TURTE PROTEICE

Creat de alingo, Februarie 19, 2015, 11:06:52 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Ce formula ai folosit sa le calculezi la gram si ce cantar are eroare atat de mica ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

calmusdaniel

Citat din: dan sebastian din Februarie 22, 2015, 08:07:29 AM
Ce formula ai folosit sa le calculezi la gram si ce cantar are eroare atat de mica ?
Lasa-ti calculele si dati-le acolo cum o iesi,ca vine acuma rapita pana stabilim noi procentele.Oricum,ce dam noi e doar un impuls.

mosunick

Citat din: calmusdaniel din Februarie 22, 2015, 09:15:09 AM
Citat din: dan sebastian din Februarie 22, 2015, 08:07:29 AM
Ce formula ai folosit sa le calculezi la gram si ce cantar are eroare atat de mica ?
Lasa-ti calculele si dati-le acolo cum o iesi,ca vine acuma rapita pana stabilim noi procentele.Oricum,ce dam noi e doar un impuls.
Totul e sa nu curga in jos pe rame, nu?
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

tassevasi

   Eeeeei......   sa stiti ca nu le consuma  daca nu-s puse la miligram si calcule  elaborate de laborator ,inportant e sa-i stimulam in perioada aceasta mai rece ,ca dupa ce se incalzeste le dam sirop  2/1  , 1/1,  cum spun si ante vorbitorii mei , acum plecam la rapita si nu suntem pregatiti.

dan sebastian

Cei care sunt pe langa lanuri pot sa confirme ca rapita nu e calamitata ?
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

bio

la rapita pot fi probleme deoarece  inainte de gerul din decembrie intii a plouat zdravan.,..pamintul sa umplut de apa si a venit gerul fara pic de zapada pe pamint  si cum pamintul era plin de apa imi este ca apa din pamint, apa care a inghetat pina la adincime destul de mare prin inghetare a zdrobit radacinile plantelor. 

Sper ca nu s-a intimplat la scara mare acest fenomen.