whiser

Creat de whiser, Martie 15, 2012, 10:38:36 PM

« precedentul - următorul »

ion patrut

pompierii sunt oameni cu un curaj aparte! Tu ce faci cobori drapelul? fruntea sus prietene stai un pic sa se aseze vremea cum spunea colegul mai sus sa se apuce bine de treaba si dupa aia tragi concluzii ale mele nau mai zburat de vineri ca la noi a plouat non stop dar astept linistit si nu umbla prea des la ele si asta le deranjeaza

whiser

Mda, poate totusi este vina mea...  si nici vorba sa ma dau batut.  Si la mine a plouat dar azi a iesit soarele,era caldut, gradina plina de flori si albine si am zis ca e timpul sa largesc cuibul,sigur trebuia sa mai astept pana saptamana viitoare,cand   vine caldura iar acum a inceput sa ploua. :mad: Am un antebrat acum mai mare ca si bicepsu dupa 2 intepaturi,pacat ca m-am lasat de sala ca le aratam la colegi cum se fac muschii =)) .Numai bine  :hi: :hi: :hi:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

ion patrut

din greseli invata omul asa e la inceput stres, frica si toate alea spor la treaba

whiser

Va multumesc mult pentru sfaturi si incurajari, :thanks:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

RazvanTi

trebuia sa muti diafragma sa mai adaugi o rama la cuib daca era necesar nu sa dai drumul brusc pe toate ramele...
eu cel putin asa am fost invatat si asa fac...
si inca un mic sfat (sper sa nu te superi) â se foloseste numai in mijlocul cuvantului nu si la  inceput. la inceputul cuvantului se pune banalul î.
de exemplu :
început
întâi
când
încă
bafta!!!
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

ion patrut

unde naiba a gresit pompierul gramatica ca mai facut curios am citit toata pagina si nu am vazut nicaieri<sange>curgand de la aceasta greseala :P

whiser

Eu am inceput de la pagina 1 cu cititul dar cred ca ai facut o confuzie si cred ca te refereai la "antebrat ( Parte a brațului, cuprinsă între cot și încheietura mâinii.)" Si nu m-am suparat.Numai bine :hi:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

ion patrut

vezi cum ti-ai recitit tu toate postarile pentru o amarata de litera =D>

whiser

Citat din: RazvanTi din Aprilie 19, 2012, 10:21:22 PM
trebuia sa muti diafragma sa mai adaugi o rama la cuib daca era necesar nu sa dai drumul brusc pe toate ramele...


Dupa diafragma aveam cate o rama si la unul 2,am scos diafragma,rama de dupa ea am bagat-o in mijlocul cuibului si rama cu FA la margine. :hi:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

whiser

Citat din: ion patrut din Aprilie 19, 2012, 10:50:11 PM
vezi cum ti-ai recitit tu toate postarile pentru o amarata de litera =D>

Mi-am adus aminte de inceputul meu in apicultura =)) =))
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

RazvanTi

mda... se pare ca eu dau de fiecare data cu mucii in fasole ca intru mai mult seara cand sunt praf de oboseala  :redcard:
oricum stiu sigur ca am vazut pe-aici pe unii cu greseli gramaticale grave...
nu zic ca-s eu ala perfect dar e FOARTE greu sa citesti si sa mai si intelegi ce scrie.
eu nu scriu cu diacritice ca mi-e sila sa tot schimb tastatura din engleza in romana si invers, desi e la combinatia de taste ctrl+shift.
am reluat si eu la citit topicurile unde am avut impresia ca ai scris eronat. NU am gasit nimic  :nebun:
din nou zic: oboseala.
posibil ca am citit in alta parte si creierul meu stafidit a realizat abia cand citeam posturile tale.
Scuze!
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

ion patrut

una peste alta ai umor si asta e perfect :nod:

whiser

Stai linistit,nu e nici o problema. Si nu mai lucra  pana seara tarziu ca o sa ajungi la vorba unui batran care a zis:"Ooo,  azi am lucrat mai mult de cat am putut" :rotfl: Numai bine  :hi:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

RazvanTi

nu am incotro...
muncesc diverse pana pe la un 5-6 dupamasa dupa care acasa cand ajung fimiu ma ia de nou  :razz:
si nu are decat un anisor.
nu vreau sa stiu ce o sa ma astepte mai tarziu dar nu-mi pare rau nici o clipa.
un copil iti schimba viata cu 180 grade dar in fond pentru asta traim  :hi:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

whiser

E bebelel de la avatar? Sa iti traiasca si sa il ajute pe tata la albine  :hi:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.