Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

D006

Sunt si anumite componente ....

albinasebes

Tainele acestea se afla doar la un pahar de vorba cu apicultori experimentati. Apreciez sinceritatea dumneavoastra, dupa sapte ani de apicultura mai aflu si eu anumite aspecte spuse doar in soapta.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

harnaj12

daca bem mai multe pahare sa vedeti ce de-a secrete ies la iveala!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl: =))

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Februarie 12, 2014, 06:00:35 PM
...
  Acum să fiu sincer păna la cap trebuie să recunosc că există multe aspecte care nu pot fi date pe net. Sunt multe aspecte care pot fi discutate doar off-line deoarece vrem nu vrem trebuie să recunoastem ca si apicultura este o afacere.

Si cand te gandesti ca in urma cu ceva timp sareai la gatul lui Dan Margarit pentru ca nu spune tot... =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

mmacreanu

Intru pe forum pentru a invata din pataniile si experientele altora, este ceva timp de cand mi-am dat seama ca multi apicultori de aici raspund partial la intrebari cand este vorba sa invete si pe altii "secrete" de reusita. Pana la urma iti dai seama ca trebuie sa pui mana pe niste carti ... sa nu pici in plasa stupilor de 1000 euro profit sau a celor care vor sa-ti vanda cate ceva!
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

CDA_1984

Citat din: pharaonu75 din Februarie 12, 2014, 09:38:23 PM
Citat din: dragos2006 din Februarie 12, 2014, 06:00:35 PM
...
  Acum să fiu sincer păna la cap trebuie să recunosc că există multe aspecte care nu pot fi date pe net. Sunt multe aspecte care pot fi discutate doar off-line deoarece vrem nu vrem trebuie să recunoastem ca si apicultura este o afacere.

Si cand te gandesti ca in urma cu ceva timp sareai la gatul lui Dan Margarit pentru ca nu spune tot... =)) =))

In apicultura nu sunt secrete, toata informatia si cercetarea in apicultura sunt la dispozitia fiecaruia pe internet, nu trebuie decat sa aplice; informatii in limba romana gasesti, dar superficial, se gaseste in limba engleza   :hi:
Omul fara Dumnezeu este o biata fiinta care vine de nicaieri si pleaca spre nicaieri - P. Tutea

harnaj12

 Nea Pharaonu; foarte ciudat ca-l ataci pe fratele m-atale Dragos,vezi ca daca nu te porti frumos anul acesta nu te mai invita la prea multe gratare acasa la el  :nono: :nono: :nono:
Nea Dragos cum a intrat unul mai rasarit pe Apiardeal-nu vreau sa dau nume ca sunt destui cum ii ataca direct la gat sa-i elimine,foloseste tecnica ......stim noi care..... asta -e,poate poate ramane singurul mostenitor al acestui site =)) =)) =)) ^:)^ ^:)^ ^:)^
Experienta in apicultura ca si in viata ne-o facem fiecare direct pe pielkea noastra desi este o experienta cu urcusuri si coborasuri deci foarte snevoioasa si de lunga durata,daca invatam ceva de pe acest site atunci ca experienta noastra apicola va fi cu mult usurata,numai ca de multe ori asistam la o continua lupta ,batjocura si misto din parte aanumitor indivizi si multi raman cu gust amar in gura- se poate spune ,lasa ca doar sunt apicultori si fac miere si le trece acest gust amar,cine stie??????!!!!

pharaonu75

Citat din: harnaj12 din Februarie 12, 2014, 10:25:56 PM
Nea Pharaonu; foarte ciudat ca-l ataci pe fratele m-atale Dragos,vezi ca daca nu te porti frumos anul acesta nu te mai invita la prea multe gratare acasa la el  :nono: :nono: :nono:
...
Nea "80 de ani", care "in scurt timp" vei deveni "moderatorul sef" al acestui forum =)) =)) =))
Nu il atac, ci il tachinez!  :P
La masa lui Dragos au loc multi, chiar si cei care il injura, pentru ca nu este ranchiunos! Asa ca nu imi fac probleme! :D
Doar anonimii nu au loc...
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Mai harnaj sau edy sau cum iti mai zice , vorbesti de "experienta apicola " , vreau sa vad si eu o postare in care impărtăsesti din experienta ta apicola. Dar cat timp ti-e rusine cu propriul nume si cu propria persoana cred ca iti este rusine si cu presupusa ta experienta apicola. 
  Te rog frumos să nu mai postezi aici pe jurnal , incarcam prea mult topicul cu frustrarile tale.

harnaj12

cand vei inceta sa mai fii asa de arogant,mistocar si necioplit iti promit eu ca voi inceta sa mai scriu pe jurnalul tau cel frumos,dar pana atunci voi sta cu ochii pe tine si-ti voi face viata amara cum o faci  si tu la altii prin modul tau de a te comporta . Roata se invarte,acum este randul tau sa ne batem joc de tine cum ai facut-o de cand scrii pe jurnalul apicol!!!|

alexutu

harnaj12. cum poti vb asa cu domnul dragos cand el ne impartaseste noua prin filmele si postarile sale totul despre albine in loc sa faca altceva ne invata pe noi , sa-ti fie rusine . :hippo: ^:)^
00007

Eduard Rotaru

Harnaj, stim cu totii ca dragos are un comportament mai acid si nu cred ca e cazul sa trantim atatea replici pline de ura , mandrie, egoism, samd....
De ce oare nu se pot purta discutii constructive legate de apicultura?!

D006

Chiar așa , Eduard , deschide un topic unde să se discute numai apicultură . Tu propui subiectele iar harnaj vine cu raspunsuri  la obiect.  Faceti un fel de ping-pong apicol si toata lumea va avea de invatat .

Eduard Rotaru

Dragos daca ai ceva cu mine te rog sa spui...am observat ca oricine realizeaza productii mai mari ca ale tale sari si critici in continuu...asa ai facut si cu dan margarit...daca nu poti accepta ca in romania sunt stupari care fac miere multa cu familii putine de ce oare nu mergi sa vezi cu ochii tai?!...parca imi amintesc de faptul ca era un anume nene Lazar la care ai fost si zicea ceva de 120kg/fam !!!

harnaj12

nea alex ar trebui sti fie rusine deoarece catva timp am scris si eu si v-am dat si filme cum ati vrut voi dar am trebuit sa le sterg,de cica lucrez pe plantatia altcuiva.