whiser

Creat de whiser, Martie 15, 2012, 10:38:36 PM

« precedentul - următorul »

ion patrut

pai daca nu-ti pare rau nici o clipa mai fai lu ala micu un tovaras sa aiba cu cine se juca si tu ai timp de munca berechet :hi:

pharaonu75

Trantorul s-ar mai imperechea, dar conteaza si ce spune regina!
:rotfl: =)) =)) :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

whiser

Citat din: pharaonu75 din Aprilie 21, 2012, 01:29:32 AM
Trantorul s-ar mai imperechea, dar conteaza si ce spune regina!
:rotfl: =)) =)) :rotfl:

=)) =)) =))
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

ion patrut

le mai zic si eu din cand in cand dar faraonu a fost tare de tot :hippo:

RazvanTi

@wisher : avatarul e, da.
@pharaonu: regina culmea ar mai vrea, duar ca trantorul e mai capos  :razz:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

whiser

Foarte frumos, sa iti traiasca si nu mai fi asa capos ca uite ce frumusete ai.
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

ion patrut

daca regina vrea poti sa fii tu cat de capos te traduce ea intru-n fel asa ziceam si eu acum vreo 10 ani nu si nu ajunge unu dar m-a tradus si sincer nu-mi pare rau

whiser

Mai astept si eu un an doi si o sa ma pun  pe treaba,imi plac foarte mult copii dar parca suntem prea tineri pt bebe asa ca ne traim inca copilaria eu si sotia mea :) ...adica numai eu  :cool: sotia fiind cu un an mai mare.
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

whiser

Azi a venit la mine colegul meu ce sta la 80 km departare si are in jur de 200 stupi si am mers sa ii arat stupii mei,i-am spus vezi ca ale mele sunt rele si nu mi-a venit sa cred cand sa dus la ele la urdinis pur si simplu le mangaia,a deschis un stup fara fum a scos o rama,punea mana pe ele si nimic nici o intepatura. Deci pentru mine este clar albina te simte daca te duci cu frica teama sau ce o mai fi,asa ca am albine cuminti cel rau sunt eu ca nu stiu sa ma port cu ele.Numai bine :hi: :hi: :hi:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

ion patrut

teoretic acum dupa metodele moderne exista planificari in ce priveste familia dar totusi toate se intampla la vremea lor. Nu-i bine sa faci copii nici cand esti prea tanar ca trebuie sa-ti traiesti viata dar nici prea tarziu sa-ti zica oamenii ca ai iesit cu nepotii la plimbare :hi:

traian

Citat din: RazvanTi din Aprilie 20, 2012, 03:32:33 PM
nu am incotro...
muncesc diverse pana pe la un 5-6 dupamasa dupa care acasa cand ajung fimiu ma ia de nou  :razz:
si nu are decat un anisor.
nu vreau sa stiu ce o sa ma astepte mai tarziu dar nu-mi pare rau nici o clipa.
un copil iti schimba viata cu 180 grade dar in fond pentru asta traim  :hi:
te-am urmarit, faci multe lucruri frumoase dar avatarul e minunat

pistol28

Citat din: whiser din Aprilie 21, 2012, 09:16:16 PM
...................................................................
Deci pentru mine este clar albina te simte daca te duci cu frica teama sau ce o mai fi,asa ca am albine cuminti cel rau sunt eu ca nu stiu sa ma port cu ele.Numai bine :hi: :hi: :hi:

Albine blande:
-elimina parfumul din: sapun, detergent, deodorant, lotiune dupa ras, alcool, ..........;
-fii sanatos si nu elimini mirosuri cu care te-ai obisnuit (veninul de albine este MEDICAMENT);
-miscarile, cand umbli in stup sunt in RELUARE (adica te misti incet);
-pentru inceput nu strica putin otet pe maiuni;
-perioada de cules bun;
-nu cand se apropie ploaia;
-nu cand este cerul plin de nori;
-stupul are probleme sau asa este rasa lui (cei mai productivi, posibil o caracteristica de la cei africani).

:bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz: :bzz:
Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

whiser

Salutare Pistol,stiu toate lucruriile astea, le-am mai bagat odata in cap mersi :hi: :hi: :hi:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

whiser

La Multi Ani celor ce poarta  numele de Gheorghe ! :hi: :hi: :hi:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

relutu

Aveti grija la treba cu regina si trantorul ptr ca trantorii sunt dati afara din stup toamna. =))