Targul CLUJ nu este tirg.

Creat de Bătrânul, Februarie 06, 2011, 09:07:24 AM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Nu sint primiti : comerciantul exclusiv a produselor Nektar King , Producatorul APISROM cu faguri din CEARA NATURALA 100% , Fabrica de Stupi Tg. secuiesc cu STUPII BATRINULUI   E o farsa nu un tirg. La tirg are voie orisicine. Cer administratorulului ca in numele limbii ROMANA sa schimbe aceasta denumire in magazin sau orice altceva si MUTAREA LA SECTIUNEA VANZARI. Forumul reprezinte interesele stuparilori si oricine nu respecta acest deziderat ...... :rusine: :rusine: Mai bine ma opresc aici .  ^:)^

stefan1

  Si eu zic ca e o lipsa de respect fata de cumparatori. Targul e sa vezi mai multe oferte si sa poti alege. Daca nu dau cumparatorului aceasta posibilitate, inseamna ca vreau sa-l mai jecmanesc de cativa bani. va fi dreptul organizatorului, dar nu-i frumos!!!  :nod:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Bătrânul

Multumesc Stefan1 pentru sustinerea morala ! Incepusem sa cred ca nimanui nu-i pasa de lupta mea pentru STUPARI .  :thanks: Credeti-ma Prietenia voastra este mai importanta sufletului meu decit orice fabrica  ^:)^ ^:)^ ^:)^

Guist Ioan

Este vorba de partizanat?Sigur ca da.Si daca forumul i-l sustine, este gresit.
Ce sa caut la acest targ daca nu ma pot intalnii cu Batranul acolo?
Din partea mea, acest targ iasa din schema
:redcard:
Sanatate

linde

#4
D-lor organizatori,
motivati lipsa de spatiu,(s-au de interes pt apicultori)
La expo Transilvania este spatiu pt 2 tirguri si parcari,se plateste e drept ,dar nu mi se pare ff mult,acum 2 saptamini a fost expo de porumbei (Hobi)2 simbete la rind,acum saptamina aceasta a fost si mai este pt pasari de rasa(gaini)dar pe linga acestia mai vin si cu alte animale de companie(Ciini , iepuri,pestii etc ) deci se poate, si intreb /???Oare cei cu porumbeii o fii avind bani mai multi de cit stuparii(
Cred ca cineva este interesat s-asi promoveze anumite produse, cei din zona cam stiu.........
Pacat , avem si noi ocazia sa avem o traditie in zona
Pina trece tirgul m-ie rusine ca -s ardelean :yellowcard:
Din Turda N&S :hi:

prisecarul

DIN START S-A VAZUT CA SUNT ALTE INTERESE!
fiind targ, oricine poate veni cu produsele sale!
ar mai trebui sa restrictioneze si accesul vizitatorilor( in funcie de inaltime, culoare politica, imbracaminte, etc..)
este prima data cand aud asa ceva!
toti organizatorii se straduiesc sa aduca foarte multi producatori, pe cand aici...................!!!????!!???
masuri anticriza a la cluj?
oricum, daca pierde cineva, acesta este apicultorul!
:redcard:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

filip

Din fericire apicultorii au astazi alternative.
Pana ce sezonul incepe au posibilitatea de a gasi produsul la alt targ.
Targul de la Blaj in Martie poate fi o alternativa zonala buna.
Iar criza face apicultorul sa fie mai chibzuit.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

