film

Creat de mape 48-petru manea, Mai 09, 2019, 11:48:03 PM

« precedentul - următorul »

mape 48-petru manea



dan sebastian

Cine explica ?
Bine argumentat.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

tassevasi

Acesta este  Vasile  Stracna  apicultor si producator de matci  din teleorman, cautati-l pe  facebuc si veti gasi  multe filmari interesante.

dan sebastian

Multumesc !
Il aveam chiar in lista de prieteni desi nu retin sa-l fi remarcat cu ceva.
Acum dupa ce l-am studiat un pic am vazut ca el promova si flumetrina din ba-tik si flutron.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

mape 48-petru manea

#5

mape 48-petru manea

#6
film de sezon


mape 48-petru manea

#7
Tratament anti varooa cu urzici

tassevasi

Foarte  interesant !

serban

       Din ce am înțeles din imagini,varoua cade.Nu avem nici un coleg care știe turcește ?

NYK74

Dupã 20 ani,mai înțeleg 5%,el pune dupã cum se vede în filmuleț,cîte 2-3 urzici înflorite(am mai citit undeva cã urzica conține acid formic),și aratã cã varooua cade jos,el numãrâ 12 varooua cãzuți.Urzica o culege verde și o pune direct pe rame deasupra,iar ce mai rămîne dupã aceea cînd este deja uscatã o aruncã.
Cînd înflorește urzica știu,dar eu aș vrea sã știu dacã acidul formic se evaporã la uscarea plantei sau rãmîne și dupã uscare în plantã la concentrație necesarã.Dacã rãmîne și dupã,înseamnã că se poate utiliza urzica uscatã,altfel se poate folosi doar cît este planta verde.
Așteptăm alte comentarii mai concluzive ?

mape 48-petru manea

#11

mape 48-petru manea

#12

MirceaCalin

Proteineeeeeee !
 :lol:

serban

#14
      Un interviu cu o persoană deosebită