stupina mea

Creat de serban, Octombrie 14, 2016, 08:48:19 AM

« precedentul - următorul »

serban

.

stefan1


  Se vede ca sunteti mai aproape de 'mama Rusia'!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

dan sebastian

De cand asteptam eu o zi cu precipitatii. Din vara nu mai vazusem strop de apa. Abea in ultimele zile a plouat putin. Sper sa vad si zapada ca la dvs. E bogatie curata.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

serban

Citat din: stefan1 din Noiembrie 22, 2018, 07:16:45 AM

  Se vede ca sunteti mai aproape de 'mama Rusia'!
Chiar foarte aproape. E bine că e zăpada moale și intră ușor în pământ.

serban

Am sperat azi la un zbor de curațenie dar cred că mai am de așteptat până în martie. Albinele iernează regulamentar până în prezent.  :)

NYK74

Am fost plecat azi toată ziua,nu am apucat să văd ce au făcut,voi trece mîine dacă reușesc.
Pînă la Primăvară cred că va mai fi ceva ferestre cu timp bun pentru zbor de curățire.

Eugen B

Domnu Serban albinele arata f bine si au si culori bune

serban

    Intr-adevăr,arată bine. Sunt mulțumit de felul în care se prezintă până în prezent. Sper să arate la fel de bine și în martie. :)

serban

     Roi care iernează în stup de stuf.

serban

    17.02.2019 În sfârșit am avut un zbor bunicel de curățare. Stupii curați,fără pierderi semnificative. Nu știu dacă sunt toate reginele. Urmează restrângeri și pungi cu miere. Mâine sper să zboare mai bine și să-mi bag puțin mâinile în stupi. Mi-e dor de ceva ace. :)

serban

Azi au zburat foarte bine. Care au întrat bine în iarnă, bine au ieșit.

romikele

Citat din: serban din Februarie 17, 2019, 04:20:48 PM
Azi au zburat foarte bine. Care au întrat bine în iarnă, bine au ieșit.
Le-ai făcut cinste cu o bere ? :D

serban


serban

     Astăzi am văzut primul polen pe anul ăsta,destul de consistent. Cu 12  zile mai repede ca anul trecut.
     Iarna asta serioasă cred că a făcut bine albinelor și naturii. Vedem când va înflori salcâmul.

NYK74

Azi au adus polen și la mine,galben și portocaliu.Doar că nu erau tare încărcate,se vede că sursa este încă slabă.