piti

Se pare ca nu sunt singurul care are semne de intrebare legate de acest " targ". Pacat....., mare pacat pentru ca speram sa devina un eveniment pentru apicultorii din zona si nu numai pentru ei. Primul semn de intrebare mi l-am pus in legatura cu locul ales ptr. desfasurarea targului si m-am gandit cam asa: vine Batranul cu lazi de albine, imi mai cumpar si eu cateva lazi si ce fac, pentru ca degeaba spun organizatorii ca sunt atatea locuri de parcare in apropiere pentru ca acestea sunt ocupate in marea majoritate, si atunci nu-mi ramane decat sa-mi iau lazile si sa ma plimb cu ele prin Cluj pana undeva pe o straduta unde am lasat masina  (dar trebuie sa aveti mare grija ca baietii de la ridicat masini sunt pe faza si iti ridica masina cu tine cu tot daca o lasi intrun loc neadecvat parcarii). Se pare ca au rezolvat problema cu lazile pentru ca nu-l mai lasa pe Batranul sa participe la targ. Eu nici nu stiu cum ati crezut ca pot sa lase pe cineva ca si Batranul, pe care il salut , il respect si ii transmit toate cele bune, sa participe la targ cu produse asa de ieftine. Va dati seama ca suntem destul de putini cei care citim ce se scrie pe forum, iar numarul apicultorilor din judet si din judetele apropiate este destul de mare. Daca acestia afla ca sunt lazi de vanzare si la 60 lei nu numai la 200 sau 300 lei cum sunt cele din magazinele asociatiei, aceasta (asociatia) poate sa-si inchida magazinul o vreme. Ce sa va mai spun in anii trecuti, inainte de targul de la Blaj am intrebat si eu pe la asociatie daca nu organizeaza o excursie la targ la Blaj cu autocarul, bineinteles platita de apicultorii care pleaca in excursie, nu am asteptat sa plateasca asociatia transportul, asociatia trebuia sa fie doar cu partea organizatorica. Raspunsul a fost negativ, oare de ce?..... Hai ca m-am intins mult cu vorba si nu as vrea sa va plictisesc, cu toate ca as mai avea inca multe de spus. Eu le doresc organizatorilor succes in  organizarea acestui targ, as fi foarte fericit sa iasa totul bine si eu sa ma insel, iar apicultorilor numai bine si  sanatate si un an apicol bun. Doamne ajuta 

D006

   Din ce citesc eu aici voi ma motivati sa ma duc la acest targ ! Acum citind cu atentie randurile lui PITI am inteles care este spilul , nu va spun ca nu vreau sa i-a foc forumul .
  Oricum la Cluj se vor intalni unii dintre cei mai puternici apicultori din Romania . Si acum sincer vorbind mie mi se cam rupe de firmele prezente deoarece eu lucrez numai cu anumiti oameni , la targuri merg sa intalnesc PRACTICIENI si nu gargaragii.

piti

Dragos m-as bucura foarte mult sa vii la targul de la Cluj. Sincer vorbind, am un respect deosebit pentru tine, pentru ceea ce faci pentru ai ajuta pe apicultori dezvaluind din experienta ta prin interventiile de pe forum si totodata prin acele filmulete care de multe ori spun mai mult decat o mie de cuvinte. De asemenea tot respectul pentru grupul apicultorilor de la Ramnic, iar in mod special pentru Dl Dan Puisoru, un om deosebit, toata stima. Sper sa ne intalnim  la Cluj.
Numai bine si sanatate.

apisrom

APISROM ESTE INVITAT SI PARTICIPA LA TARGUL DE LA CLUJ.

gudas valentin

Fara CUVINTE  :redcard:

             Valy
Suntem saraci,dar nu suntem prosti.
http://valigudas.sunphoto.ro/Albinute_harnicute_2011

prisecarul

D-le Pandrea,
asa cum eu am scris aici ceea ce am avut de spus, va rog  sa-mi raspundeti tot aici!
ce argumente mai solide doriti, decat faptul ca ati primit firme ulterior cererii domnului Ianos?
aveti parerea unui apicultor din zona in ceea ce priveste pretul practicat la stupi!
va doresc numai bine!
insa, mentin :redcard:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

centrulapicol

   Prin neconfirmarea unui invitat-expozant, s-a creat un loc liber. Astfel, tamplaria SC Nors SRL a fost invitata sa participe ca expozant cu stupii batranului.
   Pentru restul sugestiilor, puteti sa ma contactati pe MP sau telefonic.
Cu stima
                          ing. Radu Pandrea

Bătrânul

Citat din: viitorsanatos.ro din Februarie 14, 2011, 02:35:33 PM
   Prin neconfirmarea unui invitat-expozant, s-a creat un loc liber. Astfel, tamplaria SC Nors SRL a fost invitata sa participe ca expozant cu stupii batranului.
   Pentru restul sugestiilor, puteti sa ma contactati pe MP sau telefonic.
No vezi tocmai asta nu intelegi ?! Nors nu este o timplarie ci un concept ce nu ai cum sa intelegi .........  Tocmai de aceea avenimentul este compromis . NU ARE SUFLET. :redcard: NU VENIM...