Prezidentiale 2014

Creat de Alutus, Mai 30, 2014, 11:23:40 AM

« precedentul - următorul »

yulian

Si acum 10 ani cu cine a "concurat"??? Nu cumva cu Bombonel...care intre timp a facut si putina inviorare?? Exact cum a zis atunci Bashinescu...nu stiu cum avem noi norocul asta sa alegem tot intre comunisti...
P.S. ca idee, Bombonel mi se pare ca ar fi fost putin mai stilat decat opinca asta...

dodo79

Citat din: bucovineanu din Septembrie 10, 2014, 11:41:11 AM
Aici sunt de acord cu tine. Prin aceasta postare recunosti ca cel care e in fruntea tarii de 10 ani nu merita sa fie acolo.
Bine punctat domnule Bucovineanu .recunosc ca si eu l-am votat dar m-a dezamăgit . Totuși in ultima vreme a aratat mai bine.Sunt curios cum va funcționa masinaria de vot a PSD.
Yulian, mai stilat in furturi sau cum? :hi:

yulian

Mai stilat pentru un presedinte... La fel mi s-a parut si Geoana. Din pacate poporul asta alege pe ala care are mistocareala la el...ca ce fain le-o zis-o. Sincer, chiar as vrea sa vina un presedinte+prim-ministru care sa ne duca si pe noi in directia care trebuie...dar nu cred ca o sa avem sansa asta.

dodo79

Aici e buba. Nu președintele conduce tara. Iese johanis președinte si rămâne ponta prim ministru. Ce o sa fie. Ca si pana acum.

yulian

Apoi PSD-ul nu are 50%+1 in parlament...a mai facut Baselu o manareala cand nu l-a pus pe Johanis prim-ministru, desi propunerea a venit din partea PSD-ului si ne-am ales cu Bocul...Cine stie ce o sa mai fie...intortocheate sunt caile politichii  :D

D006

#20

Alutus

Maine la Supreme Court, unchesulne va spune cine a castigat alegerile din 16 noi: Iohanis sau Melescanu.
Sa nu uiti Darie!

Bătrânul

Daca miine Iohanis este declarat incompatibil , inseamna ca decizia este luata . Melescanu presedinte , Ponta prim miniastru pina la alegerile parlamentare.

dredd

Citat din: Bătrânul din Septembrie 24, 2014, 07:09:46 PM
Daca miine Iohanis este declarat incompatibil , inseamna ca decizia este luata . Melescanu presedinte , Ponta prim miniastru pina la alegerile parlamentare.

n-o fi poporul asta asa de prost incat sa voteze numai securisti comunisti de fiecare data

TDI

Eu am spus ca daca iese Ponta președinte, emigrez. Nu vad alta varianta. Poporul e popor.

dredd

daca iese ponta, ceea ce e foarte probabil, nu se schimba nimic in bine. PSD-ul preia sistemul iar dragnea devine noul naș

codrin br

Citat din: Bătrânul din Septembrie 24, 2014, 07:09:46 PM
Daca miine Iohanis este declarat incompatibil , inseamna ca decizia este luata . Melescanu presedinte , Ponta prim miniastru pina la alegerile parlamentare.
Mulţi candidaţi pentru turul I (ca la tenis avantaj pentru PSD), turul al II-lea (sper ca va fi) viitori candidaţi: Meleşcanu versus Ponta (avantaj Meleşcanu) sau varianta a II-a Iohannis versus Ponta (avantaj Ponta) e un "...........pronostic". Să auzim de bine. TOATE CELE BUNE VĂ DORESC. ORICUM AR FI, TREBUIE SĂ GÂNDIM PENTRU NOI, PENTRU CĂ LA NOI (POPORUL) NU SE GÂNDESC EI (ALEŞII NOŞTRI)

ionel07196555

#27
Cineva a zis cam asa :
NOI SA VOTAM CA NU POT EIIIII FURA CIT PUTEM NOI VOTA .....
NU dau pronostic dar va rog sa convingenti nemurile , prieteni , cunostintele  sa iasa la vot .

orbanstefan64

nu conteaza cati votam conteaza cine numara voturile  :sad:

mosunick

"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone