Despre falsele valori si incompetentii de langa noi

Creat de D006, Decembrie 03, 2014, 10:02:11 PM

« precedentul - următorul »

stefanm

Pai ce distractie ,ce jigniri ,ce paruieli ar fi putut sa iasa din subiectul asta :D,muscase cineva momeala... dar s-a oprit la timp... Ce sa ne dam mari? Cei mai multi,chiar majoritatea traim din altceva decat apicultura, lucrul asta inseamna hobbi ,care confom definitiei din dex inseamna "indeletnicire placuta efectuta in timpul liber", deci hai sa ne destindem si sa ne "simtem bine"(sic) si aici.Poate sunt si profesionisti (imi cer scuze) dar nu am sesizat ca cineva sa "se umfle in pene "si sa faca pe profesorul gen "Valoarea mea". Sa invatam unii de la altii ca nu exista nici om ,nici lucru fara valoare.Deci decat sa ne certam ,mai bine un cantec vesel sa cantam ,frumos,nu? :D %%-
cea ce stiu e ca nu stiu nimic! Socrate

D006

Interesant e faptul ca 7 persoane considera ca traiesc izolate de lume !?  dar in schimb folosesc forumul ... 

marian sima

Ceva pentru tine ca sa intelegi lucrurile mai bine si sa intelegi ca socializarea este mai buna pe alte cai.
Aici intri sa te informezi ,sa-ti verifici cunostintele si alte chestii ce tin de apicultura,sa socializezi mai putin.

Nu eu am pus titlul la cea ce redau mai jos dar reflecta realitatea.

http://stiripentruviata.ro/tefeloane-inteligente-oameni-tampiti/


cornelioandanciu

Citat din: dragos2006 din Decembrie 07, 2014, 02:17:08 PM
Interesant e faptul ca 7 persoane considera ca traiesc izolate de lume !?  dar in schimb folosesc forumul ...
Eu il stiu pe unul dintre acestia sapte ,care traieste izolat cate cinci saptamani intr-un spatiu de 2m x2,2mx1,5m, si pentru care accesul la o socializare , fie ea si virtuala , este o adevarata binefacere!
Va salut.

bio

Citat din: dragos2006 din Decembrie 07, 2014, 02:17:08 PM
Interesant e faptul ca 7 persoane considera ca traiesc izolate de lume !?  dar in schimb folosesc forumul ...

Nu stiu ce au gindit ceilalti 6 care au votat ce amintesti tu..

..dar eu am votat : Nu ma bag , eu traiesc izolat de lume .,

filip

Vedem in primavara cine mai are stupi si cati!
Pentru unii e doar punct si de la capat in tocarea de fonduri.
Eu prefer sa nu cer nimic ,dar nici sa nu mi se ceara.............
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Citat din: marian sima din Decembrie 06, 2014, 10:04:32 AM
Nu ma pronunt referitor la gradul de inteligenta al cititorilor de pe stuparitul insa ii dau dreptate unui personaj de pe stuparitul.

Re: INTREBARI ADRESATE ADMINULUI

Mesajde Cristian IONITA » 06 Oct 2014, 22:10
pana cand o sa avem parte de moderatori tembeli si imaturi care sterg / editeaza posturi fara explicatii?

Acum ma intreb .
Daca moderatori sant tembeli si imaturi oare cum o fi restul? :roll

Citat din: marian sima din Decembrie 06, 2014, 04:14:17 PM
Draga un OM de foarte  multe ori forumul stuparitul s-a comportat ca un trib.

Cand cineva de pe aici le pasea pragul automat era atacat in mod josnic.

Omul era luat in colimator si intins asa cum spune chiar Paul .

Acest forum tribal ajunsese la un moment dat de ii spunea  capeteniei ''MARE SEF".

Modificarea mesajelor si stergerea lor este arma lor de atac.

Poti sa le ei apararea,eu le-am spus in fata ce sant ei asa ca sa stea in banca lor si sa nu mai i-si dea cu parerea despre altii.

Citat din: marian sima din Decembrie 07, 2014, 09:30:00 AM
Prietene ca jignirea nu are vreo justificare poti sa le-o spui colegilor tai de pe stuparitul.
Aveti printre voi un individ care jigneste apicultori si apicultura in ansamblu cu toate ca individul nu are nimic in comun cu apicultura.

Cand o bransa accepta jigniri in cadrul ei de la o persoana care este in afara bransei acea bransa nu are nici o valoare.

Asa ca nu mai face nazuri cu jignirea voi cei de pe stuparitul va autojigniti singuri prin incapacitatea de a va apara colegi de injuriile si calomniile unui parvenit care nu are nimic deaface cu apicultura.

D006

Pt. ca Oroles si Marian Sima au deschis subiectul trebuie sa subliniez acest caz de incompetenti .

