E bine sa posteze dragos2006 pe Apiardeal ?

Creat de D006, Decembrie 30, 2014, 08:10:29 PM

« precedentul - următorul »

filip

Cum erau postarile tale Dragos in care treceai peste concurenta cu TANCU?
Te-ai ramolit rau de tot,,,,,,,,,,,,,,,,
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Citat din: bio din Decembrie 30, 2014, 11:13:49 PM
...da postarile tale de multe ori jegoase si ordinare  de alea ce spui..??
te rog sa aduci exemple altfel postarea ta este lipsita de continut .

bio

..nu stau eu sa caut ca am altele de facut .

..dar cind ii jignesti pe alti colegi ca se uita chipurile la Antena 3, de astea i-ti aduci aminte..??..


D006

1)  treaba cu haznaua 3 e dovedita stiintific
2) Daca ai avea o urma de bun simt macar nu te-ai mai baga in seama cu mine mai ales dupa episodul clonei din stuparitul . Cum cei de acolo mi-au intins capcana , imediat tu ai intrat acolo si ai inceput sa ma iei la misto . Eu unul incerc sa te ignor pe cat pot de mult si iti propun si tie acelasi lucru. Eu unul , cred ca ai observat , nu intru pe pagina ta sa-mi dau cu parerea , poate imi vei urma exemplu.

bio

Citat din: dragos2006 din Decembrie 30, 2014, 11:44:07 PM
1)  treaba cu haznaua 3 e dovedita stiintific
2) Daca ai avea o urma de bun simt macar nu te-ai mai baga in seama cu mine mai ales dupa episodul clonei din stuparitul . Cum cei de acolo mi-au intins capcana , imediat tu ai intrat acolo si ai inceput sa ma iei la misto . Eu unul incerc sa te ignor pe cat pot de mult si iti propun si tie acelasi lucru. Eu unul , cred ca ai observat , nu intru pe pagina ta sa-mi dau cu parerea , poate imi vei urma exemplu.

1.. ca o fi dovedita / ca nu o fi dovedita nu ma intereseaza... dar sa jignesti o masa de colegi ca tu te crezi mare si tare asta este altceva.

2..care episod.>??care "clona"..??... nu mai imi aduc aminte cu te-as fi luat la misto pe Stuparitul.
Ai intrat pe pagina mea ... ai incercat sa-mi demonstrezi de citeva ori pe tehnologie apicola nu-stiu ce fantezii de ale tale si parca nu a fost cum spui tu si ai stat cuminte si nu ai mai avut curaj "sa joci in deplasare"
..este un forum public, intru si postez unde vreau.... mai ales unde vad 'tembelisme" ..... =))

stefan1

  Eu am votat gresit, ca nu am citit bine intrebarea. Corectez aici: Sa posteze!!! El are darul de a starni controverse si subiectele pe care le deschide au multe postari dovada chiar acest topic. Cat priveste contrazicerile, nu cred ca ar fi motiv de suparare. Lumea e diversa si niciodata nu vei avea aprobare 100%. Jignirile nu ar trebui sa fie proferate pe forum, uneori si el zgandare si irita meritat sau nemeritat.  Adevarul se poate spune in mai multe feluri. Un proverb arab spune: "Cand slobozi sageata adevarului, inmoaie-i varful in miere!"
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

