Poze stupina din BUCOVINA

Creat de bucovineanu, Martie 09, 2008, 08:36:52 PM

« precedentul - următorul »

bucovineanu

Va salut D-le Teinegru pe dv. si pe celalti colegi de pe forum.
Nu am avut o perioada conexiune la net din cauza inundatiilor.Locuiesc la numai 200 de metri de albia raului Suceava, al carui debit a fost mai mare decat la toate inundatiile anterioare. Din fericire nu am avut de suferit deoarece am locuinta pe un loc mai ridicat.Nici albinele nu au avut de suferit desi stupina se afla la 30 de metri de un parau pe care se afla frontiera cu Ucraina si care a crescut foarte mult.Stupii sunt asezati pe o colina si a ajuns apa la cei aflati in randul din vale, dar nu am avut stricaciuni.Pentru toate ii multumesc bunului Dumnezeu.

florinpng

Asa este, multumim in fiecare zi bunului Dumnezeu ca ne rabda asa cum suntem............................

bucovineanu

Astazi 27 dec am fost la stupina si am facut cateva poze.
Una facuta pe drum:

bucovineanu

Una din stupina:

bucovineanu

Inca una:

bucovineanu

Inca una din drum:

bucovineanu

Viitorul stapan al stupinei:

abeja

bUNA  ZIUA  DLE  BUCOVINEANU.SA  stiti  ca  am  vazut  pozele  care  sint  de  o  rara frumusete,dar  m-am  intristat  ff, tare  si  stiti  de ce? pt  ca  mi  sa facut  dor  de  casa  si  de  zapada. EU  VA  UREZ  UN  AN  NOU FERICIT  SI  TOATE  CELE  BUNE.

bucovineanu

In Bucovina s-a reintors iarna

bucovineanu

Desi mai putin manioasa decat episodul trecut este foarte binevenita.

bucovineanu

Si cred ca o sa tina inca o luna.

Adrian Roman

M-ati impresionat, d-le Bucovineanu! Aveti ochi de artist, de o sensibilitate remarcabila ! Va felicit din tot sufletul, ptr. tot ce am vazut ! Sa va dea Dumnezeu multa, multa sanatate! Sper sa ne intalnim candva.  :hi:

bucovineanu

Multumesc mult pentru aprecieri si urari, d-le profesor si va urez si eu numai bine si multa sanatate. Sper si eu ca o sa ne intalnim vreodata. Cat priveste imaginile, cu tehnica de astazi este destul de usor.

bucovineanu

Am construit cativa stupi si incerc sa pun niste poze.
Fund detasabil:

bucovineanu

Scandurelele sunt introduse in nut pentru a permite dilatarea la umezeala in sezonul rece: