whiser

Creat de whiser, Martie 15, 2012, 10:38:36 PM

« precedentul - următorul »

whiser

Buna seara,ma numesc Lupu Catalin,sunt din Buzias,jud Timis,25 ani,dupa avatarul meu, se vede sunt pompier :D,anul acesta am hotarat sa imi cumpar 5 familii de albine ,am prins dragul de albine de la un coleg de-al meu cu care am fost in 2010 la inundatiile din Dorohoi ,unde toata ziua imi povestea de albine, la inceput nu l-am  bagat in seama pana cand nu am fost la el acasa unde intradevar avea si are o stupina exemplara,iar asta ma impresionat.Problema e ca el sta la 70 km de mine si cu invatatu de la el mai mult de la telefon,iar la mine in zona nu prea sunt apicultori care sa foloseasca ME,asa ca doar din carti si de pe forumuri,asa ca o sa apelez si la voi in caz de probleme.Stupii tot colegul meu ia gasit sunt ME,pe 10 rame 3/4,fund AV.cand ii aduc acasa o sa pun poze.Va salut si va respect pentru ca ii ajutati si pe cei ca mine.Numai bine :hi:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

pharaonu75

Bun venit pe forum. Stai cu ochii pe Jonny_it (pentru ca el are stupi ME) si ai ce invata.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

whiser

Va salut,am vazut ca este meserias :cool:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

orbanstefan64


whiser

Va salut,sa va mai povestesc ce am facut in acesta iarna pe langa studiu.Am inceput sa imi fac un mini atelier, sa incep sa imi fac singur primul stup si... am reusit.Prima data mi-am facut un banc de lucru :cool: ceva gen 3 in 1 adica circular,freza si rindea electrica si pe langa astea ambitie :)
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

whiser

Va salut pun niste poze si cu primul meu stup :cool:
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

whiser

Colegul meu are asa ceva,gasit in padure ,taiat si adus acasa :)
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

ion patrut

meserie de meserie la confectionat stupii nene  dai bice inainte sfaturi pentru ME nu pot sa dau pentru ca nu lucrez cu asa ceva spor la treaba

whiser

Multumesc frumos,dupa ce imi aduc acasa stupii o sa imi cumpar 1mc scandura si o sa ii dau bataie,asta este primul si a fost facut de proba sa ii zic asa,sa vad daca ma descurc.Numai bine
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

RazvanTi

super tare... la niste buduroaie visez si eu dar "amenajate" cu drujba incat sa incapa rame 1:1 invers.
si mai am eu niste idei cu stupi facuti din stuf sau altele pe care o sa le dezvalui la momentul potrivit  :bzz:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

whiser

Dai bataie ,am vazut ca te pricepi cu mesteritu sa nu uiti sa ne arati si noua.Numai bine
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.

RazvanTi

deocamdata eu nu am o aripa de albina... iti dai seama ca ideile astea o sa le pun in practica undeva pe la un minim de 25-30 de familii... deci mai dureaza  :sad:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

ion patrut

cu rabdarea se trece marea

RazvanTi

asta clar... si posibil si despica in doua  ^:)^
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

whiser

Astazi am lucrat la suportul pentu stupi,ca mai putin si ii aduc acasa,abia astept :)
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.