Târgul Național al Mierii, ediția a 16-a : 31 Martie – 02 Aprilie 2017 Bucuresti

Creat de MOTANUL, Martie 26, 2017, 11:42:55 PM

« precedentul - următorul »

un Finut

Citat din: undragutz din Martie 27, 2017, 10:26:57 PM
Citat din: tinumaftei din Martie 27, 2017, 10:03:01 AM
Dar tu i-ai văzut pe la munca pe aia din sindicate?! Sunt doar pe la TV.

Daca sunt doar la tv inseamna ca sunt vedete .
Mie de vedetele de la tv  imi place de Daniela Crudu si Bianca Dragusanu .
Cei de la sindicat sunt uriti, dar cred ca au in comun ceva cu Cruduta si Dragusanca ca nu i-or da degeaba aia la tv .
Pai bine mai nasule alea doua sunt cam parașute, ce ăștia de la sindicat sunt parașute?Or fi ei mai urâței dar asta e!

un Finut

Citat din: vulpea din Martie 28, 2017, 12:26:48 AM
undragutz,cred ca-ti place la fel de mult si ... mosule ce tanar esti.(cred ca stii de gluma = tot un mos !).
Ia uite, moșii s-ar da la astea  tinere!Vedeti sa nu faceți infarct!

vulpea

un F.,pai la parasute nu sunt buni ...parasutistii ? totdeauna mi-au placut.... parasutele ! ce bine era daca eram si aviator !!!

NYK74

Citat din: vulpea din Martie 28, 2017, 11:19:03 AM
un F.,pai la parasute nu sunt buni ...parasutistii ? totdeauna mi-au placut.... parasutele ! ce bine era daca eram si aviator !!!
Da nu e problemă,te putem ajuta să devii,aviator.... :) :rotfl:

un Finut

Nașule am dat de belea! Nu ne mai înscriem in sindicat ca ăștia vor sa o pună de un protest luna viitoare și dacă ne ducem astia ne bagă in fata și ne cocoșează jandarmii!Adio pastoral la urma!Vara-miu e la jandarmi și a zis ca primul pe care îl altoiește e Dragoș!Eu i-am zis ca lu Dragoș poate sa-i dea ca și așa nu lucrează la stupi,pe nea Danut sa îl ierte de data asta,ca și așa e supărat ca nu îl susține Agrostarul la miting!

romikele

Am visat ca domnu` presedinte canta "nu mi-e frica, nu mi-e frica de bau-bau"  =))

un Finut

Citat din: romikele din Martie 28, 2017, 02:13:02 PM
Am visat ca domnu` presedinte canta "nu mi-e frica, nu mi-e frica de bau-bau"  =))
Poate la somnul de după amiaza o sa îl visați cantand "pușca și cureaua lata"! =))

vulpea

un F.,te rog nu-l confunda pe I.OHA cu Andreiu Oprea ca-l jignesti,zic eu.A.O. e cu 'p. s. c. l.' !!!(cel putin asa stiu eu).

vulpea


undragutz

Citat din: un Finut din Martie 28, 2017, 01:35:30 PM
Nașule am dat de belea! Nu ne mai înscriem in sindicat ca ăștia vor sa o pună de un protest luna viitoare și dacă ne ducem astia ne bagă in fata și ne cocoșează jandarmii!Adio pastoral la urma!Vara-miu e la jandarmi și a zis ca primul pe care îl altoiește e Dragoș!Eu i-am zis ca lu Dragoș poate sa-i dea ca și așa nu lucrează la stupi,pe nea Danut sa îl ierte de data asta,ca și așa e supărat ca nu îl susține Agrostarul la miting!

Sa-i spui lu varu'tu sa fie atent la ce spun eu .
Ba sa nu-l atinga pe Dragos cu pulanul.
Sa nu-l atinga nici cu o floare.
Nu ca s-ar usca floarea, dar imi este teama ca sa nu-l plateasca pe Dragos ca pe unu bun .

un Finut

Citat din: undragutz din Martie 28, 2017, 08:58:51 PM
Citat din: un Finut din Martie 28, 2017, 01:35:30 PM
Nașule am dat de belea! Nu ne mai înscriem in sindicat ca ăștia vor sa o pună de un protest luna viitoare și dacă ne ducem astia ne bagă in fata și ne cocoșează jandarmii!Adio pastoral la urma!Vara-miu e la jandarmi și a zis ca primul pe care îl altoiește e Dragoș!Eu i-am zis ca lu Dragoș poate sa-i dea ca și așa nu lucrează la stupi,pe nea Danut sa îl ierte de data asta,ca și așa e supărat ca nu îl susține Agrostarul la miting!

Sa-i spui lu varu'tu sa fie atent la ce spun eu .
Ba sa nu-l atinga pe Dragos cu pulanul.
Sa nu-l atinga nici cu o floare.
Nu ca s-ar usca floarea, dar imi este teama ca sa nu-l plateasca pe Dragos ca pe unu bun .

Da, ce nașule nu are ITP-ul făcut?  =))

vulpea

ne intalnim la ICDA cum 'am stabilit'( sambata ora 9.00 la stand 'Blaj')?

un Finut

Nenea Romikele vine nea Dan la târg la București? Vreau sa iau și eu 1500 de rame. :hi:

tinumaftei

Citat din: un Finut din Martie 31, 2017, 05:45:42 PM
Nenea Romikele vine nea Dan la târg la București? Vreau sa iau și eu 1500 de rame. :hi:
Ai inventat stupul cu 750 de rame?

un Finut

Citat din: tinumaftei din Martie 31, 2017, 06:34:15 PM
Citat din: un Finut din Martie 31, 2017, 05:45:42 PM
Nenea Romikele vine nea Dan la târg la București? Vreau sa iau și eu 1500 de rame. :hi:
Ai inventat stupul cu 750 de rame?
Nu am inventat stupul cu 750 de rame,dar m-a duc și eu pe lângă apicultorii profesioniști la salcâm și i-mi întind ramele prin copaci poate se îndură albinele lor sa mi le clădească și sa le umple cu miere.O fi bine?