Lumea apicola a lui romikele

Creat de romikele, Decembrie 06, 2009, 12:39:47 AM

« precedentul - următorul »

filip

pharaonu75,
Dragos produce matcile sindicalizate Romikele le distribuie.Ce au in comun?
Apetitul pentru troaca cu sirop si stimularea cu ram cu miere in natura.Te-ai prins?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

romikele

De preferat troaca cu sirop in locul celei cu laturi  :wink2:

filip

Citat din: romikele din Martie 24, 2014, 01:27:09 PM
De preferat troaca cu sirop in locul celei cu laturi  :wink2:
Ale mele primesc o suta de lei sub podisor,in rest e problema lor cum se descurca cu aprovizionarea.
http://bancuritari.me/bancuri/bancuri-tari-bancuri/porc-de-vanzare/
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

romikele

Nu deranjați... se doarme!  :razz:

romikele

1. Printre reprize de nori si rafale de vant, am reusit sa pun ramele hranitoare si cate o punga cu dulcofruct.
Se anunta inca vreme rea, asa ca pentru linistea mea, am pus siropul, dar hrana e inca suficienta. Problema e cu stimulatul, albinele au inceput sa scoata trantorii...

2, 3. Intre timp am mai asamblat cate ceva

4. In asteptarea noilor locatari... roi 2014.

G. Iulian


Aurelian A.

Paste si sarbatori fericite! Hristos  a Inviat! : sampanie:
"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

Marius-ursulakhe

Hristos a inviat si sarbatori fericite

romikele

Adevarat a inviat!
Sarbatori fericite tuturor!

gabriel26do

SunPhoto     YouTube

aditza_71

Va doresc un Paste fericit  la toti membrii apiardeal. HRISTOS A INVIAT !

romikele

Va salut din nou de pe acest topic si multumesc tuturor celor care mi-au trimis mesaje de incurajare, au contat enorm...

Acum totul  merge spre bine, cu progrese zilnice evidente.
Inca nu am scapat de furtunele de drenare, dar sper ca in maxim doua zile sa se intample si asta.

:hi: :hi: :hi:

mape 48-petru manea

Ma bucur ca starea  ta de sanatate se amelioreaza ---omul este ca o masina ---mai cedeaza o piesa----se mai repara si merge mai departe ---nu uita ca anul apicol este in toi ---spor la munca   :hi:

Aurelian A.

"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

bismark

   Ma bucura ce spui si vorba romanului,, nu mor caii cind vor ciinii,, iti urez si eu multa sanatate ca-i mai buna decit toate.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/