rasa, casa , masa;

Creat de valter, Noiembrie 02, 2009, 10:01:53 PM

« precedentul - următorul »

D006

IMI CER SCUZE,eu nu vreau sa fac pe nebunu,nici pe jmecheru,chiar sunt interesat si vreau sa inteleg unde e "spilu".
Te rog sa nu te superi si sa explici sa intelegem si noi!
ITI MULTUMESC ANTICIPAT!

milu56

Citat din: maximuscateva cuvinte: eu fac imperechere izolata la mine in munti.am un suzuki jimny,agat remorca dupa el si pe unde ajung nu ajunge nimeni.la peste 1600 de m duc familiile tata si nucleii.
    fac acest lucru de mult timp datorita faptului ca am obtinut o linie de care sunt prea multumit sa o las la voia intamplarii.
   ca idee,nu am avut nici un roi timp de 8 ani.
   de la maldaresti am luat si eu,dar am renuntat la ele.regine fecundate in pastoral,selectie "la ochi",calitate indoielnica.
   si la mine a aparut necesitatea aducerii din alta parte de material pentru improspatare,si dau din colt in colt.nene bucovinene,poate facem un schimb la anu.
Cred ca trantorii pot urca chiar unde nu poti urca cu suzuki jimni.

ioanardelean55

la 1600 eu nu as avea roi nici in 15 ani  nu credeti ca mai e si altceva la mijloc..
 
s.au.....s.au..?/????

milu56

Citat din: AndreiRNDe aceea se prefera fecundarea cu 100 - 160 de trantori la o singura matca si cu o sperma amestecata timp de 24 de ore pt o diversitate genetica cat mai mare.
Da,se poate mesteca cu micsteru.....

D006

Citat din: milu56
Citat din: AndreiRNDe aceea se prefera fecundarea cu 100 - 160 de trantori la o singura matca si cu o sperma amestecata timp de 24 de ore pt o diversitate genetica cat mai mare.
Da,se poate mesteca cu micsteru.....
Eu am folosit blenderul de bucatarie.
Un varf de sare si ceva apa distilata.

milu56

Si pana in final ce a iesit?

D006

Pai ..... solutia dorita desigur.
Apa distilata, saruri pana la un PH X si sperma de trantori.

milu56

Observ ca esti expert in toate.

D006


milu56

Citat din: AndreiRNSa nu plangi.
Acum cred ca te-ai imbatat.

D006


milu56