ZIUA ONOMASTICA A FORUMULUI APIARDEAL

Creat de Bătrânul, August 26, 2011, 11:30:19 AM

« precedentul - următorul »

Bătrânul

Asa cum avem cu totii ziua onomastica CER lui Romikele sa stabileasca ZIUA ONOMASTICA A FORUMULUI APIARDEAL ! :yes: Trebuie sa avem ocazia sa-l salutam ca merita . Ia ginditiva cit am crescut in informatii datorita lui.  :welcome: : sampanie:

D006

   una este ziua onomastica si alta este ziua de nastere .
   Ziua de nastere noi cei mai vechi o stim , dar e bine  sa stabilim dupa cum zice Batranul o zi onomastica , sa alegem un patron al forumului gen Sf. Ambrozie.

mape 48-petru manea

Citat din: romikele din August 26, 2011, 02:03:50 PM
Mda, atunci propunerea celor mai vechi membri ai forumului va fi litera de lege  :wink2:
... ce-ar fi ca acea zi sa coincida cu targul de la Rm. Sarat?

sunt mai nou pe forum si parerea mea nu conteaza,dar pot sa-mi dau cu parerea
nu cred ca ziua APIARDEALULUI trebuie legata de o anumita locatie ,care ar nedreptati foarte multi forumisti vechi din toata tara
oricum pentru mine ziua APIARDEALULUI este in fiecare zi
poate aceasta tema ar fi buna pentru serile lungi de iarna  :hi: :hi: :hi:

Marek

Ar fi frumos daca ne-am si intalni de ziua onomastica in fiecare an la aceeasi data dar in locatii diferite.

Bătrânul

Citat din: romikele din August 26, 2011, 02:03:50 PM
Mda, atunci propunerea celor mai vechi membri ai forumului va fi litera de lege  :wink2:
... ce-ar fi ca acea zi sa coincida cu targul de la Rm. Sarat?
Eu  sint de acord ! Am insa un sfat pentru cei care organizeaza targul!!! Eu as muta tirgul in primavara ! Motivatia : Stuparii nu fac achizitii din toamna tirziu ci primavara devreme la inceputul sezonului. La prima intilnire am fost foarte multi de dragul de a ne cunoaste, urmatoarele doua au fost un esec tocmai pe motivul aratat mai sus . Se gaseste o gaura intre Cimpina si Blaj. Decizia va apartine... :thanks: :hi:

pharaonu75

Din cate am inteles, targul de la Ramnicul Sarat va fi organizat la inceputul lui noiembrie!
Asta pentru a evita problemele provocate de vreme, deoarece stim cu totii ce a fost anul trecut la inceput de decembrie!
O problema cu mutatul acestui targ in primavara ar fi ca primavara sunt organizate foarte multe targuri, de la care apicultorii isi  completeaza inventarul apicol

http://forum.apiardeal.ro/index.php?topic=3297.msg63396#msg63396

Un targ in toamna este util tocmai pentru ca nu prea se organizeaza asa ceva in aceasta perioada a anului.
In plus apicultorii au incasat banii pe miere si isi fac socotelile pentru anul urmator, incercand sa isi cumpere materialele necesare la care sa "mestereasca" peste iarna.

In primavara concurenta este acerba, in toamna sunt cam singuri "pe piata".
Oricum, cei care hotarasc sunt organizatorii! Ei stiu mai bine, noi doar ne dam cu parerea!

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Bătrânul


popa emil


dorin1964

La multi ani Apiardeal si multumesc celor care te-au creat,caci noi incepatorii avem mare nevoie de sfaturile celor avansatzi. :happy_birthday: :happy_birthday: :happy_birthday: : sampanie:
geo/cipi

Kov iulian


doru AN2


            LA MULTI ANI SI MULT SUCCES ! :birthday:

orbanstefan64

Citat din: dorin1964 din Martie 03, 2012, 12:39:44 PM
La multi ani Apiardeal si multumesc celor care te-au creat,caci noi incepatorii avem mare nevoie de sfaturile celor avansatzi. :happy_birthday: :happy_birthday: :happy_birthday: : sampanie:
bine ai venit !!!! fi convins ca vei gasi aici tot ce ce te intereseaza si apartine apiculturii.
dar pretentia este sa vi cu poze din stupina care o detii si de ce nu,cu intrebari cit mai multe.
:hi: :hi: :hi:

captain bee

La multi ani Apiardeal!!! multa sanatate tuturor, celor care l-au infiintat, celor care il administreaza, tuturor membrilor dar si vizitatorilor. toate cele bune si un an cu spor!!! %%-  %%- %%-