Să ne dea Dumnezeu un un an mai bun, 2015! Vom verifica urarea.

Creat de Din lanul de fasole, Ianuarie 01, 2015, 12:40:00 AM

« precedentul - următorul »

Din lanul de fasole

Tuturor apicultorilor le doresc exact ce-mi doresc şi mie:

Vreme prielnică şi familii îeşite cu bine din iarnă!
Un an bun, cu sănătate, toate vin apoi.
Doamne-ajută!
Toate cele bune.

C. Pălămidă.
C. Pălămidă - Valea Sării, Buzău

dan sebastian

0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

bismark

   Sa ne dea Domnul un an mai bun,dar nu cu palamida in lanul de fasole ca vai de mama nostra pina scapam de ia. La Multi Ani cu sanatate. =)) =))
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

Din lanul de fasole

Citat din: bismark din Ianuarie 01, 2015, 09:44:16 AM
   Sa ne dea Domnul un an mai bun,dar nu cu palamida in lanul de fasole ca vai de mama nostra pina scapam de ia. La Multi Ani cu sanatate. =)) =))

La mulţi ani cu sănătate!
Da-da, domnul meu, sunt cu totul de acord cu domnia voastră, aşa este, vă apreciez pentru faptul că l-aţi citit pe J. D. Salinger (The Catcher in the Rye), sunt sigur că puteţi să le explicaţi celor mai tineri ce înseamnă ,,De veghe în lanul de secară". Pălămidele, ca mine, stau de veghe, fie că lanul e de secară, fie că e de fasole, dar trebuie – de acord cu dumneavoastră – să le stârpim, să le luam gâtul! Moarte pălămidelor!
Să fiţi sănătos şi iubit!

Cu tot respectul,
C. Pălămidă
C. Pălămidă - Valea Sării, Buzău

Din lanul de fasole

Să revin la subiect.  Începutul de an nu a fost tocmai bun pentru albine, după temperaturile de -15 grade Celsius, azi a fost soare, temperatura a crescut până la -1 grad, dar a bătut vântul... huia pădurea, aveam impresia că-mi va lua vântul stupii cu totul...
Dar ce se va fi întâmplat cu stupii unui bun prieten, iernaţi în câmp (satul e în câmp), dinspre Bucureşti spre Alexandria, unde temperatura, după cum ANM scrie, s-a ridicat azi până la – 17 grade Celsius...
Dumnezeu cu mila...
Doamne-ajută! Să auzim de bine.
C. Pălămidă - Valea Sării, Buzău

marius cristian

La multi ani ..tuturor'' sanatate albinelor si albinarilor!!!
//imc//