buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

marinlm64

am sters ultima litera de la linc pe s si tot nu merge sa mi apara filmul pe forum nustiu ce poate fi ...http am scris far de s ...sanatace multa

MirceaCalin

Citat din: marinlm64 din Mai 27, 2016, 11:55:40 PM
am sters ultima litera de la linc pe s si tot nu merge sa mi apara filmul pe forum nustiu ce poate fi ...http am scris far de s ...sanatace multa

Apare acuma, apare !

marinlm64


marinlm64


marinlm64


marinlm64


marinlm64


stefan1

  Foarte frumos, multumim!
  Vad ca la fel ca la noi, anul asta cam putina miere pe faguri!   :sad:
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

oroles

Eu nu inteleg ce rol are bratara de la mana dreapta a lui nea Marin. Am vazut-o de mai multe ori. Are vreun rol?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

MirceaCalin

Cred că e brăţară de...apicultor !!!

(No offence oroles)

oroles

Modelul este asemanator cu bijuteriile dacilor. Modul de incheiere este foarte vechi. Poate e o mostenire de familie si o poarta in semn de respect fata de stramos/stramosi.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

marinlm64


marinlm64

ianainte cu mai multi ani nea marin a facut acesst tratament cu magneti si in aceasta bratara si inel facut de mine dintro bratara rupta tot are 2 magneti si este de arama sau cupru ,cand este cald inverzeste pielea si aceasta verdeata intra in piele ,este un tratament naturist care ma ajutat foarte mult ..pe mine am de la 30 pana la 40 de mi de gausi tot depinde cat este de cald vara am mai putin si iarna mai mult magneti am din cap pana in picioare ...pentu cei ce  intereseaza detali cautati pe net si veti vedea de ce ajuta ...pot spune ca sant foarte multumit de acest tratament ...sanatace multa

Danielu

Super video-urile domnul Marin. Le-am urmarit cu atentie pe ultimele referitoare, dar nu am observat  cand introduceti matca/botca in nucleele de imperechere.
Banuiesc ca aproape de eclozare? Nu exista risc ca albinele din nucleu sa omoare matca ce se apropie de eclozat?


Apoi, cand introduceti matca in roiuri este imperecheata deja sau uneori este imperecheata alteori nu?
Multumesc!

oroles

De obicei se introduce o matca neimperecheata intr-un nucleu. Ce rol ar mai avea nucleul daca ai introduce matca imperecheata? De ce se numeste "nucleu de imperechere"? Cand vreau sa schimb o matca batrana, o ridic si o inlocuiesc cu cea din nucleu. In nucleu bag matca inlocuita. In caz ca nu imi primeste matca scoasa din nucleu mai raman cu o matca de la rezerva.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani