Vreau sa ma fac apicultor

Creat de ignat diba, Iulie 28, 2013, 05:25:00 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Poate are noroc sa faca profit din prima. Daca stupii sunt buni si dupa experienta celui ce-i vinde asa este, si daca vremea va tine cu investitorul va avea un an bun si va merita investitia. Nimeni insa nu-i poate garanta asta. Am mai recomandat cuiva s-o ia de jos cu apicultura. S-a suparat din cauza sfatului. Pe langa teorie mai ai nevoie si de practica. Pentru cine nu are, 10.000 euro sunt multi bani, pentru altii de joaca prin cazinouri sunt nimic. Totul tine de cum apreciezi valoarea banilor. Oricum ar fi, banii in stupi sunt o investitie si nu chilipir de pacanele.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Bătrânul

Sebastian eu totusi am curajul sa garantez de cele scrise de mine.  :razz: Daca vrei putem face pariu pe ce vrei tu . (ca la mine si pariurile sint sigure )  :limba: :limba:  Accept ca arbitrii pe toti care cunosc legea din fizica " nimic nu se naste , nimic nu ....,.....  :thanks: :thanks:

Bătrânul

Zilele acestea am aflat ca in licee nu se mai preda analiza matematica , decit in clasele de supermatematica  :rusine: Pe vremea mea ne intrebam de ce ne omoara profa cu aplicatiile ecuatiilori diferentiale !!!??? Pina la urma am priceput... Multumim DOAMNA PROFESOARA !!!!  :thanks: :thanks: :thanks: :i_love_you:

sorinma

Citat din: Bătrânul din Iulie 30, 2013, 08:42:32 AM
Citat din: sorinma din Iulie 29, 2013, 11:02:11 PM
Citat din: Bătrânul din Iulie 29, 2013, 10:47:16 AM
Citat din: ignat diba din Iulie 28, 2013, 05:25:00 PM
lucrez in strainatate banii pentru investitie nu sunt o problema
:rotfl: :rotfl:  Uitee propunerea mea ; Cumpara 70 stupi de la mine 100 ron bucata , 70 de familii cu 500 ron familia in total 42000 ron si ITI GARANTEZI CA BANII NU VOR FII PIERDUTI SI VOR FII BINE INVESTITI , fara pierderi indiferent cum vei ingriji albinele  . Este cineva care se indoieste de afirmatia mea ????  :razz: :razz: :razz: =D>

:P
ne spui si noua in ce vrei sa-i investesti?   
:smile: In sfirsit cineva a inteles postarea mea !!!! =D> =D> =D> =D> Tocmai de acest lucru eram curios FELICITARI ! Si succesul in stuparie depinde de capacitatea de a observa detaliile !  :hi: :hi: :ok: :ok: :bravo: :bravo:

Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

dan sebastian

Pt. Domnul ~ Batranul, raspunsul nu era pt dvs. Am inteles ca stiti ce sa faceti cu banii daca vi-i da baiatu ala din strainatate. Nu la probleme de semantica am dat raspunsul. Era pt cel care a postat. Imi mentin parerea ca daca i-ati vinde stupi buni si experienta aveti cu carul (deci albina din ei ar fi de calitate) ar putea face si bani din stupii pe care ii cumpara de la dumneavoastra. Doar sa il ajute clima. ex. am prieten la care am fost doar de 7 ori din primavara si pana acum, i-am facut doar lucrarile esentiale si s-a dezvoltat de la 29 fam in primavara la 43 acum si 200 gk miere. Avantajul lui e zona in care e. Nimeni nu are albine iar baza melifera e din belsug. Unii mai au si noroc. Nr lui Luci este 0767944444. Puteti verifica.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

Bătrânul

Nu imi place acest numar de telefon . Se termina tot cu numere pe care primeam eu la scoala  :rusine: :rusine: :rusine: :sad:

dan sebastian

La cum scrieti si va exprimati, nu cred ca ati tinut-o doar in 4 prin scoli...  =))
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.