   In primul rand nu trebuie sa acuzam forumul stuparitul in ansamblu deoarece si acolo exista cativa oameni de valoare , cei drept extrem de putini dar exista . La fel si cu moderatorii , nu toti sunt incompetenti dar majoritatea nu au treaba cu apicultura de performanta doar au creat iluzia ca sunt mari apicultori .
  O vorba din popor spune ca " pestele de la cap se impute" . Si acolo totul pleca de la proprietarul forumului care are o frustrare enorma in domeniu apicol deoarece a incercat si el sa tina niste albine dar a esuat lamentabil . Acum a dezvoltat o ură patologica impotriva tuturor care au reusit in aceasta branșă. Mai are o problema  grava in perceperea realitatii din cauza jobului care il tine mult timp departe de civilizatie , dezvoltand un sindrom Robinson Crusoe.  A ajuns in asa hal incat spune in public că i se rupe de actiunile apicultorilor romani . Smecheria este că acest om s-a inconjurat de o adunatura de pupincuristi gen paul1 care nu că sunt incompetenti , sunt la nivel de catastrofa vecini cu cataclismul.
   Acest tip de incompetentă face extrem de rau in orice bransa pt. ca in loc sa se difuzeze informatie de valoare si sa se faca o socializare de buna calitate se ajunge numai la petarde gen LS5 si delir.

bio

Dragosh, aici esti pe teren propriu si joci ofensiv ...... =))

... daca erai pe Stuparitul te haleau . Dupa cum te cunosc stiu ca nu ti-ar fi teama sa scrii si acolo cum si ce gindesti, dar te banau in secunda 2.

D006

 Eu i-am spus proprietarului acelui forum ca daca nu vrea sa ma mai vada pe acolo e suficiet sa faca o singura postare publica in care sa spuna ca nu ii place de mine si că nu vrea sa ma mai vadă pe acolo iar eu in secunda doi mai voi conforma si nu voi mai intra acolo . Dar tipul e asa de complexat incat nu poate face acest pas si il pune pe alde LS5 sa-mi dea banari cand i se nazare . Numai ca pe mine ma doare in pix si imi vad de treaba . Acum va spun sincer , daca pe acel forum nu era un om ca Daniel Dila de mult le umpleam frigiderul.

paul1

Citat din: dragos2006 din Decembrie 07, 2014, 08:14:46 PM
Smecheria este că acest om s-a inconjurat de o adunatura de pupincuristi gen paul1 care nu că sunt incompetenti , sunt la nivel de catastrofa vecini cu cataclismul.
   Acest tip de incompetentă face extrem de rau in orice bransa pt. ca in loc sa se difuzeze informatie de valoare si sa se faca o socializare de buna calitate se ajunge numai la petarde gen LS5 si delir.
Dragoshelu' ... spre deosebire de tine, eu nu m-am dat niciodata mare "apiculturist". Culmea-i ca multi de pe aici te considera pe tine un mare incompetent si chiar catastrofa in materie apicola (vezi borcanele din ianuarie), in timp ce eu am afirmat tot timpul ca TU esti un bun apicultor, de la care am avut de invatat ! Probabil ca, criticii tai au dreptate, tu stii acest lucru si ai concluzionat ca nu pot fi decat catastrofa vecin cu cataclismul daca pot crede despre tine ca ai fi un bun apicultor ! :yes:
In alta ordine de idei, nu stiu unde ai vazut tu pupincurism ! Daca ma citeai cu atentie observai ca deseori am o atitudine critica la adresa staff-ului de moderare si a administratorului forumului, lucru care mi-o atras nenumarate banari. Daca asta se cheama pupincurism, fie cum zici tu ! ^:)^ Pe Mircea, nu-l cunosc si nu ma cunoaste. Dar la imaginatia-ti debordanta ... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
LE ... daca crezi ca ai o problema, spune-mi si nu te mai deranjez pe aici ! Sa fii iubit !

paul1

Citat din: dragos2006 din Decembrie 07, 2014, 08:53:58 PM
Dar tipul e asa de complexat incat nu poate face acest pas si il pune pe alde LS5 sa-mi dea banari cand i se nazare .
Aici minti ca un ordinar !( sa nu ne ferim de cuvinte; "ca" este comparatie)
Mircea i-a cerut lui L5S sa-ti ridice banarea. Dar, ce sa-i faci ... imaginatia-ti bolnava !

D006

Ma Paule ,tu esti copil mic ; astia una scriu in public si alta discuta in privat. Eu nu mint , stiu ce spun . In schimb tu inghiti orice gogoasa precum un pinguin . Tu nu esti in pozitia in care sa spui ca eu " mint ca un ordinar" . Daca ai o urma de omenie in tine posteaza o listă  cu nume si prenume a celor care ma considera " un mare incompetent" . Nu publici aceasta lista si linkul catre filmul cu "borcanele din ianuarie" promit ca pana la Craciun iti livrez zilnic cate " un frigider cu carne" . In fapt tu daca nu vii cu argumente la ce ai postat esti un om de nimic.

marian sima

Citat din: dragos2006 din Decembrie 07, 2014, 08:14:46 PM
Pt. ca Oroles si Marian Sima au deschis subiectul trebuie sa subliniez acest caz de incompetenti .

