Masini necesare pentru prelucrarea lemnului

Creat de silvius, August 12, 2012, 11:49:09 AM

« precedentul - următorul »

niculita

Iata citeva din utilajele de care are nevoie fiecare pentru a ;ucra pentru el si pentru altii atit stupii cit si alte accesorii necesare:masina de grosime(50 cm),MUT(masina universala de timplarie 5 in 1(abric,circular,freza,strung si mandrina ptr gaurit),presa,

Traian. S.

Vand Ferastraul circular FKS 1600 N marca BERNARDO.  Este nou impacheta la pretul de 1400 Euro, sub pretul pietei.

Tel 0744690815

CristiCristi

Aruncati o privire si pe www.sculelemn.ro. Au scule pentru prelucrarea lemnului si nu sunt scumpi!

pad3

mi-am instalat abrichtul in atelier. scandura uscata de 4 ani de cea mai buna calitate, pot sa ma apuc de confectionat stupi. ups nu se poate... lipseste meseriasul tamplar :((
cine imi poatre pune la dispozitie un manual de tamplarie?
somnul ratiunii naste monstri

oroles

Ai in bibliotecă o groaza de carti. Pe youtube gasesti o groaza de tutoriale. 
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

pad3

Citat din: oroles din Februarie 04, 2017, 07:19:36 PM
Ai in bibliotecă o groaza de carti. Pe youtube gasesti o groaza de tutoriale.
biblioteca apiardeal nu functioneaza de muuulta vreme
somnul ratiunii naste monstri

oroles

De ce as avea nevoie de un fierastrau circular stationar? La ce ar fi bun? Am deja o masa cu abricht cu circular si o masa Wolfcraft cu circularul montat dedesubt. Mi-a cazut la mana un second hand adus din Anglia si ma batea gandul sa il iau. E bun la ceva? Poti face altceva cu el?

E ceva de genul.

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

ionel07196555

Este foarte util si practic .
Si mai bun daca avea o sanie pe care sa plimbe discu.

jexy


oroles

Multumesc de informare!  Pe el scrie totusi 220-240v.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

jexy


oroles

A vazut cineva pe la magazine de bricolaj dispozitivul acesta? Il foloseate cineva? L-am găsit pe in singur site si din preț imi dau seama ca abuzeaza de faptul ca este singurul care il vinde.

http://youtu.be/CriiVFt6bzw

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

andrei_georgian

FeroShop.ro il are in promo la pretul de 123,59 lei, de regula sculele marca wolcraft sunt scumpe  :hi:
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.

oroles

Daca stiu ca se merita dau si atat. Mai am scule de la Wolfcraft dar nu au fost asa de scumpe. Un cacat de sablon de plastic, un burghiu si o surubelnita 123 ron. :(
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

cristian bh

Naspa!
Sunt alte metode mai practice si mai estetice decat asta,...
cel putin la pal,...n-as crede ca cineva ar face asemenea imbinari,...in lemn nici atat.