina pt ca sotia era gripata si adormise. Diseara,o sa i-o pun si lui Lili :roll: .....aloooo!!..postasule , melodia ma, ca ea este mai folclorista si sigur ii va plcea.
Daca tu ai venit cu mzica si mezelul, vin si eu cu ceva :razz:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

Citat din: cristi ciuc din Ianuarie 19, 2012, 10:17:04 PM
Asez cutia pe porbagaj la Dacie celelalte in prbagaj, ma incurajez cu o tuica , pun pe Lili la volan [maxim 1km] si hai

Această manieră de încurajare albinele nu prea o agreează şi o răsplătesc cu vârf şi îndesat. Mai ales când e vorba de produse pe bază de prune.
Am avut şi eu ocazia să le cunosc furia. =))
Te salut !!! dragul meu Cristi, tu poate ai consumat gem de prune :rotfl: glumesc. AI si tu dreptate dar eu am scapat doar cu cateva ,,mangaieri] pe pulpe.Eu am inteles ca daca ele sunt lasate sa se linisteasca  in ghem sunt mai blande.Oricum misiunea a fost indeplinita.Multumesc pt atentionare.cu acelasi respect,nea Costics di Buzau :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

#19
Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 19, 2012, 10:37:54 PM
Citat din: Nea Costica din Buzau din Ianuarie 19, 2012, 10:27:41 PM
...ps1 ma ajuti sa pun si eu o poza la avatar?cu respect!!!nea costica din Buzau.

Cu cea mai mare placere!
Incarca poza aici si o pun eu la avatarul tau!

Daca vrei sa atasezi singur poza la avatar, intra la Profil - Modificare profil - Profil pe forum apoi la Imagine personalizata selectezi Incarcati un avatar, iar de la Rasfoire cauti poza in calculator!

P.S. Poti pune pe acest forum orice link doresti, nu avem restrictii (bineinteles sa nu fie "obscene") :wink2:
Te salut Phara!! multumesc din nou, am sa incerc sa pun poza =D> El este Andrei, nepotul cel mic. :smile:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

#20
 :hi: Va rog sa mi permiteti sa pun niste poze pe care nu le am pe pc la Candesti;
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

Am revenit!!Si-a anuntat vizita un trantoras, in wiche dul asta, si o sa am concurent la pc.Dar noi ne-am inteles mereu bine.El este nepotul Georgian, stanga cu un vecin.
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

pharaonu75

Nea Costica, sa iti traiasca nepotii si sa te bucuri de ei inca multi ani de acum inainte!
Neaparat sa ii faci apicultori! :wink2:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Nea Costica din Buzau

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 20, 2012, 01:58:41 PM
Nea Costica, sa iti traiasca nepotii si sa te bucuri de ei inca multi ani de acum inainte!
Neaparat sa ii faci apicultori! :wink2:
Te salut Phara!! si-ti multumesc pt urare, acelasi lucru iti doresc si eu tie, adica sa fii iubit de apropiatii tai, pt ca eu sunt sigur ca tu ii iubesti pe ei,ai inima mare :smile:
As dori sa fac un comentariu in privinta drumului pe care ar tebui sau trebuie [ca asa vrea mamita],sa-l urmeze urmasii nostri minori [copii, nepoti etc].
Aceias intrebare a abordat-o [pe forumul celalalt], Adi bihoreanu [sa traiesti Adi, mi-e dor de tine,i!!!!],care are si el doua vlastare[ sa te iubeasca Adi], pe care trebuie sa  le creasca si sa le educe. Si am zis asa; noi [parintii,bunicii], educatorii, invatatorii si profesorii, avem obligatia de a prezenta mai multe cai [meserii, etc] copilului, el sa poata constata unde se incadreaza, si atunci noi sa-l ajutam sa-si urmeze calea care-l reprezinta. Cu multa consideratie ,nea Costica din Buzau :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

Nea Costica din Buzau

#24
Va salut din nou ! :hi:V-am spus, de la servici, ca o sa am timp restrans sa postez, din cauza de trantoras de iarna in vizita la tataie trantor. :rotfl:
Am asezat roiul prins pe postamentul vechii ,,stupine", am povestit fostului coleg apicultor[cca 40 familii] ce si cum, si el a luat decizia unilateral, sa-mi daruiasca un roi. Am parlit cu parlitoarea de porci o cutie in interio,r am dezinfectat-o cu hipoclorit [recomand acest produs], i-am dat-o si mi-a adus-o populata =D>.Acum avea nea Costica doi roi :smile:
Ma,! daca D-zeu Ti-a dat, zici,,Domnul fie laudat", da eu zic ca Te-a creat si niste oblgatii :zzz:
Si mi-m zis ,,mobileaza" balconul, nea Costica. Am intrat pe Gigel, am cautat informatii pt cresterea abinelor, si am dat de niste monstri sacri pe cele doua forumuri, unul ne-a parasit [nea Gica, S-i fie tarana usoara], Va multumesc, si va respect Domnilor =D>ati fost de n ori mai folositori decat orice carte,voi ati studiat cartile eu am receptionat invataturile voastre =D>
voi reveni e randul lui Georgian :zzz: :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

orbanstefan64

eu zic ca is pre multe albine pe rama aia :P
:hi: :hi: :hi:

POSTASUL

Citat din: Nea Costica din Buzau din Ianuarie 20, 2012, 12:54:48 PM
Bne v-am regasit pe toti!! :hi: salut postasule!! hai ca mai spart :smile: l-m ascultat aseara,  in surdina pt ca sotia era gripata si adormise. Diseara,o sa i-o pun si lui Lili :roll: .....aloooo!!..postasule ,
sa traiesti Nea Costica    :hi:  si matale mai spart cand ati zis ca diseara ,, io puneti''' =))  =))  =))
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

mihaibob

Bine ai venit nea Costele!
Si eu sunt tot buzoian si tot pifan in ale stuparitului, dar ceva mai tinerel :)
Aceia-si monstri sacri ma invatat si pe mine ce este albina
Sanatate si sa auzim de bine :hi:
tel. 0767421088

Nea Costica din Buzau

Citat din: orbanstefan64 din Ianuarie 20, 2012, 09:11:30 PM
eu zic ca is pre multe albine pe rama aia :P
:hi: :hi: :hi:
Te salut Fanica!! multumesc pt compliment =D>, ai sesizat otule :roll:, da, le-am adunat pe toate din stup pe aceasta rama, ca sa-l dau gata pe ,,incepatorul" :uimit: de Adi bihoreanu [Hodis] Te salut si pe tine Adi!!! Numa, te intreb cum le-ai numarat, si la ce te-ai raportat? :zzz:
ps o sa incerc sa pun poza cu ,,familia" de unde le-am aspirat :roll: te tuca pe frunte!!, nea Costica din Buzau.
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!

orbanstefan64

pai eu am zis numa de albina ca puietu mo scos din sarite  =)) =))
si eu va pup tat pe frunte!!!! :hi: :hi: :hi: :hi: