Masura 111/ 2013

Creat de Karpetrusov, August 16, 2013, 08:24:09 AM

« precedentul - următorul »

Karpetrusov

Ce noutati sunt in legatura cu aceasta masura?
A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

romikele

Din cate stiu inca nu s-au stabilit prin licitare firmele care organizeaza cursurile. Concurenta mare, ca si interesele...
Vom afla amanunte de la MADR.

Karpetrusov

Din martie nu a mai aparut nici o informatie pe situl MADR. Cu o luna in urma se desfasura procedura de licitatii. Acum probabil ca se analizeaza contestatiile.
A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

Karpetrusov

A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

Karpetrusov

Nimic nou. De mai mult de un an si jumatate , aceste cursuri nu s-au mai tinut. Este vreo informatie?
A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

petru.atudorei

Azi am fost trecut pe la GAL. Vestile privind masurile..cel putin cele actuale stau cam asa... Abia in iunie anul acesta ministerul si-a propus sa trimite la comisia europeana forma finala a masurilor ce vor urma sa se deruleze in perioada 2014 - 2020.
Deci posibilitatea de a accesa fonduri in anul 2014 este minima. Abia din 2015, cred. In acest moment GAL-urile sunt in discutie cu beneficiarii, strangerea de informatii..etc.
Ca in romania... lucrurile se misca incet.

Karpetrusov

#6
OK. masura 111 este inclusa in PNDR 2009 - 2013, este conexa si obligatorie, pentru a continua accesarea fondurilor pe  M 141 in anii IV si V. In absenta acestei masuri nu se acorda finantare pentru cei doi ani mentionati. Nu mai este nevoie de aprobarea Bruxelles-ului, deoarece  PNDR mentionat, a fost aprobat si se afla in derulare. La MADR, se misca lucrurile incet. La GAL se stie ceva despre 111?
A swarm of bees in May is worth a load of hay;
  A swarm of bees in June is worth a silver spoon;
    A swarm of bees in July isn't worth a fly.

viorel55

  Pentru cine are in derulare Masura 141 nu este nici o problema,va fi anuntat de APDRP judetean unde si cand se vor desfasura cursurile de pregatire profesionala desfasurate prin Mas. 111.Nu trebuie sa va agitati,este treaba lor in totalitate,asa cum rezulta si din contractul de finantare..

kiloz

Cei ce au M112 si nu au facut 111, sint chemati sa semneze un  act aditional ptr aminarea cursurilor. Au la dispozitie 36 de luni de acum inainte. Dar problema este ca  nu pot sa depune cererea,si nu primesc nici transa a doua a banilor.
Sa fii drept si scrie adevarul.