paul1

Cred ca trebuie sa vedem si dincolo de cortina !
La o prima lectura (vizionare) Dragoshelu pare un tip arogant, plin de suficienta,un fel de ... miez ! Le stie pe toate, se pricepe la toate si ... cam are replica pentru toate ! :nod:
Daca tragem putin cortina, vedem un Dragoshelu absolut normal (mananca, bea, taie porcul, danseaza  in debaraua lui Danut Puisorul  :rotfl:),vedem un apicultor care impartaseste si cu altii din experienta lui,ceea ce dovedeste generozitate intr-un domeniu dominat de secretomanie, lucru care il expune criticilor si micilor rautati din partea unora dintre noi ! Personal, prefer un astfel de OM care are gura rea si sufletul mare decat pe unul care in fata (pe forum) iti vorbeste foarte frumos, nu se cearta, dar are sufletul negru ca taciunele ( secretos, ranchiunos, paracios). Este un personaj prezent pe ambele forumuri! :mad:
In concluzie, pe Dragoshelu il strica ... gura ! :razz: Dinspre asta, ar trebui sa posteze multi ani ! :rotfl:
LE ... Dragoshelu este sarea si piperul forumurilor ! Intrebuintat cu moderatie este ... condiment. Intrebuintat in exces dauneaza grav ... consumatorului ! =)) Asta v-o spune cel nominalizat de Dragoshelu cu subiect si predicat, ca fiind o catastrofa vecin cu cataclismul, cea mai reala incompetenta vazuta de el ! :nod:
Dragoshelu ... LA MULTI ANI !!! De postari !

NiKoN

#22
Cred ca o sa te superi iarasi pe mine, insa mereu te-am asociat cu Becali George. Era gura mare si orice secret nu mai era secret de ajungea la urechile lui. Esti un haiduc modern, extragi  informatii din cercurile inalte ale apiculturii si le ambalezi pe forum, youtube, etc.  spre folosul celor multi. Tine-o tot asa!
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

mape 48-petru manea

Eu am votat "DA" ---cand nu ai dreptate ( dupa parerea mea ) ma "leg "de tine -cand ai dreptate ...tac 
SANATATE SI NOROC in noul an   : sampanie: :birthday:

oroles

Citat din: dragos2006 din Decembrie 30, 2014, 08:52:58 PM
Am ajuns sa fiu facut "hot ordinar"  , s-a ajuns prea departe !

Daca te-ar fi facut prost probabil nu te-ai fi suparat atat de tare. :D Omul stie ceva psihologie de duzina. In psihosociologie se numeste efectul Muhammad Ali. Oamenii au tendinta mai usor de a accepta jigniri precum: prost. Jignirile de genul "hot", "necinstit" sunt mai greu acceptate. Intr-un  clasic experiment oamenii au fost intrebati: "Pe o parte a drumului merg oamenii prosti, iar pe cealalta parte a drumului merg oamenii hoti. Pe care parte a drumului alegi sa mergi?" Surprinzator au ales sa mearga pe partea cu oamenii prosti. :D De aici rezulta ca e mai bine sa fii facut prost decat hot. :D

Despre partea cu zaharul bagat la albine vehiculat de colegul "desprealbine" nu as avea ce sa comentez. Acuzatia este tampita. Sunt multi alti stupari pe aici pe forum care baga F40 in cantitati destul de mari si totusi extrag si miere curata, cum sunt care baga si falsifica mierea. Unii scot mierea si ierneaza pe zahar sau F40. Daca cei din Canada au voie, noi de ce nu am avea voie. E adevarat ca dupa standardele Codex Alimentarius acel produs nu este miere.


Eu zic ca e bine sa postezi in continuare si sa nu te mai aprinzi asa tare! Omul de fapt asta vrea, in caz ca nu ti-ai dat seama...
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

D006

Imi aduci aminte de acea vorba de duh a lui Creanga : Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj.

marian sima

Dragos aici postam cei care santem pasionati de apicultura.
Adevarul este ca cei pasionati de apicultura discuta liber orice subiect apicol insa cand ajungi sa declari ca ai secrete apicole discutiile apicole devin oarbe deoarece nu poti spune cea ce tii doar pentru tine.

Discutiile tale apicole sant bune insa  nu trec de acel prag numit secret profesional.
Altfel spus  intri in categoria lui Guist si a altor stupari care arata o forma de apicultura nedescoperind esentialul.
E ceva normal pentru unul care traieste din apicultura si nu e de condamnat insa acesti apicultori repeta faptele lui Dan Margarit si anume prezentarea bombastica a apiculturi insa tinand secret esenta.

