Sanctiuni

Creat de romikele, Martie 12, 2012, 07:45:50 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Pentru incalcarea repetata a regulamentului, punctele 5,9 si 13, urmatorii nu mai au dreptul sa posteze:
- remiland
- gerula.

In continuare vor putea sa lectureze forumul, in cautarea de informatii utile.

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: romikele din Martie 12, 2012, 07:45:50 AM
Pentru incalcarea repetata a regulamentului, punctele 5,9 si 13, urmatorii nu mai au dreptul sa posteze:
- remiland
- gerula.

In continuare vor putea sa lectureze forumul, in cautarea de informatii utile.
parerea mea este ca cei sanctionati, sa primeasca si ei mesaj de sanctionare, ca sa nu se intrebe de ce nu le merg postarile
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

romikele

Dupa caz, se trimit mesaje pe email, notificari la logare sau mesaj la aceasta sectiune, care poate fi citit.
Au interdictie doar la postat, nu la citit.

stefanescu

Cred ca sub nume trebuie trecute urmatoarele sanctiuni pentru cei vizati:
1. La prima abatere: pe lista neagra
2. La abateri repetate: fara drept de postare
Ce zici romikele?
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

romikele

Nu e rea ideea, sa vad daca exista vre-un mod care face automat treaba asta  :hi:

D006

...banari..??..sanctiuni ?.... pe Apiardeal..??


..nu stiu cum o fi mai bine...


dar imi aduc aminte, ca ani in urma, Apiardealul a aparut din dorinta unor apicultori de a nu mai fi "tavaliti" cum dorea nu-stiu care sef pe Stuparitul.


]..daca  se mai intimpla ca vreun user sa sara calul, ceilalti forumisti il dojeneau si era totul OK.... sau, nu-l baga nici draqu in seama pe cel mai naravash, era evitat de lumea dupa Forum si  era totul OK.


naiba stie cum o fi mai bine.

adriann

Cand cineva vine la tine in casa si te umple de respect.. nu il mai primesti o perioada de timp pe la tine. Mai ai o reconciliere dupa ceva timp...poate inca una....daca nu isi revine nu il mai primesti o perioada lunga de timp pe la tine.
Cam asa se intampla si pe forumuri.1-2 avertismente...apoi ...pa.
Nu poti sa stai ca administrator sa stergi non stop la posturi...sau sa blochezi diferiti useri.

johnysibiu

Eu sunt activ si pe alte forumuri de alte specialitati.

Apiardeal, mi se pare unul din cele mai laxe forumuri, ca sa nu ma exprim altfel.

Declinarea identitatii mi se pare de bun simt, apoi limbajul. Sunt multe forumuri unde esti atentionat imediat daca nu scri corect romaneste de exemplu. Cred ca useri agresivi, verbal, aduc multe deservicii forumului.

Sunt foarte multi care ar adresa timid o intrebare si se trezesc incoltiti de useri agresivi. Atentionarea prin mesaje si chiar banarea sunt metode uzuale pentru alti moderatori.

Sunt forumuri in care, inainte de a posta, esti obligat in cateva cuvinte sa te prezinti intr-un topic separat, mi se pare foarte nimerit :creeaza o atmosfera de destindere. Altfel este ca si cum ai trece pe o strada intunecoasa si ai primi injuraturi pe la colturi, de cele mai multe ori gratuite.

Ca de obicei la miere (informatia adevarata), se aduna si mustele, este bine ca albinele sa arate ca stiu sa-si pazeasca stupul.

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: johnysibiu din Martie 12, 2012, 11:55:36 PM
Ca de obicei la miere (informatia adevarata), se aduna si mustele, este bine ca albinele sa arate ca stiu sa-si pazeasca stupul.


:lol:
SUPER TAREEEE!!!!!

:bravo:
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

Anonymous

#9
Daca tot vine pastele ,propun ridicarea  tuturor sanctiunilor si banarilor de pe acest forum pe perioada sarbatorilor pascale .

KTA-APIDORNA - Ski

Dupa parerea mea se pot ridica cu totul,cred ca putem sa ne aparam ca si albinele stupul de eventualii carcotasi mai ales cu indiferenta! :yes:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

romikele

Comisia de disciplină a Apiardealului s-a întrunit online și offline și în urma postărilor în zeflemea și bășcălie, fără aport în dezvoltarea apiculturii românești a userilor un Finut și undragutz, cu iz de clonă, a hotărât excluderea lor de pe forum.
Totuși, am decis să cerem părerea și celorlalți membri, iar dacă se vor întruni minim 15 voturi pentru excludere, aceasta se va pune în aplicare.

un Finut

Citat din: romikele din Aprilie 18, 2017, 01:31:20 PM
Comisia de disciplină a Apiardealului s-a întrunit online și offline și în urma postărilor în zeflemea și bășcălie, fără aport în dezvoltarea apiculturii românești a userilor un Finut și undragutz, cu iz de clonă, a hotărât excluderea lor de pe forum.
Totuși, am decis să cerem părerea și celorlalți membri, iar dacă se vor întruni minim 15 voturi pentru excludere, aceasta se va pune în aplicare.
Nașule am dat de dracu ne exclud de pe forum dar cred apelez le prietenul meu Dan Puișoru sa îl imbuneze pe Romikele sa ne mai lase!

filip

Eu consider ca nu trebuie exclusi,au postat in limite rezonabile.Altfel se interpreteaza ca o razbunare din partea lui Dragos,Puisoru si Romikele e cel care pune in aplicare verdictul.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

un Finut

Citat din: filip din Aprilie 18, 2017, 01:45:37 PM
Eu consider ca nu trebuie exclusi,au postat in limite rezonabile.Altfel se interpreteaza ca o razbunare din partea lui Dragos,Puisoru si Romikele e cel care pune in aplicare verdictul.
Lasă domnu Filip sa ne excludă ca mai sunt și alte cai de a spune ce crezi: Facebook YouTube etc