Cradle

Creat de Mihai Sergiu, Martie 17, 2012, 08:19:39 PM

« precedentul - următorul »

Aurel


Mihai Sergiu

La cat mananca n-ar fi exclus :)))
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

Mihai Sergiu

Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

Mihai Sergiu

Nazdravanu asta deja face nazbatii, a facut o victima printre gainile bunicilor. Nu stiu ce la apucat  deoarece mananca de 3 ori pe zi mancare pentru catei dimineata iar la amiaza si seara orez fiert cu carne . Are cusca lui insa nu e legat liber prin toata curtea la fel si gainile.La el nu ajung decat o data pe saptamana si atunci pot sa ma mai joc cu el, daca ati trecut prin aceasta situatie si ma piteti ajuta cu ceva sfat as fi recunoascator m-am atasat si nu as vrea sa renunt la el.
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

bucovineanu

Citat din: Cradle din Decembrie 19, 2013, 08:04:50 PM
Nazdravanu asta deja face nazbatii, a facut o victima printre gainile bunicilor.
E mai greu pana incepe..........

sorinma

Daca a inceput sa se dea la gaini e greu sa-l mai dezveti.Renunta la gaini... :P
Cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii prea putin ...George Calinescu
Adevarul este rareori pur si niciodata simplu...Oscar Wilde

Mihai Sergiu

Alt gust are gaina de casa:p probabil a constientizat si cainele :(
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

dorindafi

Citat din: bucovineanu din Decembrie 19, 2013, 08:40:12 PM
Citat din: Cradle din Decembrie 19, 2013, 08:04:50 PM
Nazdravanu asta deja face nazbatii, a facut o victima printre gainile bunicilor.
E mai greu pana incepe..........
are probleme cu ficatul shi nu poate consuma carne de porc   :)
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Mihai Sergiu

Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

fiug1970


Mihai Sergiu

Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

Mihai Sergiu

Azi am descoperit o mare greseala de incepator, am lasat dupa diafragma o rama cu putina miere. Aproape toate albinele erau moarte, rama golita de miere si celulele pline cu albine moarte. A mai ramas un ghem si pe celelalte rame. Stupii nu i-am mai verificat de prin noiembrie , la sf lui decembrie si inceputul lui ianuarie am avut zboruri de curatire si nu mi-am facut probleme. Temperatura ziua in medie de 5-6 grade , de ce au ramas pe rama? A fost una dintre cele mai puternice familii cu ramele pline de mancare.
Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

Mihai Sergiu

Azi am zis ca le fac vedete




Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

Mihai Sergiu

#58

Nu am nici un stup , nevasta mea ii detine pe toti!

dodo79