umilit de Complexu apicol Bucuresti

Creat de alvo, Mai 13, 2010, 04:07:28 PM

« precedentul - următorul »

alvo

de x2!
-prima data,am telefonat cam cu o luna in urma la complex ptr a intreba daca achizitioneaza miere de rapita si la ce pret.
Raspuns:pretul este de 4lei/kg! cine a raspuns?un anume domn Boaghe,membru al echipei manageriale a complexului.
Motivatia dlui Boaghe :mierea contine HMF!
Comentariul meu:de unde stiti dle Boaghe ca mierea mea contine HMF?ati facut analiza la mierea mea?
Raspuns dl Boaghe:fa-i tu analiza pe banii tai si demonstreaza ca nu contine HMF
Comentariul meu:dar dle Boaghe,daca mierea are hmf de ce o mai cumparati?ca este improprie consumului!
Raspuns dl Boaghe:asta e pretul,daca vrei bine,daca nu,nu!
- a doua oara,azi 13 mai,2010am fost la Complexul apicol Bucuresti,in alta postura:cea de cumparator al unei tavi de descapacit din inox.
exminand produsul,constat pe langa bavuru taioase si lipituri "la plesneala"si o noua inventie a Complexului apicol Bucuresti:OTELUL INOXIDABIL CARE RUGINESTE!
m-am adresat dlui director Popa,care bineinteles a negat totul si desi ne aflam la cativa pasi de locul unde era expusa tava nu a binevoit sa mearga cu mine sa-i arat defectiunile.
i-am adus la cunostiinta si discutia mea cu coechipierul sau managerial,dl Boaghe referitoare la diagnosticarea telefonica a continutul in HMF al mierii mele de rapita.
l-a sustinut in continuare pe coechipierul dlui,argumentand in plus ca mierea de rapita contine HMF,deoarece fermenteaza!
il felicit pe dl director ptr solidaritate cu membrii echipei manageriale,al carei unic scop,dupa cum mi-am dat seama din cele doua contacte(Boaghe+Popa)este redat de sloganul:HAIDE-TI SA-I PROSTIM PE PROSTI!

crombra

Alvo,
nu sunt ei vinovati de cele intamplate ci tu si numai tu...pentru ca i-ai bagat in seama. Tu nu ai inteles inca de golaneala de la complex.
Astia trebuie lasati sa moara incet.
Mierea e dulce :)  :) dar cu cata  truda amara se scoate :sad: :sad:.
                                                  
http://crombra.sunphoto.ro/

D006

Traiesc si supravietuiesc pe spinarea celor mai ....... naivi. Nu inteled de ce ai vrut sa le oferi banii tai cand ti-au demonstrat odata ce fel de oamni sunt.
Eu personal daca o institutie economica ma nemultumeste cu ceva nu-i mai calc pragul si pe langa asta mai spun si la cei din jur.

D006

"Astia trebuie lasati sa moara incet."
la patrimoniul pe care-l administreaza in favoarea lor nu cred ca apucam noi momentul si poate nici copii nostri.
"Eu personal daca o institutie economica ma nemultumeste cu ceva nu-i mai calc pragul si pe langa asta mai spun si la cei din jur."
exact de acest lucru au ei nevoie. o gasca de "mafioti comunisti" au pus mana pe un patrimoniu creeat cu munca si inteligenta de un grup de entuziasti condus de harnaj, au pus in teritoriu la filiale catelusi patiti cu cel putin 1000 euro (poate cineva sa spuna ce salarii au ei si ce diurne pt plimbarile in strainatate) si-i doare in c...... de noi toti. cand va exista procuratura si garda financiare adavarata in tara, poate atunci aceasta mostenire ne va apartine .

D006

Faza cu pretul de 4 lei e aruncata la misto , combinatul cumpara rapitza cu cel putin 8 lei deoarece magazinele apicola din structura achizitioneaza rapitza cu 7,5 lei.  Culmea Romaniei este ca daca oferta cu 4 lei ar fi fost reala sunt sigur ca ar fi existat multi pinguini care ar fi dat mierea la acest pret. La urma urmei nu cei de la combinat au batut la poarta stuparului ci invers !   :nono:

danut

In Teleorman in magazinul ACA cumperi faguri cu 50 lei/kg,rame 36lei/pachet 25 buc.,iar jegurile de la BUC.,ofera 4lei/kg de miere,fratilor nu cumparati nimic din produsele lor,si nu le vindeti nici un kg. de miere numai asa v-om scapa de acesti TRANTORi ,ce traiesc si huzuresc pe spatele apicultorilor,oricum vor muri !,incet dar sigur!

alvo

faza cu pretul e reala-mistou o fi fost in capul lui Boaghe,iar chestia cu cine la poarta cui a batut,este cel putin cinica!
individul avea si o explicatie a pretului de 4 lei-mierea contine HMF!
pai daca contine HMF,de ce o mai cumpara?
si de unde stia acest Boaghe sa-mi stabileasca la telefon continutul in HMF al mierii?

danut

Tragedia mare e ca Romania e plina de alde Boaghe,ba frate iti vine sa pui mana pe par si sa le crapi capul,si stiti ce ma enerveaza cel mai rau ?faptul ca ei se cred destepti si pe noi cei care muncim ne cred prosti si de aia dau raspunsuri gen Boaghe si alte lichele.

Alutus

DACA ESTI UMILIT AI ACUM SANSA SA-TI RECASTIGI DEMNITATEA INTR- O COOPERATIVA TA.
Sa nu uiti Darie!

D006

..circula si o gluma de ani buni intre apicultori..

Noi intilnim 3 feluri de PADUCHI pe albinele noastre...

--VAROOA JACOBSI
--BRAULA --

si al 3 (TREILEA) PADUCHE cel mai afurisit este ACA sau mai nou ACAR... :rotfl:

pharaonu75

De aceea se numesc paduchii ACARieni? Nu am stiut! =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

bee_lover


PACO

ACA = UTILAJE DE RAHAT LA PRETURI DE RAHAT