S-a deschis un forum apicol complet !!!

Creat de dragos2006, Mai 02, 2009, 11:41:41 AM

« precedentul - următorul »

Obombo

Citat din: cristipep din Noiembrie 29, 2012, 12:28:03 AM
Va supun eu atentiei noul site http://www.apibio.ro cu o noua interfata si aranjat mult mai bine cu o descrire ampla a acestui domeniu practicat de toti cei de aici.
Sincer sa fiu, nu am vazut nimic "aranjat mult mai bine" (mult mai bine decat ce?) si nici vreo "descriere ampla" care sa nu fi fost copiata dintr-un manual de apicultura, dar chestia care m-a deranjat de fapt, este asta: Stupina ApiBio , si-a inceput activitatea in primavara anului 2010 [...] faptul ca vroiam sa savurez miere naturala 100% nicidecum ...stiti voi ...ce se mai gaseste pe piata.
Sa dai de inteles ca stupina ar fi bio atat timp cat nu numai ca nu ai o certificare bio dar nici macar nu folosesti metode bio iar aceste nu sunt promovate pe site, unde se vorbeste de antibiotce, sulfamide, acaricide de sinteza, este absolut incorect fata de cei care depun toate eforturile pentru a produce bio si a promova filozofia bio.
Faci cam acelasi lucru pe care-l face profulonline cu stupul "bio".

pharaonu75

Obombo, ai mare grija, pentru ca oricine nu este de acord cu el, sau ii face vreo observatie fie ea si constructiva, este etichetat imediat drept "bugetar frustrat"!
Iar pe langa asta vei fi nevoit sa ii dai si explicatii, din ce motive anume ti-ai ales nickname-ul "Obombo".
Pentru ca omul nu suporta criticile! Are impresia ca ceea ce face el este adevarul suprem! :nebun:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

romikele

Apiardealul nu permite reclama la pagini web care nu respecta drepturile de autor, permitand download neautorizat la materiale preluate din alte surse.
Rog colegii sa ia masuri de eliminare a linkurilor respective!

Obombo

Citat din: pharaonu75 din Decembrie 05, 2012, 08:06:09 AMIar pe langa asta vei fi nevoit sa ii dai si explicatii, din ce motive anume ti-ai ales nickname-ul "Obombo".
Eu sunt dispus sa-i dau orice explicatie vrea, daca el imi explica cum devine cazul cu stupina bio :D.

cristipep

Daca nu poti face diferenta intre intre un nume de stupina si ceea ce spui tu .....in fine nu stiu de ce dar.........muti dintre voi...O intrebare de unde stii tu ca nu am certificare bio de unde stii tu ce stupina am eu si tot asa......daca nu iti place nu intra pe site ce intelegi tu este problema ta...parerea mea este ca deja aici forumul sa transformat intr-un teren de joaca pentru copii tampiti.Ce spunepharaonu...sincer nu prea ma intereseaza, vrei sa critici critica dar mai intai de toate arata tu de ce esti in stare si dupaia mai vorbim.

Vorbim de mentalitati vb de legi noi vb de ce vrem sa se schimbe in tara asta....in primul ran sa va schimbati voi astia putini dar densi.In rest va doresc multa sanatate si minte.

Vb lu Mircea Badea noaptea mintii ............... :hi:

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristipep


pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Incearca sa fii mai putin acid si sa ii asculti si pe altii. Nu esti detinatorul adevarului absolut. Fiecare are cate ceva de spus, fie ca te interseaza pe tine, fie ca nu! Si fiecare are dreptul sa spuna ceva!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

cristipep

Nimeni nu detine adevarul absolut in apicultura si in orice alt domeniu, cel mai bine este sa facem ceva util si dupaia sa comentam .......parerea mea , multi dintr voi jignesc ceea ce nu este ok nu pentru ei ca persoane ci pentru forum , ar fi pacat sa se transforme intr-un talcioc cu barfe jigniri si alte mizerii.Mereu ne abatam de la subiect, mereu criticam,mereu incercam sa dam in cap celuilat........pentru ce?Mai intreb odata pentru ce??????????
Dar in fine din punctul meu de vedere gresiti amarnic.

Toate cele bune.

Obombo

Citat din: cristipep din Decembrie 27, 2012, 10:42:08 PM
Daca nu poti face diferenta intre intre un nume de stupina si ceea ce spui tu ....ce intelegi tu este problema ta... forumul sa transformat intr-un teren de joaca pentru copii tampiti.Ce spunepharaonu...sincer nu prea ma intereseaza, vrei sa critici critica dar mai intai de toate arata tu de ce esti in stare si dupaia mai vorbim.

Vorbim de mentalitati vb de legi noi vb de ce vrem sa se schimbe in tara asta....in primul ran sa va schimbati voi astia putini dar densi.In rest va doresc multa sanatate si minte.

Vb lu Mircea Badea noaptea mintii ............... :hi:
E drept ca eu, dupa cum bine ai observat, am o capacitate intelectuala mai limitata, dar alege tu pe cineva la intamplare, eventual opreste pe strada pe unu' care ti se pare mai istet si intreaba-l ce miere se face, dupa parerea lui, intr-o stupina care se numeste ApiBio.
Pentru ca lucrurile sa se schimbe in Romania, ar trebui sa dispara cei care umbla cu cioara vopsita, care spun una si fac alta, dau de inteles fara sa afirme, dau mereu vina pe altii ... . Eu produc miere cu metode bio dar nu am certificare, ca atare stupina mea nu are un nume care sa poata crea confuzie, de fapt nu are nici un nume ci doar un numar, iar pe etichetele borcanelor cu miere nu exista nimic care sa poata duce clientul in eroare.
Cat despre jigniri, mai citeste odata ce ai scris.

orbanstefan64


cristipep

Omobomoboom sau ce user ai si cum iti place sa te denumesti  , sincer limitarile tale sunt multe si nelimitate nu contest faptul ca tu faci sau nu faci ce faci daca faci si vezi-ti de treaba ta bio si ignorai pe cei ce vor sa faca ceva bun sau prost.Poate parerea ta nu conteaza si pentru mine nu conteaza DELOC , sper sa te oftici rau de tot acolo unde esti tu.Pe bune in loc sa facem ceva cu aicultura in romania noi ne epilam sub brat si punem sare......mentalitate ...romaneasca , totusi ma bucur ca nu sunt multi ca tine.

Iti doresc sincere urari de bine si ce-mi doresti tu mie eu iti doresc tie de 1000 de ori .

Toate cele bune.

Obombo

Citat din: cristipep din Decembrie 29, 2012, 10:25:04 PM... sper sa te oftici rau de tot acolo unde esti tu.
Imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc, dar speranta ta ramane doar ... o speranta :zzz:.
Dupa cum ziceai: ... ce-mi doresti tu mie eu iti doresc tie de 1000 de ori  :rotfl:

cristipep

sunt tare bucuros ca nu esti atat de frustrat sincer, bravo tie ,sper sa fim prieteni.