Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

D006

   22 m sunt ultra suficienti , totul e sa ai ce sa extragi !   :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: femeile spun asa : nu conteaza cat de lunga e ci cat de lung arunca !  :lol:
   Pentu ceara in primulrand e vorba de topitor pe abur.

milu56

 Waw  :lol: Deci sa fim atenti la rasa de trantori :hi:

CRISTI M

Am terminat si eu o camera , pentru toate :bzz: :bzz: :bzz:

orbanstefan64

camera ? hm... poate casuta  :bravo: :bravo: :bravo:

Porfy66

Ferestrele sunt termopan?  :P :rotfl: (e doar o gluma) :D

Lammert Vlad

imi  spui te rog pe la ce pret ai ajuns cu materialele?

D006

  O astfel de constructie costa intre 100 si 150 pe metru patrat , depinde de izolatia folosita si daca folositi termopane sau nu.

CRISTI M

Citat din: lammert din Noiembrie 21, 2011, 07:37:58 AM
imi  spui te rog pe la ce pret ai ajuns cu materialele?


Costurile duc la 25.000 ron , fara manopera , dar izolata cu polistiren pe exterior si vata minerala in interiorul peretilor (inclusiv sup tabla )si rigips la interior . Mentionez ca suprafata este de 40m/p

jimm

Salut
Poti sa-mi spui si mie grosimea OSB-ului folosit?

bucovineanu

Daca se fac dublari ai peretilor, mare atentie la soareci si sobolani. Au toate conditiile sa se inmulteasca si ajung in scurt timp sa faca pagube foarte mari.

alexutu

daca izolati cu polistiren  exista riscul sa intre soareci
00007

D006

   Toate fiintele de pe Pamant sunt creatia Domnului asa ca trebuie sa traiasca toate . Daca ai pe langa stupina un caine , o pisica se stabileste un echilibru natural benefic pentru biosfera . Acum daca soariceii imi mananca intr-o iarna 5 faguri , saracesc eu din asta ?

jonny_it

Citat din: dragos2006 din Noiembrie 21, 2011, 01:58:53 PM
   Toate fiintele de pe Pamant sunt creatia Domnului asa ca trebuie sa traiasca toate . Daca ai pe langa stupina un caine , o pisica se stabileste un echilibru natural benefic pentru biosfera . Acum daca soariceii imi mananca intr-o iarna 5 faguri , saracesc eu din asta ?

Nu, problema este cand intra printr-un loc si pot iesi prin 20.  :)

Daca se vrea o autorizatie de la DSV nu prea au ce cauta soarecii deoarece ei pot merge(bineinteles pot face si alte lucruri) pe rame sau recipiente/utilaje care ajung in contact cu mierea.

Parerea mea

milu56

Daca in stupina avem pisici nu ar trebui sa avem probleme cu soarecii.

APISBAD

Ai mare dreptate !!!  :hi: