Bine v-am găsit!

Creat de calmusdaniel, Noiembrie 13, 2013, 06:09:57 PM

« precedentul - următorul »

calmusdaniel

Iti multumesc pentru urare.Daca cele doua familii ale tale au rezerva de hrana asigurata eu consider ca nu este nevoie sa le dai acel kg de miere in perioada asta.

G. Iulian

Domnule Daniel, eu sunt unul din cei ce au avut de invatat in urma postarilor dumneavoastra. Va multumesc!

rarescyp

v-am urmarit de-o lungul timpului toate filmele postate pe youtube...urmaresc activitatea multor apicultori pe youtube, dar si pe acest forum si incerc sa iau de la fiecare cate ceva ce cred eu ca e bun si mi se potriveste....de la dv. cred ca o sa iau aproape tot...ieri printre altele am confectionat un podisor ca al dv, iar zilele astea voi impacheta o familie exact cu ati aratat in videoclip...voi continua in primavara cu stimularile cu lingura...nu sunt multi cei care se pot lauda cu familii ca ale dv la inceputul culesului de rapita...
tare as vrea sa am o discutie telefonica cu dumneavoastra...
Multa sanatate va doresc...
ALBINA - o afacere 'zburatoare'....

calmusdaniel

va multumesc ca ma apreciatii oricand doritii ma putetii contacta la acest numar 0740088010

Ionut Ursachi

Familiile au aproximativ 10-12 kg de miere .Insa vreau sa pun preventiv.Va multumesc de sfat!
"O, nebune om pana cand te vei afunda  si ca o albina vei aduna bogatia ta , care degrab va pieri ca praful si cenusa ? Ci cauta mai vartos imparatia lui Dumnezeu ."
    Multa sanatate si respect !

rarescyp

si eu am cateva fam. la care am suspiciuni asupra suficientei rezervei de hrana, dar le voi lasa in pace pana dupa primul zbor de curatire...dupa efectuarea zborului de curatire voi interveni cu turte...
Multa sanatate...
ALBINA - o afacere 'zburatoare'....

calmusdaniel

poze 17-11-2013

calmusdaniel

poze 17-11-2013

calmusdaniel

poze

calmusdaniel

poze

calmusdaniel

@ Ioan Ursachi daca ai zece kg de miere le poti pune in luna ianuarie dupa primul zbor de curatire!

calmusdaniel


NiKoN

Inca un columbofil printre apicultori :). Eu am voiajori sport.  :rotfl:
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

rarescyp

turtele despre care vorbeam ca le voi pune dupa zborul de curatire , vor fi inlocuite cu acea pasta dupa reteta dv. si probabil cava sirop de zahar invertit amestecat cu miere...daca as avea miere suficienta as renunta la zahar...
Foarte frumos iazul cat si porumbeii...
Iazul e populat cu peste?
ALBINA - o afacere 'zburatoare'....

Ionut Ursachi

Va multumesc de sfat domnule Daniel .Am urmarit cu mare interes stimularile pe care le faceti dumneavoastra si am vazut si efectele acestora .Vreau ca pe viitor tot asa sa le stimulez .O mica intrebare insa cum este facut acel sirop pe care il administrati dumneavoastra ?
"O, nebune om pana cand te vei afunda  si ca o albina vei aduna bogatia ta , care degrab va pieri ca praful si cenusa ? Ci cauta mai vartos imparatia lui Dumnezeu ."
    Multa sanatate si respect !