Nu stiu nimic dar vreau sa invat.

Creat de pasol, Iulie 16, 2011, 02:52:42 PM

« precedentul - următorul »

pasol

 Sunt incepator.Doresc sa ma inscriu la o asociatie care sa ma ajute sa intocmesc un dosar cu care sa accesez fonduri europene si sa fac cursuri de pregatire pentru apicultura. :D\Accept ori ce sfat si de la ori cine poate sa mil ofere. :thanks:astept raspunsuri pe emailul meu [email protected]
                                                         Sper sa ma ajutati :rotfl:

bee_lover

Cate familii de albine aveti si de unde sunteti?

pasol

5 famili si sunt din cucuruzu judetul giurgiu

bee_lover

Daca vreti sa accesati fonduri europene va trebuie cel putin 25-26 familii de albine.Puteti sa va inscrieti in orice asociatie chiar si la aca. Dosarul vi-l intocmesc cei de la directia agricola. Pentru diploma de apicultor trebuie sa va inscrieti cand se fac cursuri, de obicei se incep de prin toamna-iarna, incercati aici: Cooperativa Prisaca -Giurgiu , tel 0264225734 , 0763423583.

marius_vfp

ca sa accesezi fondurile 141 si 112 trebuie sa ai diploma de bac parca asta stiam eu si sa fii major .
in rest spor la treaba
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

Kov iulian

pt 141 nu se cere nici o diploma de bac , mie nu mi-sa cerut nimic singura chestie care mi sa cerut a fost certificatul de absolvire a cursurilor de apicultor , pt masura 112 intradevar trebuie sa ai liceul facut altfel nu poti face nimic .

marius_vfp

salut, iulian am precizat parca, exact nu stiu ca eu nu bag deocamdata nici o masura,
dar pentru a face cursurile apicole  ar trebui sa fii major? sau nu .
spor la treaba la toti
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva