ApisPuișoru - apicultura de la A la Z

Creat de apispuisoru, Februarie 26, 2011, 04:02:03 PM

« precedentul - următorul »

Florin-braileanul (FlorinI)

nea dane, felicitari
daca ar fi toti ca matale si ca dragos, cu filmari si sfaturi personale exemplificate...

utilitatea vizualului e maxima
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

crombra

Daca doriti sa aprofundati iernarea in spatii inchise, iata aici de unde s-a inspirat domnul din videoclipuri:

http://www.frenchbeefarm.com/caveauhivernage.htm
Sunt si alte articole despre apicultura canadiana.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: crombra din Februarie 27, 2011, 11:16:26 PM
Daca doriti sa aprofundati iernarea in spatii inchise, iata aici de unde s-a inspirat domnul din videoclipuri:

http://www.frenchbeefarm.com/caveauhivernage.htm
Sunt si alte articole despre apicultura canadiana.


sa traiesti, dar...
nu-i frumos

tii asii in maneca si ii servesti doar la momentul oportun!
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

leoman

 Pri ceea ce face domnul Dan Puisoru pentru ceilalti apicultori, mai mult sau mai putin avansati, ne arata ca nu este  numai un apicultor adevarat, ci si un om adevarat. Cei care ati vazut filmuletele postate de d-l Dan la "Video Apispuisoru", poate ca ati remarcat ca intr-unul din aceste filmulete d-l Dan ne spune ca multi alti "apicultori" iau cerut sa nu mai arate si altora din ceea ce stie el, sa nu mai puna tot felul de filmulete pe internet, sa taca din gura. Ma bucur nespus ca d-l Dan nu ii asculta, dar , cred ca d-l Dan stie un lucru pe care acei "secretosi" nu-l stiu, si anume ca "...daca vrei SA AI, trebuie mai intai SA DAI".
Eu va multumesc domnule Dan si va doresc sa dati in continuare cat mai mult, pentru a avea din ce in ce mai mult. Ca dvs. mai sunt multi, chiar si pe acest forum si, noi toti ii stim si-i respecam.
Dar mai exista un om, pe care nu-l cunosc personal si pe care nu l-am vazut pe acest forum, dar dela  care, cine doreste si cine crede ca mai are inca de invatat, poate primi lectii. Este vorba de profesorul Ursu, din Bacau. Un om,deasemenea, deosebit. Il puteti vedea pe w.w.w.proful-online.blogspot.com

D006

  Anul tecut dupa de Dan a pus filmele cu cresterea matcilor a primit telefoane de la cativa crescatori virtuali de matci de pe un mare forum in care i se reprosa ca si altii se vor apuca de crescut matci si se poate intampla ca pretul lor sa scada. Cat de prost sa fii sa crezi ca o metoda de lucru daca o tii ascunsa vei avea doar tu de castigat iar daca o dai si la altii vei avea de pierdut ?
  Cat privestea treaba cu mister Usru problema este discutabila deoarece omul este un incult in domeniul apicol , crede-ma deoarece sunt nevoit sa studiez filmele lui pentru un material de specialitate si raman uimit cate enormitati apar acolo, dar acest subiec il vom dezbate in curand in alt topic.

CRISTIAN71

Dragose ! As vrea sa stiu ce ai face daca din pura intimplare te-ai intilni cu prof. Ursu fata in fata ?

D006

   In primul rand i-as arata respect deoarece este mai in varsta decat mine apoi i-as spune ca deja s-a inventat apa calda si gaura din covrig !
   Tot imi revine in minte faza in care zice ca mierea este oprita la granita !!!!  =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
    Tot imi revine in minte faza in care intai zice ca este acreditat bio si apoi face tratament cu Varachet si pune mierea in PET , asta se cheama hotie tipic romaneasca ...  , cineva sa ma opreasca  :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry: :yahoo_cry:

CRISTIAN71


D006

  Eu nu am nimic cu el personal , ce face la el in stupina este treaba lui personala . Cu banii lui si cu viata lui face ce vrea dar cand vrea sa faca o afacere si sa vanda un concept atunci trebuie sa aiba si responsabilitate deoarece unii oameni au adunat banii cu greu si ii investesc in ceva nepus in practica.
Plus ca omul sta prost cu feed-backul deoarece el o tine pe a lui buna si nu comunica cu nimeni in spatiu virtual, unde incearca sa-si promoveze conceptul.  El nici macar nu stie ce inseamna termenul "on-line" .

apispuisoru

#24

apispuisoru

#25

D006

Citat din: albine din Martie 06, 2011, 06:55:07 PM
Citat din: CRISTIAN71 din Februarie 28, 2011, 09:47:57 PM
Dragose ! As vrea sa stiu ce ai face daca din pura intimplare te-ai intilni cu prof. Ursu fata in fata ?

  Raspuns in pagina 1 la pozitia 24.

D006

#27
  Ieri am sarbatorit majoratul lui Radu Puisoru , La multi ani si bun venit in randul stuparilor cu acte in regula .   :happy_birthday:

! Private video

Constantin_MH

Interesant si important (video 1+video2)!
De retinut !

Multe multumiri !

milu56

Nu e rau sa fie cate un contabil pentru fiecare stupar asa poate creste productia de miere chiar daca nu este cules in natura............................