   In primul rand nu trebuie sa acuzam forumul stuparitul in ansamblu deoarece si acolo exista cativa oameni de valoare , cei drept extrem de putini dar exista . La fel si cu moderatorii , nu toti sunt incompetenti dar majoritatea nu au treaba cu apicultura de performanta doar au creat iluzia ca sunt mari apicultori .
  O vorba din popor spune ca " pestele de la cap se impute" . Si acolo totul pleca de la proprietarul forumului care are o frustrare enorma in domeniu apicol deoarece a incercat si el sa tina niste albine dar a esuat lamentabil . Acum a dezvoltat o ură patologica impotriva tuturor care au reusit in aceasta branșă. Mai are o problema  grava in perceperea realitatii din cauza jobului care il tine mult timp departe de civilizatie , dezvoltand un sindrom Robinson Crusoe.  A ajuns in asa hal incat spune in public că i se rupe de actiunile apicultorilor romani . Smecheria este că acest om s-a inconjurat de o adunatura de pupincuristi gen paul1 care nu că sunt incompetenti , sunt la nivel de catastrofa vecini cu cataclismul.
   Acest tip de incompetentă face extrem de rau in orice bransa pt. ca in loc sa se difuzeze informatie de valoare si sa se faca o socializare de buna calitate se ajunge numai la petarde gen LS5 si delir.

Dragos cu trei flori nu se face primavara.

Cine accepta totalitarismul si comunismul lui Kim Jong-un se face partas cu el ,atata timp cat nu are curajul sa ridice fruntea sus si sa spuna adevarul pe nume este parte a sistemului.

Aici ai spatiu special pentru idei cu imbunatatirea forumului ,spatiu unde poti sa vii cu contributia la imbunatatirea forumului.

La inceputurile mele pe acolo am facut o propunere de imbunatatire a forumului.
Raspunsul.
Ce baa esti moderator.
Ti-a cerut cineva parerea?

Si de atunci atacuri din partea moderatorilor.
Eu nu pot sa inteleg cum poate cineva de acolo sa-si dea cu parerea de cititori de aici  deoarece ei nu pot ridica capul ca bang banarea.

A sa zici ceva ca sa fii vazut bine de Kim Jong-un e altceva ,poti inainta catre stafurile de varf,esti vazut ca TOVARAS DE NADEJDE ,ai dreptul la banari mai mici fata de restul ba chiar abrogari de la regulament.

Cum ti s-ar parea Paule ca tu sa expui un mesaj apicol un moderator sa ti-l modifice sa-l posteze in alta parte si sa fii jignit fara sa ai vre-o vina ?
Sa vina idiotul de administrator si sa spuna ca acele jigniri sant de fapt niste flori.
Cand ii intorci florile inapoi sa vin eu si sa spun ma dezic de Paul drag si bravule administrator,cu toate ca stiu ca Paul e nevinovat.

Ce e asta?
Ba mai rogi un asemene personaj cu cozonac si vin de la tine din zona.

Tei Negru,Mihai Bals si alte cateva persoane mai au curajul sa shiteze ceva dar firav ,restul o apa si-un pamant.






paul1

Citat din: dragos2006 din Decembrie 07, 2014, 09:35:42 PM
Ma Paule ,tu esti copil mic ; astia una scriu in public si alta discuta in privat. Eu nu mint , stiu ce spun . In schimb tu inghiti orice gogoasa precum un pinguin . Tu nu esti in pozitia in care sa spui ca eu " mint ca un ordinar" . Daca ai o urma de omenie in tine posteaza o listă  cu nume si prenume a celor care ma considera " un mare incompetent" . Nu publici aceasta lista si linkul catre filmul cu "borcanele din ianuarie" promit ca pana la Craciun iti livrez zilnic cate " un frigider cu carne" . In fapt tu daca nu vii cu argumente la ce ai postat esti un om de nimic.
Dragoshelu'... eu am spus ce-am vazut scris ! De aceea te-am acuzat de minciuna ordinara ! Pana la proba contrara ( demonstrezi tu ca ei discuta altceva pe privat) raman la parerea mea ! Cat despre frigidere pline, n-ai decat ! Unde nu-i , nici Dumnezeu nu cere si eu ... ce pretentii as putea avea ??? :nono: Stii foarte bine ca ai fost tinta unor remarci din partea colegilor in care te scuzai  ca vezi Doamne, tu faci ... experimente ! Hai s-o lasam asa ! Zii mai bine ca topicul asta l-ai creat ca sa arunci cu laturi in oamenii care te deranjeaza, refulandu-ti astfel frustrarile de pe Stuparitul !
LE ... daca-mi pare rau de un lucru, imi pare rau ca te-am considerat o persoana rezonabila ! Se pare ca ... m-am inselat ! :yahoo_cry: Sa fii iubit !