Jurnal apicol

Creat de D006, Ianuarie 03, 2009, 03:51:39 PM

« precedentul - următorul »

D006

  Cica eu ma iau de Batranu ????????? asta este bancul zilei !!!! mi se rupe mie de ce face Batranu , eu am raspuns numai atunci cand te-ai bagat ca musca in lapte acolo unde nu era cazul . Daca iti vezi de treaba nu am nimic cu tine dar daca iar te bagi peste mine aiurea in tramvai  trebuie sa-ti dau replica.  Vezi ca persoana din film NU este prietenul meu !

  PS. Eu sunt platit pentru a arata omului calea spre vindecare la fel cum preotul arata calea spre mantuirea sufletului . Dar vindecarea si mantuirea o da doar Domnul !

dredd

cred ca de la caturile alea care trebuie arse i se trage supararea lu` batranu. reclama proasta din partea unuia care are zeci de filme pe internet si e urmarit de o tara intreaga cu interes nu putea sa ramana fara replica. pacat ca replica consta in atac la persoana. dar cine urmareste, intelege.

filip

Dragos,cand treci cu tancul peste concurenta de fapt arati calea spre vindecare,nu?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

romikele

Citat din: dragos2006 din August 24, 2013, 10:11:56 AM
PS. Eu sunt platit pentru a arata omului calea spre vindecare la fel cum preotul arata calea spre mantuirea sufletului . Dar vindecarea si mantuirea o da doar Domnul !

De-asta din doi frați, unu-i popă, altu-i dr. (doctor) , să nu fie ocolită nici una din căile către Domnul!  :wink2: :D

Bătrânul

Citat din: romikele din August 24, 2013, 10:45:04 AM
Citat din: dragos2006 din August 24, 2013, 10:11:56 AM
PS. Eu sunt platit pentru a arata omului calea spre vindecare la fel cum preotul arata calea spre mantuirea sufletului . Dar vindecarea si mantuirea o da doar Domnul !

De-asta din doi frați, unu-i popă, altu-i dr. (doctor) , să nu fie ocolită nici una din căile către Domnul!  :wink2: :D
Serviciu complect ?  :rotfl: =)) si fara reclamatie de la cel mintuit.  =D> =D>

happy

Eu zic sa lasam topicul sa fie jurnal apicol nu jurnal de replici acide!
Dragos,cand vizionez filmele tale imi vine sa plang!!! :lol: Ce mare diferenta intre stationar(eu)si pastoralul(Dragos).Eu le stimules de 3 saptamani si Dragos nu stie unde sa mai puna mierea ))/ ))/ =D>
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

Stefan Madalin

Domnilor hai sa lasam greselile gramaticale deoparte si sa ne concentram pe ce e normal sa ne concentram .  Harta asta e prosteasca nu aduce nici reclama si nici nu face bine .
P.S. Vorbeam cu cineva mai experiment si imi spune ca cica albina e ca femeia , daca nu ii dai atentie face nefacute sau pleaca si daca ii dai multa atentie face mult puiet .  :stop_the_war:

D006

IN AUG-SEPT.,sunt doua variante de lucru ;
1) sa raman pe vatra si sa stimulez cu F40
2) sa plec in pastoral la un cules de intretinere care imi asigura si intr-o oarecare masura rezervele de iarna .

  La prima varianta dau  banii pe sirop , la a doua dau banii pe drumuri , paza , etc. Oricum anul acesta am stupina impartita in doua , jumatate in pastoral , jumatate la stationar . La primavara vom trage linie si o vom lua de la capat.

marius_vfp

eu zic sa tragi 2 linii , faci bilantul separat pe fiecare jumate de stupina , si ne spui cum ai iesit mai avantajos stationar cu sirop sau pastoral cu deplasari etc.

spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

happy

Daca pui in balanta si gratarele de pe malul Dunarii eu cred ca pastoralul este viata de viata!~! :rotfl: :bravo:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

D006

 Saramura si borsul  de peste au cantarit cel mai mult , banii oricum se duc . Ramanem doar cu amintirile .

Bătrânul

Citat din: dragos2006 din August 31, 2013, 05:50:29 PM
Saramura si borsul  de peste au cantarit cel mai mult , banii oricum se duc . Ramanem doar cu amintirile .
Pot eu sa combat asemenea afirmatie ?  :rotfl: =D> :razz: :razz: :razz:

D006


D006

Am inceput constructie la padocul pentru 120 familii de albine . Sper ca in maxim 3 saptamani sa fie populat . pe aceasta inventie voi cere drepturi de autor !  :)

bucovineanu

Nu ai nici o sansa sa primesti aceste drepturi daca nu inregistrezi "inventia" la OSIM.  :smile: Eu stiam ca numai animalele mari se pot tine in padocuri.  :smile: