buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

captain bee

#1200
FOARTE FRUMOS !!!..frumoasă slujba, frumoasă adunare, oameni de toate vârstele, părinti, bunici, copii, nepoți, în ziua de Crăciun în sfânta biserică......căciulile şi cojoacele de blană ale celor mici, mi-au adus aminte de copilărie !!! un lucru de remarcat este mărimea și frumusețea bisericii, lucru care arată în primul rând credința oamenilor din comunitate, în Dumnezeu, dar și faptul că sunt familii înstărite care au contribuit la realizarea acesteia......
frumoasa familia, iar cea mica este nemaipomenita...!!!!!!
.......încă odată BRAVO Marin !!!!!!   
.... o întrebare......pe aici sunt foarte multi preoți care se ocupă de stupărit, unii chiar au 100-200 de familii sau mai mult, .....sunt și acolo preoți preocupați de această ocupație ?????

Daniel Pricop

Eeeeeee nea Marin la televiziunea Novi  Sad pe cand era mai tinerel....
Felicitari.... si tinetio tot asa
http://danielpricop.sunphoto.ro/
Be free, be wild, just like a bee....

marinlm64

  mulţam frumos ...pe la noi nus preoţi stupari ,poate or fi pe undeva dar eu nuştiu ...sănătace :hi:

NYK74

Am avut ocazia sa vad SERBIA si românii de acolo,niste oameni minunaţi,va salut dle MARIN toate cele bune.

marinlm64


marinlm64


captain bee

sa va dea Dumnezeu zile senine cu sanatate si belsug in familii, ca dupa frumusetea acestor datini !!! Sa aveti sarbatori linistite, mesele pline de bucate, sa fiti sanatosi cu totii !!!!!! asta-i colinda mea Marin pentru tine si cei dragi tie !!!! CRACIUN FERICIT !!!!! : sampanie:

marinlm64


marinlm64


filip

Zborul ,ca Zborul.Dar eu la min3,05 la un stup am vazut doua albine cu polen galben.
Ori inceperea pontei,e o problema.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

dan sebastian

Da, este ok ceea ce vezi, pt ca si eu vad la fel. M/a si intrebat un prieten de unde l/or fi luat. Am presupus ca de la vreun ghiveci cu flori. Stupul rosu. Am vazut si multa albina moarta jos. Cred ca e temp prea mare in pricolita si au iesit pe frig afara.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

NYK74

  :bzz:Si la mine aduceau polen câteva,saptamana trecuta,am scris in subiectul"ce ai mai facut azi in stupina",dar cum am mai zis,pentru ca sunt inca multi care nu au invatat sa cunoasca ora la ceas,dar cred ca o cunosc,au inceput sa se tureze in gol,ca nu e posibil,sa vadă albine cu polen in aceasta perioada.

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

fiug1970


marinlm64

Hristos sa Născut !   dragii mei stupari .