Copoi ardelenesc

Creat de Simi, Decembrie 19, 2010, 09:27:42 PM

« precedentul - următorul »

Simi

De cateva zile ne-a parasit o catea pe care o aveam in batatura a murit de batranete probabil un factor a fost si frigul cu toate ca am luat masuri in privinta asta, era un caine deosebit pentru familie dar asta ii viata isi are cursul ei. Acum sunt mai hotarat ca niciodata sa imi iau un pui de copoi ardelenesc, acest caine mi-l doresc de mult timp dar asi vrea ceva mai de selectie vedeti dv. ca la matci sunt fel si fel toate sunt matci dar nu toate au si rezultatele scontate. Ma poate cineva ajuta in aceasta privinta? Nu ii foarte urgent. Multumesc mult. (poate florin?)
Viaţa ne-a fost dată fără să o cerem
şi o vom pierde fără să fim întrebaţi.

petrica52

Pentru ca esti din zona, incearca la asociatie, sau cumpara revista "DOG Magazin".

Asociaţia Chinologică a Jud. Sibiu

Secretariat : Piaţa Mica, Nr.28, Sibiu, 550182, Jud Sibiu

Tel::  0723-649-533           
Email: [email protected] [email protected]  - www.achsibiu.ro

Adresa de corespondenţă :  OP 1 – CP 136, Sibiu, 550179, Jud.Sibiu

Preşedinte : Ludoşan Adrian

Str.Sălişte, Nr.4A, Sibiu, 550076, Jud Sibiu,Tel: 0722-305-624             0369-814-508
Email: [email protected]

Vicepreşedinte chinotehnic : Mihai Hinger

Vicepreşedinte organizatoric : Ovidiu Copaci

Secretar : Gabriela Blaga, Tel: 0723-649-533     
O zi buna cu sanatate !

flavius

Nu am nimic cu omul, asta-i numele lui, da' sa fii Vicepreşedinte chinotehnic : Mihai Hinger mi se pare haios... Hingher...wow... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

stefan1

Citat din: flavius din Decembrie 19, 2010, 11:04:33 PM
Nu am nimic cu omul, asta-i numele lui, da' sa fii Vicepreşedinte chinotehnic : Mihai Hinger mi se pare haios... Hingher...wow... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

  Mai era intr-un rand pe vremea lui Ceausescu, ministrul transporturilor pe nume Bulucea. Si intr-adevar se bulucea lumea in tramvaie si autobuze, inclusiv in capitala. Omul potrivit la locul potrivit.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Simi

Multumesc de info in ceea ce priveste asociatia chinologica voi intreba sa vedem ce zic cei de acolo. Pana atunci mai am oricum unul de la cateaua ce mi-a murit si va trebui sa faca paza la stupi singur fara mamasa.
Viaţa ne-a fost dată fără să o cerem
şi o vom pierde fără să fim întrebaţi.

Simi

Apropo sper ca se va impaca cu un copoi (pui)?
Viaţa ne-a fost dată fără să o cerem
şi o vom pierde fără să fim întrebaţi.

flavius

Daca asta mare e mascul, iar puiul va fi tot mascul, se vor intelege de mici...atata timp cat va fi clar cine-i seful...mai tarziu s-ar putea sa iasa cu scandal....da' nu dureaza mult, numai pana se alege un nou lider...daca vrei liniste si paza buna, poti lua o catelusa mica, si mai tarziu pui de o haita-ntreaga...parerea mea sincera e ca o catea, dupa ce are o serie-doua de puiuti, e mult mai buna la paza decat un caine...pe incercatelea...am crescut caini o viata, stiu ce vorbesc...combinatia de paza ideala este o catea mai batrana cu 2-3 masculi, preferabil dintre puii ei...atunci femela alfa e cateaua, foarte vigilenta, iar masculii sunt trupele de soc...nu misca nimic pe o raza de cativa km fara sa simta ei...
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

D006

daca doriti un copoi aerdelenesc as avea eu o cunostiinta care vinde. cainii sunt extraordinari la vanatoare avand in vedere ca sunt sunt  scosi aproape in fiecare saptamana. acum are doar masculi si femele de 1 an, 1 an jumate, 2 ani jumate (pret de la 400 de euro in sus). pui va avea la primavara (pret 100 de euro). daca doriti scrieti pe forum si mai vorbim. numai bine si sanatate!

Simi

Citat din: aaa din Ianuarie 06, 2011, 06:28:29 PM
daca doriti un copoi aerdelenesc as avea eu o cunostiinta care vinde. cainii sunt extraordinari la vanatoare avand in vedere ca sunt sunt  scosi aproape in fiecare saptamana. acum are doar masculi si femele de 1 an, 1 an jumate, 2 ani jumate (pret de la 400 de euro in sus). pui va avea la primavara (pret 100 de euro). daca doriti scrieti pe forum si mai vorbim. numai bine si sanatate!

V-am trimis mesaj privat. Daca nu sunteti familiarizat cu deastea dati-mi un nr. de tel si va sun.
Toate cele bune.
Viaţa ne-a fost dată fără să o cerem
şi o vom pierde fără să fim întrebaţi.