Eu nu votez nici da si nici nu,e hotararea ta ,pe mine unul nu ma deranjezi cu nimic ,ca ne mai harjonim nu-i bai si eu si tu trecem peste asta ,sant convins ca daca ne intalnim faci cinste cu o sticla de vin. :)

Un proverb drag mie spune;"Daca lupti poti sa pierzi,daca nu lupti deja ai pierdut''.

LA MULTI ANI tuturor apicultorilor  si vorba colegului Manea ,SANATATE SI NOROC in noul an.

















D006

Citat din: bio din Decembrie 30, 2014, 11:57:32 PM
1)..care episod.>??care "clona"..??... nu mai imi aduc aminte cu te-as fi luat la misto pe Stuparitul.
2)Ai intrat pe pagina mea ... ai incercat sa-mi demonstrezi de citeva ori pe tehnologie apicola nu-stiu ce fantezii de ale tale si parca nu a fost cum spui tu si ai stat cuminte si nu ai mai avut curaj "sa joci in deplasare"
3)..este un forum public, intru si postez unde vreau.... mai ales unde vad 'tembelisme" ..... =))

In continuare MINTI , MANIPULEZI SI ARUNCI CU NOROI !

1) Nici usturoi nu ai mancat , nici gura nu ti-a mirosit . Inca odata dai doavada ca esti un om fara onoare.
2)Iar minti de ingheata apele ! pe pagina ta ai aprox. 1000 de postari , eu am postat de 10 ori adica 1% . In jumatate de postari am intrebat despre dezinfectia cu formol a ramelor si in altele am  facut o reclama la un Matiz , un cuscru al meu avea unul la vanzare. tehnologie apicola nu am ce discuta cu tine deoarece tu esti inca la inceput
3) Bine ca vezi paiul din ochiul altuia si nu vezi barna din ochiul tau. Esti RIDICOL .

  Din aceasta clipa nu mai am ce discuta cu tine . Sper ca la Slobozia sa vizitam targul in zile diferite.

filip

In ce zi mergi la targ Dragos,sa stim si noi..................?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

bio

ba tu esti prost la cap..??../..ce manipulari ?/.ce noroi aruncat..?

..ai probleme grave de comportament .
Acum vreo 2 luni in urma iar te simteai "vinat" si doreai sa blochezi niste colegi ca nu i-ti cintau cum doreai tu.
Intimplator am vazut un film de al tau de prin 2011 unde tot asa te simteai vinat, "muscat de cur" --vorba ta.... de unii dupa Forum...
. Aseara te dadeai lovit si acum sari la gitul meu... ce naibii ai ?/.. tu auzi culori ??.. =))
Stai linistit ca asa este frumos si nu te ambala .


La tehnologie apicola poate ca esti bun la teorie dar la practica "sterg cu tine pe jos" . Tu mai ai albine prin cutiile alea care le  arati ??... ca in ultimile filme nu prea am vazut sa zboare mare lucru... am impresia ca ai blocat "ca Gheoghe" cuiburile cu sirop si populatie "vax albina"
.... nici rame prea capacite cu miere nu prea am vazut anul acesta pe la tine , parca imi aduc aminte ceva film ala care ne aratai cu extractia de la floarea soarelui erau niste rame vai de mama lor care le duceai voios la extractie... =))
-- singurele rame capacite mai serioas la tine anul asta,... erau alea de la culesul din hranitor ...--alta greseala blocarea cuiburilor in loc sa incerci sa dezvolti o populatie numeroasa pentru intrarea in iarna.

vezi ca miine este 1 ianuarie...baga repede sirop la punga si baga la albine, incepe stimularea ca asa invatai lumea acum 2-3 ani in urma--sau ti-ai dat seama cit de natarau  erai ?
...ca tot dadeai "sirop de fructoza"--asa il denumeai in filme,  macar spune-mi si mie ce sirop foloseai, denumirea comerciala macar ca si la o discutie pe marginea siropurilor te-ai contrat cu mine  si apoi ai tulito voiniceste...


de tirgul de la Slobozia. Chiar ca ai luat-o rau din loc . Acum nu mai vrei sa vii la tirg ca ma vezi pe mine..?.. chiar sunt coshmarul tau,..?...