Dan Koblicska

Creat de Daniel Koblicska Bee, Iunie 27, 2017, 03:35:52 PM

« precedentul - următorul »

Daniel Koblicska Bee

     Salutare,doresc sa ma prezint,sunt Dan Koblicska din judetul Bistrita-Nasaud am varsta de aproape 16 ani am inceput apicultura acum 3 ani si sunt doritor sa aflu tot mai multe despre albine ,am ajuns la numarul frumos de aproape 20 famili de albine .
Cam asta e Sanatate numa' bine!! ^:)^
Cauta.Nici albina nu gaseste nectar in fiecare floare!<br />                              V.Butulescu

Closcutz

Felicitari tinere! La cat mai multe familii si miere cat mai de calitate!

NYK74


stefan1

  Bine ai venit pe forum, Daniel! E foarte bine ca ai inceput de tanar sa te ocupi de aceste fiinte minunate. Esti la varsta la care poti acumula cu usurinta cunostinte si odata cu imbogatirea experientei si rezultatele se vor vedea.
  Un sfat nu anume pentru tine dar in general pentru incepatori, care au tendinta de a diviza foarte mult familiile, parandu-li-se ca albinele sunt prea aglomerate: pastreaza familii puternice, ca alea pot sa stranga miere, sa reziste la boli si sa treaca mai usor peste iarna.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Aurelian A.

Salut,ce ai facut cu telefonul?..nu mai ai nr ala?
"Nu sunt destept,dar cand privesc in jur prind curaj." Ion Creanga

Daniel Koblicska Bee

Salut Aurelian,nu mai am telefon momentan
Cauta.Nici albina nu gaseste nectar in fiecare floare!<br />                              V.Butulescu

Daniel Koblicska Bee

Salutare,am hotărât sa trec pe Mer,cred ca e modelul de viitor avand in vedere avantajele pe care le prezinta
Cauta.Nici albina nu gaseste nectar in fiecare floare!<br />                              V.Butulescu

Daniel Koblicska Bee

Cauta.Nici albina nu gaseste nectar in fiecare floare!<br />                              V.Butulescu