SmartBee.ro

Creat de jonny_it, Martie 02, 2012, 09:39:51 PM

« precedentul - următorul »

jonny_it

Dupa muulti ani de asteptare mi-am facut si eu un site, mai bine zis un magazin apicol.
Site-ul nu este finalizat, mai bine zis inca nu va luati dupa preturile de acolo.
In timp, adica odata la cateva zile o sa apara si cate un articol pe blog.

Nu ma criticati la design pentru ca eu doar am modificat putin pe ici pe colo o tema de wordpress cumparata.  :)

http://www.smartbee.ro

Va puteti abona la newsletter daca vreti; comentarii pareri aici pe forum sau pe pagina mea personala de pe Apiardeal, adica fix aici: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=2714.405

D006

  Daca reginele din poze sunt ale tale vreau si eu un lot de 10 la vara !

Kov iulian

Felicitari pt site, o intrebare daca nu sunt indiscret unde il aveti gazduit ?

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Martie 02, 2012, 10:45:11 PM
  Daca reginele din poze sunt ale tale vreau si eu un lot de 10 la vara !

Poza nu imi apartine, am sters de pe sine pentru se crea confuzie, erau pe acolo si niste albine cu inele putin cam galbene si nu am asa ceva.
O sa pun poze cu reginele de la mine numai sa se incalzeasca; acum nu am nici una care sa fie suficient de clara incat sa poata fi pusa pe un site.
Oricum tinand ca esti un apicultor cunoscut/cu multe familii de albine si eu incerc sa vand matci catre cei cu un numar mai mare de stupi(deci in cantitati mai mari si la un pret mai mic) o sa iti trimit cateva de test, adica gratuit. Si dupa aia daca vrei mai multe discutam.
Vorbim dupa ce incep cresterea; aici este problema, cel putin pentru moment ambele vetre sunt in zona de munte si mai repede de 1 iunie nu pot produce matci. Se pot creste dar nu in cele mai bune conditii si pref sa nu imi bat joc de munca mea sau a celor care o sa le cumpere.

jonny_it

Citat din: Kov iulian din Martie 02, 2012, 11:05:00 PM
Felicitari pt site, o intrebare daca nu sunt indiscret unde il aveti gazduit ?

Cluj - Webfactor - am de prin 2005 site-uri si inclusiv servere dedicate(pana acum 1 an) la ei si nu am avut probleme.

jonny_it

Daca se pot posta link-uri catre alte site-uri, pot pune si un link de genul:  http://www.smartbee.ro/pregatirea-familiilor-de-albine-pentru-iernare/

.. iar comentariile si alte discutii sa le facem aici?

Daca este interzis va rog sa stergeti link-ul.  :)

pharaonu75

Nu este interzis, insa cred ca ar trebui postat linkul si pe un topic de pregatire a albinelor pentru iernare, unde s-ar impune dezvoltarea subiectului si continuarea discutiilor.
In felul acesta informatia ar fi adunata la un loc si ar fi mai usor pentru toata lumea sa o acceseze.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

jonny_it

Citat din: pharaonu75 din Martie 15, 2012, 02:02:13 PM
Nu este interzis, insa cred ca ar trebui postat linkul si pe un topic de pregatire a albinelor pentru iernare, unde s-ar impune dezvoltarea subiectului si continuarea discutiilor.
In felul acesta informatia ar fi adunata la un loc si ar fi mai usor pentru toata lumea sa o acceseze.

Daca nu este interzis eu le pun pe pagina personala, si dupa aia fiecare face ce vrea  :)

:hi:

pharaonu75

Mi se pare corect.
Este site-ul tau, asa ca ceea ce scrii acolo merge de minune pe pagina ta personala.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube