inlocuitor de polen

Creat de relutu, Octombrie 02, 2011, 12:14:42 PM

« precedentul - următorul »

Obombo

Citat din: johnysibiu din Februarie 17, 2012, 01:34:04 PM... in produsele imperialiste am vazut ca sunteti primii care arunca piatra.
Si unde ai vazut chestia asta?
Poti folosi una din retetele de mai sus sau poti cumpara unul din produsele existente pe piata, dar daca incepi hranirea cu inlocuitori de polen trebuie sa o continui in mod constant pana la aparitia polenului in natura.

stefan1

Citat din: johnysibiu din Februarie 17, 2012, 01:34:04 PM
...
Stau intr-o zona muntoasa, zapezile sunt mari, recolta de polen va fi precara iar aducerea lui in stup poate fi primejdioasa.
Care credeti ca este cea mai buna reteta? in produsele imperialiste am vazut ca sunteti primii care arunca piatra.

  Nimic nu este sa egaleze polenul proaspat. Spui ca esti intr-o zona de munte. Acolo sunt cele mai bune resurse de polen. Curand infloreste alunul, arinii, brandusele, podbalul. Daca albinele sunt aproape de surse, in 1-2 ore bune isi aduc polen pentru cateva zile.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

STROE STEFAN

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Octombrie 03, 2011, 11:19:17 PM
Citat din: sopy din Octombrie 03, 2011, 11:08:17 PM
In ce consta acest inlocuitor si cum se administreaza ?
asteptam un raspuns reluleeee

LAPTELE PRAF SE DA LA CEI CE PRIMESC AJUTOR SOCIAL PUNGA ARE 500 GRAME ESTE DEGRESAT SI E OK
SA VA AJUTE DUMNEZEU
0749423102
[email protected]

johnysibiu

@tassevasi mii de multumiri pentru retete!

tassevasi


kamy

inlocuiti uleiul cu sirop de zahar si puneti in tavi de cozonac ca sa nu faceti din albine elicoptere care decoleaza pe vertical!

johnysibiu

Am facut turte cu polen si le-am administrat, le-au ras.Am facut turte cu inlocuitori de plolen si nu se prea ating de ele, prefera resturile de turta apifonda.Deocamdata nu se vede nici o urma de polen adus din natura, numai apa aduc.