buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate Marine, ca mare bucurie ne faci cu filmele si graiul tau!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

marinlm64

an primăvară am mărit pavilionu cu mai 8 lăzi, că am avut locu asta nefolosit si am făcut pe ramele de az ....

http://www.youtube.com/watch?v=cWq42iDQldA&feature=player_embedded

jonny_it

Citat din: marinlm64 din Februarie 29, 2012, 02:56:27 PM
an primăvară am mărit pavilionu cu mai 8 lăzi, că am avut locu asta nefolosit si am făcut pe ramele de az ....

Cum este vremea pe acolo? A venit primavara?  :)

marinlm64

încă nu ,azi era ceva mai cald dar nam făcut nimic poate de mâine ,iată mai am un spot să fac şi am terminat ,poate vă plictisesc aşa des,cu spoturi, dar să fac ce mai am până-mi începe lucru ,salut ....năroc...

jonny_it

Citat din: marinlm64 din Februarie 29, 2012, 06:35:23 PM
încă nu ,azi era ceva mai cald dar nam făcut nimic poate de mâine ,iată mai am un spot să fac şi am terminat ,poate vă plictisesc aşa des,cu spoturi, dar să fac ce mai am până-mi începe lucru ,salut ....năroc...

Nu plistisiti pe nimeni, chiar ne face placere sa ne uitam la filmele dvs.
Oricum felicitari pentru munca dumneavoastra!  :hi:

POSTASUL

Citat din: marinlm64 din Februarie 29, 2012, 06:35:23 PM
,poate vă plictisesc aşa des,cu spoturi,
Marine sa nu te aud vb. prostii   :nono: iesti deal nostru , cum sa ne plictisesti , te salut si mai asteptam filmulete   :hi:  :hi:   :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

mape 48-petru manea

Marine ce puio tu pe forum este din experinta ta
Si mai pot spune ca esti multilateral dezvoltat
inca nu am vazut pe forum un user cu atatea calitati---agricultor,apicultor,inventator ,pictor si multe altele pe care nu mi le aduc aminte acum
Esti iubit de noi si te rugam sa pui orice pe forum
Mi-ai promis cand vi in Romania treci pe la mine ,sper ca nu ai uitat  :hi: :hi: :hi:

marinlm64

iată încă un spot cum am lucrat la pavilion în 2010 lam lungit cu 1 m si e foarte bine acum ,.uica Petre o să pun si din agricultură dar nu am filmat ,o să fac un film cu poze din agricultură zilele viitoare ,la România am fost după crăciun o zi că o fost deschis pe la Modoş o să vin sigur când am drum pe acolo ,,vă salut pe toţi ,sănătate şi ...năroc...

http://www.youtube.com/watch?v=nPg_xaWsUlc&feature=player_embedded

pharaonu75

Ce program folosesti pentru a face aceste spoturi?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

jonny_it

Citat din: pharaonu75 din Februarie 29, 2012, 10:44:05 PM
Ce program folosesti pentru a face aceste spoturi?

Se poate folosi Windows Live Movie Maker .. sau cel putin asa se cheama versiunea pentru Windows 7.
Acum am facut si eu un test, pun in pagina mea, sa nu stricam ce face Marin pe aici.  :wink:

amazon66


marinlm64

salut ,,,este vorba de un stupari amater care crege co inventat ceva ,cântariu de măsurat greutacea la stup,care mi tare complicat de lucru ,atunci arată colectoru de polen ,ăla mic cel pune la urginiş ,atunci ce e ca triunghiu e străngător de albină acesta se foloseşte când se transportă stupi la pădure se pune la amiaz si totă albina ce intră nu mai poate iesi pe urginiş,sau când ierbicidează sau şpriţuie pomi ,aspirator de înlăturat albine ,din un aspirator mic si se pune ţava îndărăt ,,o coşniţă primitivă cu (pur pena )nu stiu cum îi zice pe roâneşte dar se foloseşte la ferestre uşi întră zid şi uşă sau fereastroă cînd se hermetizează .topitoru de ciară cu presa ca şăitău şi la decristalizat miere e bun zice ăla ,atunci o sticlă de plastic de acid oxalic ,automatu de apă şi tăvălicu de pogăci (turte)....pentru mine e interesantă muzica care o folosesc şi eu ..fluier Bora Dughici cântarea (Pcelica)- albiniţa ---.programu este nero make mouve cel mai nou dar nustiu nr că la programe nu mă pricep să instalez acolo am un bun preten ,stiu doar să-l folosesc,...vă salut ...Năroc...

amazon66

d-le ,iti multumin ,
cine are habar cat de cat de  apicultura , cred ca-nteles c-am despre cei treaba din explicatiile d-voastra
s-aveti  o seara frumoasa

amazon66

pt a edita filmulete folositii make a movie de la nero 7premium edition,de dat jos ,apeletii la varul terente ,merge l-am incercat
How to make a movie with nero 7 (2 cd)

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube