Stupii Batranului. Sunt buni de ceva?

Creat de oroles, Septembrie 14, 2014, 08:22:44 AM

« precedentul - următorul »

TDI

La vremea asta îi muti pe cei mai puternici, o sa se depopuleze in favoarea celor mai slabi. Cu ocazia asta ai facut si o echilibrare, daca sunt rezerve de hrana - echilibrarea nu poate fi decât benefica.

G. Iulian

În cât timp aţi primit stupii după ce aţi trimis comanda?

oroles

Citat din: Gheorghevici Iulian din Septembrie 29, 2014, 03:06:26 PM
În cât timp aţi primit stupii după ce aţi trimis comanda?
Inca nu am facut comanda. Ideea e buna. Voi incerca la primavara sa fac ce ati zis. Va multumesc frumos@
Eventual le voi narcotiza sau le voi inchide 4 zile cu tot ce trebuie la interior.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Edi D.

Citat din: Gheorghevici Iulian din Septembrie 29, 2014, 03:06:26 PM
În cât timp aţi primit stupii după ce aţi trimis comanda?

  Eu am vorbit personal cu dl. Lorant si totul tine de numarul de comenzi din acel moment,daca ai noroc si nu au comenzi ii poti primi foarte repede dar si daca ar fi multe comenzi nu cred ca mai tarziu de 2 saptamani.
    Si eu vreau sa mai comand inca 10 cutii,dar am o dilema.Am la momentul asta stupi pe 12 rame si as trece la cei de 10 rame,dar inca nu sunt hotarat.Chiar o sa pun un nou topic cu avantaje si dezavantaje a fiecarui tip de stup.
Vreau sa nu am regrete...iar la final sa pot spune: "Multumesc Tie Doamne pentru tot ce am primit in viata asta!!!". Si atat...

cipik

Deja exista acest topic. Încearcă la sectiunea STUPI, topic: Vertical pe 10 rane sau 12.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

Bistriteanul

Citat din: Edi D. din Octombrie 05, 2014, 10:48:51 AM
Citat din: Gheorghevici Iulian din Septembrie 29, 2014, 03:06:26 PM
În cât timp aţi primit stupii după ce aţi trimis comanda?

  Eu am vorbit personal cu dl. Lorant si totul tine de numarul de comenzi din acel moment,daca ai noroc si nu au comenzi ii poti primi foarte repede dar si daca ar fi multe comenzi nu cred ca mai tarziu de 2 saptamani.
    Si eu vreau sa mai comand inca 10 cutii,dar am o dilema.Am la momentul asta stupi pe 12 rame si as trece la cei de 10 rame,dar inca nu sunt hotarat.Chiar o sa pun un nou topic cu avantaje si dezavantaje a fiecarui tip de stup.

Subiectul s-a mai discutat, un dezavantaj la stupii pe 10 rame e ca nu poti baga in ei 12 rame, invers se poate. :)
Admir albina si cainele national, Ciobanescul Romanesc Carpatin.

http://www.carpatin.net/
http://www.carpatin.net/forum

jean_dobrita

Citat din: Bistriteanul din Octombrie 06, 2014, 12:59:33 PM
Citat din: Edi D. din Octombrie 05, 2014, 10:48:51 AM
Citat din: Gheorghevici Iulian din Septembrie 29, 2014, 03:06:26 PM
În cât timp aţi primit stupii după ce aţi trimis comanda?

  Eu am vorbit personal cu dl. Lorant si totul tine de numarul de comenzi din acel moment,daca ai noroc si nu au comenzi ii poti primi foarte repede dar si daca ar fi multe comenzi nu cred ca mai tarziu de 2 saptamani.
    Si eu vreau sa mai comand inca 10 cutii,dar am o dilema.Am la momentul asta stupi pe 12 rame si as trece la cei de 10 rame,dar inca nu sunt hotarat.Chiar o sa pun un nou topic cu avantaje si dezavantaje a fiecarui tip de stup.

Subiectul s-a mai discutat, un dezavantaj la stupii pe 10 rame e ca nu poti baga in ei 12 rame, invers se poate. :)
foarte bn punctat!!! :)

Edi D.

Am gasit.Multumesc de informatie. Buna asta cu 12 rame in stup de 10 ...  :rotfl: Ca si cu Pitesti cu Bucuresti....
Vreau sa nu am regrete...iar la final sa pot spune: "Multumesc Tie Doamne pentru tot ce am primit in viata asta!!!". Si atat...