Dulcofruct Oltenia Valcea

Creat de fitoconsult, Iulie 31, 2013, 10:28:46 AM

« precedentul - următorul »

fitoconsult

 :new:
Magazinu Agricultorului din Ramnicu Valcea Autogara 1 MAI  va pune la dispozitie

DULCOFRUCT Hrana lichida pentru albine, sirop compus din fructoza si glucoza

Se recomanda in alimentatia albinelor pentru stimularea dezvoltarii si completarea rezervelor de hrana.

Produsul se prezinta sub forma lichida

DULCOFRUCT contine max 50% fructoza, 32% glucoza, 15% maltoza si 3% alte zaharuri; substant uscata maxim 75% si minim 24% apa.
PRETUL ESTE DE 4,9RON/KG la cantitate se negociaza
AMBATA LA 6KG SI 13 KG

PENTRU COMENZI : 0740366454
0722583953

fitoconsult

Eu administrez dulcofruct in pungi de plastic din cele pentru congelator care se gasesc la sul de 1 cate 1 kg le fac nod si le pozitionez deasupra ramelor apoi pun blanitza si la 3 zile repet procedeul 
Este cea mai usoara administrare nu curge este 100% sigura si testata de multi apicultori

fitoconsult

#2
Dulcofruct Ambalaj

fitoconsult

Depozit Dulcofruct

NiKoN

Eu administrez siropul in galetuse de 900 si 1000 de g in care au fost produse lactate, sprijinite pe doua bucati de sipca 1/1cm. Se fac in jur de 5 gauri pentru stimulare, sau 10 pentru completare in capac si se pozitioneaza intr-un cat gol, desupra cuibului.
Totusi, pretul pentru sirop este cam mare. Eu fac 9 litri de sirop 1/1 cu 30 de lei, in care intra 21 ron 5 kg de zahar, 1 ron sarea de lamie, 5 ron - Startovit si 3 ron Protofil. Pretul pe kg ajunge la 3.33.
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

fitoconsult

Asiguram transport la o cantitate de 700 kg in judetul Valcea pentru restul tari sunati la numarul 0722583953

fitoconsult

Noi discutam de dulcofruct din cate se pare domnule NiKoN nu ai experienta cu acest produs
Dulcofruct este destinat apicultorilor care au folosit acest produs cu rezultate mult mai bune decat cu siropul de zahar invertit diferenta fata de zahar a dulcufruct este ca poate fi folosit mai tarziu in toamna pentru complecta necesarul de hrana pentru iarna nu cristalizeaza si nu aree nevoie de capacire 100% precum zaharul  in plus nu uzeaza albina ca si zaharul aici discutam de raportul calitate pret care este in favoare dulcofruct fata de zahar

NiKoN

Nu am experieta cu acest produs. Daca am atentat la afacerea d-voastra, imi cer scuze. Totusi, topicul este de Vanzari nu de Discutii. Asadar, mi-am permis sa dezvolt topicul ca si cum ar fi deschis discutiilor. Daca va fi mutat pe celalat forum, rog administratorii sa stearga posturile mele.
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

fitoconsult

Nu ma deranjaza acesta discutie

bucovineanu

Citat din: fitoconsult din Iulie 31, 2013, 11:41:14 AM
Noi discutam de dulcofruct din cate se pare domnule NiKoN nu ai experienta cu acest produs
Dulcofruct este destinat apicultorilor care au folosit acest produs cu rezultate mult mai bune decat cu siropul de zahar invertit diferenta fata de zahar a dulcufruct este ca poate fi folosit mai tarziu in toamna pentru complecta necesarul de hrana pentru iarna nu cristalizeaza si nu aree nevoie de capacire 100% precum zaharul  in plus nu uzeaza albina ca si zaharul aici discutam de raportul calitate pret care este in favoare dulcofruct fata de zahar
Acest sirop a aparut foarte recent. As vrea sa vad un studiu care sa demonstreze ca e mai bun decat siropul din zahar. Mie siropul din zahar 2\1  imi iese la 2,10 lei kg. Siropul din zahar e folosit in hrana albinelor de cand a aparut zaharul, pe cand siropul de porumb a aparut de numai cativa ani.

D006

Si romanii au locuit in bordee , asta nu inseamna ca in timp nu au avut voie sa treaca in case cu dusumea de lemn pe jos.  Nu au mers pe principiul ca lasa ca si parintii nostri au stat in bordee asa ca nici noi nu vom muri .
  La fel si cu Dulco , daca de 100 de ani se da zahar la albine asta nu inseamna ca acum siropul din porumb nu este bun la albine.  Ca orice produs   nou este normal ca sa apara si unele reticiente , eu unul  daca nu ma insel dau de 3 ani si nu am avut nici o problema.

bucovineanu

O fi bun, dar eu obtin siropul din zahar la un pret mai mic decat jumatate din pretul dulcofructului.

Bistriteanul

Citat din: dragos2006 din Iulie 31, 2013, 08:07:13 PM
Si romanii au locuit in bordee , asta nu inseamna ca in timp nu au avut voie sa treaca in case cu dusumea de lemn pe jos.  Nu au mers pe principiul ca lasa ca si parintii nostri au stat in bordee asa ca nici noi nu vom muri .
  La fel si cu Dulco , daca de 100 de ani se da zahar la albine asta nu inseamna ca acum siropul din porumb nu este bun la albine.  Ca orice produs   nou este normal ca sa apara si unele reticiente , eu unul  daca nu ma insel dau de 3 ani si nu am avut nici o problema.

Si romanii au mincat sanatos: pui de la tara, hraniti cu porumb nemodificat, fara antibiotice, fara hormoni de crestere.... iar astazi evolutia inseamna pui crescuti fortat, cu toate porcariile. "Evolutia" nu  este neaparat benefica.

Pt. userul fitoconsult:
Un vanzator, care se respecta si care isi respecta clientii, prezinta toate informatiile despre produsul comercializat.
Inca nu am vazut prezentata compozitia acestui produs. Ce contine si in ce cantitati? Valori reale, va rog.
Admir albina si cainele national, Ciobanescul Romanesc Carpatin.

http://www.carpatin.net/
http://www.carpatin.net/forum

Tamu

In mod normal acest produs ar trebui sa iasa la un pret mult mai mic fata de siropul de zahar fabricat HOMEMADE. Dar probabil acest lucru nu se poate datorita incredientelor (mai sanatoase sau nu) si a tehnologiei de fabricare. Compozitia exacta a produsului nu o sa o dea nimeni oficial. Pentru cei cu familii multe poate fi o varianta de AVARIE. Personal nu cochetez nici cu siropul de zahar, nici cu acest Dulcofruct sau alte produse similare, decat in situatii de forta majora. Asta daca se doreste obtinerea unei mieri de calitate.
Mierea   de   calitate   e   scumpă!    /    Dar   mierea   scumpă   nu   e   întotdeauna   de   calitate!

D006

pretul  nu se calculeaza la zeama lunga , pretul se calculeaza la grad BRIX . Fiti siguri ca pretul pe grad brix la dulco este mai mic decat cel al siropului facut de mesterul Bucovineanu .

  Draga Bistriteanu sincer vorbind tu ce cumperi cand mergi la magazin , pui la 9 lei/kg. sau pui la 40 lei/kg. ?