Micul meu atelier , si micile mele inovatii

Creat de Fritz87, Februarie 12, 2014, 09:22:42 PM

« precedentul - următorul »

Fritz87

Atelierul meu si incercarea de a face 100 de stupi .


Pentru inceput circularul cu masa rulanta

Fritz87

Maine vin cu celelalte poze si rezultatul final

bio


Fritz87

Rezultatul aproape finit.

Fritz87

Grosimea de 60 cm cu motor pe benzina de 7 CP 3000rot (nam 380 w) cu 2 trepte de viteza

Fritz87

Circularu cu reglaj pe inaltime si 45* si freza cea mica 2,2kw 32000 rot cu masa facuta la repezeala (in 15 min)

stup_arpi

Va salut! Ce freze folositi pentru faltuire si de unde le procurat?
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.

Fritz87

Citat din: stup_arpi din Februarie 13, 2014, 01:27:07 PM
Va salut! Ce freze folositi pentru faltuire si de unde le procurat?
Pentru falt am mai multe modele de frezare , de obicei lucrez cu freza cea mare merge mult mai repede. Frezele leam cumparat din ucraina ca e foarte aproape de mine granita si la un pret foarte bun. Nu am poze cu ele dar am sa fac si le postez.

Fritz87

Citat din: stup_arpi din Februarie 13, 2014, 01:27:07 PM
Va salut! Ce freze folositi pentru faltuire si de unde le procurat?
Cu frezele astea lucrez

Fritz87

Cu sistemul asta de presare pentru panouri lucrez , strange orizontal si vertical cu aceiasi presiune si nu mai apare efectul de val (o inovatie de a mea)

Fritz87

Banzicu si strungul cu copiator(la copiator iam pus in loc de dalta un flex cu panza de lemn pentru a lucra foarte rapid)

Fritz87

#11
Presa de incleiat stupi , presa pneumatica pentru gaurit ramele si introdus capsele , pistoalele pneumatice cue si capse.

dragos1994

Va felicit. Aveti un atelier in toata regula, in care vor iesi niste stupi si rame de nota zece. As dori sa mai postati cateva poze cu cadrul de incleiat corpuri din mai multe unghiuri, As dori sa-mi confectionez si eu sa-mi mai usureze din munca. Multumesc :D

Fritz87

Citat din: dragos1994 din Februarie 13, 2014, 06:39:35 PM
Va felicit. Aveti un atelier in toata regula, in care vor iesi niste stupi si rame de nota zece. As dori sa mai postati cateva poze cu cadrul de incleiat corpuri din mai multe unghiuri, As dori sa-mi confectionez si eu sa-mi mai usureze din munca. Multumesc :D
Va multumesc Pe maine cu mai multe poze cu cadrul , si cu celelalte scule ale mele.

stup_arpi

Mersi pentru informatii,aveti un atelier foerte bine dotat,spor la treaba.Cat va costat trusa cu frezele cu coada? :hi:
Nimic nu-i este imposibil celui ce doreste ceva din toata inima.